Lietuviškos sėkmės istorijos

Tada gerai. Tiesiog aš prieš du metus buvau konferencijoje Zalcburge ir ten pusė vienos dienos buvo skirta autorių teisių problemai. Austrijoje jau tada visa tai buvo labai sudėtinga. Mokytojai, rengdami pamokai medžiagą, sakykime, negalėdavo kopijuoti laikraščių straipsnių arba nuotraukų. Tada ten labai daug apie tai diskutavo, o aš jaučiausi taip, tarsi būčiau iš vidurio miško arba gilaus kaimo - mes tada kopijuodavome, ką tik norėjome, nesukdami sau galvos. O jei jau medžiaga buvo internete, tai jau savaime ji buvo laisvai prieinama. Aš tik po tos Austrijos pradėjau labai laikytis autorių teisių įstatymų ir neleidžiu vaikams rengti pristatymų nenurodant šaltinių. Tikiuosi, kad išaugs karta, kuri rūpestingiau žiūrės į tai.

čia nieko stebetino - dauguma keliaujančių žmonių gabesni kalboms, kaip ir dainuojantys

Tikrai. Tai yra pati tikriausia sėkmės istorija. Ir, kas man patinka labiausiai, ji demonstruoja, koks neskausmingas ir koks efektyvus yra natūralus mokymasis. Kaip sakė Vera F. Birkenbihl: “Mūsų smegenys yra organas, kuris privalo padėti mums išgyventi. Jei mokomės prasmingų dalykų – mums nuostabiai sekasi.”

Kaip išmokti anglų kalbos - arba tiesiog prasilaužti - Asmeninis tobulėjimas - Uždarbis.lt - Verslo ir IT bendruomenė Biski ir as skaiciau ten biski kaip ir apie mane pasakoje uzsirasymas 20 zodziu ant lapuko ir kiek po menesio zynosiu tu zodziu as tik kokius 50 perdiena ismoksu ir kiek po menesio uzmirstu nezinau bet primirstu :slight_smile:

@lingqqqenglish
svarbiausia neimti į galvą :slight_smile: Kai ateis laikas, prisiminsi lygiai tiek, kiek tau reikės. O jeigu bus mažai, išmoksi daugiau. Kažkuriuo tai momentu ateina laikas, kai daugelį žodžių jau prisimeni iš pirmo karto. T.y. kai žodį jau žinai, girdėjai jį kelis karus, bet dar nežinai, ką jis reiškia. Pasižiūri į žodyną ir dažniausiai to pakanka.

pastebeju, kad multikais gerai mokytis::)))) gražu žiūrėti ir kažkaip žodžiai gerai dedasi

@Mergiote
Paprastesnė kalba :slight_smile: Neseniai buvau įsikėlęs straipsnį iš Wikipedijos, tai buvo 20% naujų žodžių, nors šiaip būna 7-10%.

Dar viena sėkmės istorija, kurią parašė mūsų kolega TakeOn. Ji parašyta viena diena anksčiau, negu aš pradėjau šitą temą, tačiau radau ją tik dabar :slight_smile:

http://tinyurl.com/6dtdbzy

O taip, nuostabi istorija… Perskaičiau abi dalis susižavėjusi. Ir be to, žinau, kaip gerai jis rašo angliškai, ir manau, kad kalba taip pat.:slight_smile:

Linkiu kolegai geriausios sėkmės mokantis kitų kalbų. :slight_smile:

@miride
:slight_smile: čia jau tapo kaip ir įprasta mokytis daugiau negu vienos kalbos.

Turiu ir aš tikrą sėkmės istoriją! Mano aštuntokė dukra pirmą kartą per kažkur pustrečių metų pati savanoriškai pasiprašė prie LingQ, išsivalė subtitrus TakeOn bloge, pasigamino dvi pamokas (du serialo Hannah Montana epizodus) ir vienu prisėdimu užlinkino apie 45 minutes audio medžiagos. Gražu žiūrėti, kaip dirba sistemos nesugadinti vaikai. Aš jai pavydžiu (baltai) laisvo požiūrio į linkinimą - ji linkina praktiškai nestabdydama garso :slight_smile: Kartais atsuka 10 sek. atgal, kai kažko nepagauna iš klausos.

@Gintaras. Sveikinu:-) Geras auklėjimas:-)

@miride
Čia gal ne visai auklėjimas. Kažkada skaičiau tokią žydų derybininko Herberto Cohen’o knygą. Jis pasakojo, kad turėjo daug rūpesčių su savo dukra ir panašiai. Įdomus buvo jos svarbiausias kriterijus, pasirenkant specialybę. Ji pasirinko miestą, kur daugiausia dienų būna geras oras ir galiausiai viskas baigėsi gerai. Po viso to Cohen’as padarė išvadą:

DIDŽIAUSIA PASLAUGA, KURIĄ MES GALIME PADARYTI SAVO VAIKAMS - TAI NETRUKDYTI JIEMS AUGTI :wink:

@Gintaras. Tai ir yra GERAS AUKLĖJIMAS:-)

Pas mus, galima sakyti, visai neliko sąmoningo mokymosi elemento. Pirmiausia ji peržiūri epizodą, po to pasidaro pamoką ir galiausiai užlinkina. That’s it!
Aš darau kitaip, bet juk kiekvienas turi rasti SAVO kelią :slight_smile:

Tik vieną kartą pagalvojau, kas būtų, jeigu dabar kas nors atimtų iš mūsų LingQ? Kur mes eitume?

Būtų kas nors kita. Tačiau gerai, kai yra labai patogus įrankis, kurį jau pažįsti ir su kuriuo lengva dirbti. Įrankiai savaime nėra lobis, jei jie nenaudojami.

Tavo mergytė jau taip pasitiki savimi, kad jau pati žino, ko jai reikia. Gerai būtų, kad ir visi suaugę žmonės taip elgtųsi. Bet suaugusius nuolat kankina abejonės. O vaikai tiesiog daro.

Labą vakarą, rašo studentas iš Kauno rajono. Smagu paskaitinėti kaip sekasi kitiems, ir pačiam atsiranda didesnė motyvacija mokytis :slight_smile: Nors lingQ sistemoje esu daugiau nei metus, čia lankausi pirmą kartą, bet nuo šiol užeisiu tikrai dažniau.
Neesu labai stropus mokinys, kalbą mokinuosi dėl malonumo, todėl nesėdžiu per dieną 5 valandų, būna dienų, kad visai neprisėdu. Bet pažanga tikrai matosi.
Anglų mokinuosi nuo 4 klasės, bet daugiausiai gramatiką. Taigi naudos nedaug, vienintelis privalumas tai tik išmokti žodžiai. Bet kai pradėjau mokytis LingQ, bei A.J.Hoge metodais viskas pasikeitė. Tik nuo tada kalba pradėjo teikti malonumą. Esu dėkingas Gintarui, jis mane atvedė į tinkamą kelią.
Dabar mokausi neintensyviai bet pažanga akivaizdi. Susikalbėti realiai dar nėra lengva, bet suprantu pakankamai daug, filmai, straipsniai jau nebe problema. Šios programos dėka patikėjau kad tikrai įmanoma įvaldyti užsienio kalbą jaučiant malonumą mokslui, nekovojant su gramatikos taisyklėmis. Tikrai šaunu! rekomenduoju visiems, dar abejojantiems tokios programos efektyvumu.

Kol kas neturiu daugiau kuo pasigirti, bet net neabejoju kad po metų ar pusantrų ir aš čia rašysiu savo sėkmės istoriją. Ir tuo viskas nesibaigia, esu užsibrėžęs tikslą išmokti ir ispanų kalbą, kuri man labai graži :slight_smile:

Sėkmės!

@eimantasks. Ačiū už šviesų laišką. Šiandien labai to reikėjo:-)

Jau ir dabar tavo laiškas skamba kaip sėkmės istorija. Nė kiek neabejoju, kad ir ispanų kalbą išmoksi, ir viską, ką panorėsi.:slight_smile:

@eimantasks
Tam ir reikalinga ši tema. Geriausiai įkvepia kitų žmonių pavyzdys, o tai, ką darai, ir yra svarbiausia. Man labai patinka žiūrėti ir klausyti St. Krashen’o. Jis yra, nebijau to žodžio, milžiniškas autoritetas. Jis siūlo atskirti du dalykus - kalbos MOKYMĄSI ir kalbos ĮSISAVINIMĄ (acquisition) ir teigia, kad, kai mes atsipalaiduojame (t.y. pamirštame apie visokius mokslus) ir susitelkiame į turinį - t.y. KAS yra sakoma (o ne KAIP ir KODĖL taip sakoma), būtent tuo momentu ir įvyksta kalbos įsisavinimas. Ką tu ir darai.

Dar kartą įdėsiu nuorodas į jo video. Tą kalba yra grynas auksas.

As nenoriu buti panasi i amzinai nepatenkinta bobute,bet labai abejoju,kad po metu ar dvieju galima laisvai kalbeti angliskai.Suprasti ir kalbeti siek tiek-taip,kalbeti su kitatauciais-taip,suprasti ir kalbeti su anglais-ne.As gyvenu Anglijoje 5 metai.Nuo pirmos dienos mokinuosi anglu kalbos.Vaikstau i mokykla ir siek tiek namuose.Ilgai ieskojau programos kuri padetu mano moksluose.Isbandziau ju begale labai skirtingu(moku lietuviu,lenku ir rusu).Galutinai priejau prie isvados ,kad svarbiausiai mokintis zodelius.Be gero zodino niekada nesugebesyte gerai kalbeti ir skaityti.Labiausiai patiko lenku programa ‘‘PROFESOR HENRY -SŁOWNICTWO’’.
Naudojuos ta programa beveik 2 metus(puse valandos i diena) ir esu laiminga.Vakar praejau gana rimta atranka naujam darbui.
Taigi kantribes draugai.