Prašau padėkit!

Gal galite padėti išversti šį teksta?? taip…taip… Žinau,kad niekada neišmoksiu rašyti,jei prašysiu kitų pagalbos,bet man tikrai yra svarbu išsiverst šį tekstą be klaidų…O kur kreiptis net nežinojau kur…

Buvo atlikta apklausa kaip dažnai mokame kreditine kortele. Tyrimai parodė,kad 48% žmonių dažnai naudoja kredito kortele. 20% atsakė kad moka kortele tada kai neturi grinūjų. 8% išvis neturi kredito kortele. 4% pasirenka mokėti tik grynais.Aš priklausau 8% kurie išvis neturi kreditinės korteles. Kreditinės korteles turi ir privalumu ir trūkumu.pirmas privalumas kad už preke gali susimokėti neturėdamas grinu pinigų. antras privalumas kad turint kreditine kortele esi apdraustas kelionių draudimu.trečias kad galime už prekes apmokėti internetu neišeinant iš namų. bet yra ir minusų. vienas iš pagrindiniu minusu yra tas kad gali kilti pagundų perkant daiktus ar prekes ir poto turėti sunkmų gražinti pinigus,taip pat kortele negalime atsiskaityti mažesnėse parduouvese ar turguose ir dar vienas minusas kad dėl techninių priežasčių mokėjimo korteles neaptarnaujamos. Aš kreditinę kortele naudoju kartu su mama,nes mėgstam apsipirkti e-parduotuvėse,perkame tik rūbus nes e-parduotuvėse yra pigesni ir įvairesni rūbai.
Kreditine kortelė tuo pačiu gali pakenkti arba pagerinti esmama padėti. Jei esate taupus ir nešvaistote pinigų,ši kortele kaip tik jums.

Siulau parasyti paciai ir paskui tiesiog duoti tutoriui kad istaisytu.

Hey, that’s a challenge :slight_smile:

Dabar išversiu ir atiduosiu tutoriui. Pažiūrėsim, kiek klaidų padarysiu. Kablelių nedėsiu, nes nežinau, kur juos dėti :slight_smile:

There was a survey in order to find out how often people use their credit cards. It shows that 48% of people are using their credit cards quite often. 20% of participants (nežinau, kaip “apklaustieji” tai keičiu į “apklausos dalyviai”) pointed out that they only use a credit card when they are out of cache. 8% do not have any credit card at all. The only option of 4% of participants is cache.
I don’t have a credit card, so I belong to those 8%, who don’t use credit cards because they don’t have any.
The good thing about credit cards is, that you can buy things even when you don’t have any money. The second good thing is, that when you have a credit card you are getting a travel insurance as well. The third advantage is, that you don’t have to go to the mall, so you could buy things. You can buy them even when you’re in your bedroom via the Internet.
The main disadvantage is, that you can easily buy too many things, so later you can run into some difficulties paying off these goods. There are many small stores which don’t accept credit cards and you can’t use credit cards in the marketplace. Sometimes there can be some technical problems when you can’t pay with your credit card because of these. I often use my moms credit card when we go shopping on e-shops. We like them very much because we can find more different cloths there, comparing to regular shops, and the clothing is cheaper as well. Also variety is much bigger on the online stores.
A credit card can be very useful. It can change things in a good way when you know how to spend money wisely. However, if you don’t, it can cause many problems. If you know how to save money and how to spend them wisely this card is for you.

Nu va, po ilgos pertraukos padariau rašto darbą ir pirmą vertimą savo gyvenime. Tai gana sunku, nes esi pririštas prie kažkieno tai minčių. Dėl to aš žiūrėjau tik į idėją ir išreiškiau ją savaip. Dabar kokia nors anglistė gali man mesti pirštinę ir įrodyti, kad ji yra geresnė :slight_smile:

O aš atiduodu rašto darbą korektoriui. Pažiūrėsim ar mano rašyba bent kiek pagerėjo per tuos metus :slight_smile: Rezultatą paskelbsiu čia. Jeigu apsilažalinsiu - no big deal. Ne dėl to mokausi, kad prieš kažką pasirodyti, o dėl to, kad suprasčiau kalbą ir susišnekėčiau su žmonėm. Jeigu jie mane supras, tai ir valio! Jei ne, mokysimės toliau :slight_smile:

@Gintaras.

Lenkiu galvą…:slight_smile:

@miride
Žiūrėk, kad paskui nereikėtų juoktis, na bet pamatysim. Atidaviau Jillisa’i, tai ta turėtų greitai ištaisyti :slight_smile:

Nu idomu idomu, lauksim rezultatu :slight_smile:

Well, well, well… :slight_smile: Turim diagnozę. 1 klaida kas 12 žodžių. Pasirodo, kad metus laiko nieko nesitikrinau, o prieš tai buvau atidavęs taisyti 34 darbus, bet nė vienas iš jų nebuvo parašytas specialiai mokymosi tikslais. Paprastai atiduodavau taisyti savo laiškus po to, kai parašydavau ir išsiųsdavau. Taigi, ištaisytas darbas.

My 1st translation :slight_smile:

Hi Jillisa. This is my first translation from Lithuanian ever. I hope I made some progress here. :slight_smile: (čia buvo klaida - po “here” nebuvau padėjęs taško).

There was a survey in order to find out how often people use their credit cards. It shows that 48% of people are using their credit cards quite often. 20% of participants pointed out that they only use a credit card when they are out of cash. 8% do not have any credit cards at all. The only option for 4% of participants is cash.
I don’t have a credit card, so I belong to the 8% who don’t use credit cards because they don’t have any.
The good thing about credit cards is that you can buy things even when you don’t have any money. The second good thing is that when you have a credit card you are getting travel insurance as well. The third advantage is that you don’t have to go to the mall in order to buy things. You can buy them even when you’re in your bedroom via the Internet.
The main disadvantage is that you can easily buy too many things, so later you can run into some difficulties paying off these goods. There are many small stores which don’t accept credit cards, and you can’t use credit cards in the marketplace. Sometimes there can be some technical problems when you can’t pay with your credit card because of these. I often use my mom’s credit card when we go shopping on e-shops. We like them very much because we can find a greater variety of different clothes there compared to regular shops, and the clothing is cheaper as well. Also, the variety is much greater at the online stores.
A credit card can be very useful. It can change things in a good way when you know how to spend money wisely. However, if you don’t, it can cause many problems. If you know how to save money and how to spend it wisely, a credit card is for you.

KLAIDOS

Jų tiek daug, jog netilpo į ekraną. Kad visas nu’printscreen’inti, truputį sumažinau. Su akiniais įskaityti galima :slight_smile:

http://www.learnenglishonline.lt/wp-content/uploads/CorrectionList.png

Panašu, kad artikelių problema išsisprendė savaime - ir be gramatikos mokslų. Tik 4%. Iš esmės liko tik skyryba, kas sudarė 37% klaidų.

1 Like

@Gintaras.
Na, 12 tai12… bet visos klaidos kažkokios labai smulkios. Ir tik trys klaidingi prepozicionai:-)

Jillisa tau parašė - I am very proud of you. I think you did very well… na, taip ir yra…Tekstas buvo sudėtingas.

Aš tau suteikiu už vertimą rožę:-) Kartu ir už drąsą…Ir taip pat didžiuojuosi tavimi:-)

Ačiū, Miride. Geri mokytojai visada giria mokinius. Taip aniems susidaro iliuzija, kad jiems gerai sekasi ir kyla ūpas tęsti :slight_smile:
Aš nežinau, ar ta mergaitė čia dar atklys kada nors ar ne. Tikriausiai vis dar tebeklaidžioja ieškodama, kas čia galėtų išversti “be klaidų” :D. Ne esmė. Ne dėl to žaidimas.

Aišku, kad man iki idealo - kaip iki Mėnulio. Jeigu kas nors kada nors prie jo ir priartės, tai nebent tu, Miride. Bet aš norėjau pademonstruoti, kad toks dalykas kaip “be klaidų” neegzistuoja net ir po 4 mokymosi metų ir kad reikia pamiršti tokias durnas mintis ir siekius išmokti kalbėti ar rašyti be klaidų. Gaila tik, kad mokykla to neskatina…

Nors tiesą sakant, maniau, kad bus mažiau tų visokių neskyrybos klaidų :slight_smile: Bet šiaip ar taip buvau suprastas. Pernai viename iš darbų buvo tokia pastaba - “I am not sure what you mean by this as it is unnatural.” Mano paskutinis rezultatas prieš metus, beje, buvo 1 klaida kas 13 žodžių, tai galima sakyti, po trupučiuką ritamės žemyn :smiley:

Čia pasakojama tokia istorija apie žmogelį, kuriam buvo paleisti viduriai. Nuėjo jis pas daktarą, o tas jam išrašė Elenium. Po kiek laiko žmogelis grįžta. “Nu kaip?” - klausia daktaras. “Kaip triedžiau, taip triedžiu, tik dabar į galvą neimu”. :slight_smile:

Čia ta proga tinka senas geras AJ - http://traffic.libsyn.com/effortlessenglish/Not_Stupid.mp3

@Gintaras.

Kažkaip tu čia sukeitei vaidmenis…savo normaliame gyvenime aš esu mokytoja, aišku… Bet fizikos, o ne užsienio kalbos… Kartais kalbu savo vaikams apie kvantinę mechaniką… Nors jie dar labai maži, kad tai suprastų, bet jiems patinka:-) Manau, kad labiau patinka galimybės, kurias suteiktų kvantinė mechanika, o ne pats mokslas…

O čia, LingQ’e, aš esu mokinė… Ir tu čia esi Mokytojas…Ir tu esi dviem metais priekyje…ir jei po keturių mokymosi metų tu gali taip gerai parašyti svetimą tekstą, tai tik įrodo, kad išmokti galima…Labai puikiai…

Aš nedrįsau jo versti… tai ir yra tiesa…Gal dar po dviejų metų galėsiu daryti tą patį. Tiesą sakant, manau, kad galėsiu. Jei gali kas nors vienas, tai kiti gali irgi:-)

Bet tai irgi ne esmė… tu teisus labai - NEREIKIA stengtis siekti idealo… Nors, žinai - man šitas tavo vertimas - labai arti idealo:-)

Dėl AJ podcasto… Juokiausi… Praeitą savaitę vadavau susirgusią vokiečių ir anglų kalbos mokytoją… Vedžiau abiejų kalbų pamokas… ir vaikams pasakiau tą patį, ką sakė AJ tame podcaste apie klaidų taisymą. Buvau net pamiršusi, kad taip sakė AJ.:slight_smile:

Nu matai, tavo tempai visai kiti, tai ir rezultatai bus kiti. Va jau ir mokytojauji 3 kalbom. Spėju, kad ir ruskai pavarytum, jei reikėtų :slight_smile:

Peržiūrėjau savo klaidas. Juokingiausia, kad šį kartą pridėjau per daug kablelių (kaip visada :D) nors ir žadėjau nedėti. Kartais man juos norisi dėti kaip lietuvių kalboj, bet eilinį kartą įsitikinu, kad negalima vadovautis savo kalba nei kalbant, nei rašant.

Dėl klaidų taisymo.

Kažkada kažkas yra parašęs pasakėčią “Žmogus ir levas” (gal Stanevičius…). Tai ten žmogus aptalžė levą pagaliu ir dar kažką negero jam pasakė. Po daug metų jie vėl susitiko. Levas pasakė žmogui: “Skausmą ronos pamiršau, kad ir daug kentėjau, o va pikto žodžio pakol mirsiu neužmiršiu”. Nuo žodžių, tegu ir nepiktų, bet netinkamu laiku pasakytų, ir prasideda visokie “negabumai kalboms”. :slight_smile:

Tie tyrimai, apie kuriuos kalba AJ, beje, yra ne kieno kito, o Krašeno :slight_smile:

jis taip nekentė gramatikos, kad pradėjo rašyti be klaidų…čia šiaip mintis šovė į galvą :slight_smile:
smagu buvo sužinot rezultatus

Aš ko gero galėčiau pretenduoti į tą didžiausią gramatikos nekentėją. Steve, nors ir pavaro ant gramatikos studijų, bet retkarčiais bent sėdėdamas tualete pavarto knygęlę, o aš NIEKADA nevarčiau ir panašu, kad jau ir nebevartysiu, kadangi nematau jokio reikalo gaišti tam savo laiką. Ko ji mane išmokys?

kad reikia rašyti cash, o ne cache? (čia parašiau, apie kaip kompiuterio kešą, dėl to speller’is ir neparodė klaidos),
kad reikia rašyti “any credit cards” vietoj “any credit card”? (lietuviškas akcentas)
arba kad vietoj “so you could buy things” reikia rašyti “in order to buy things”? (čia irgi panašu į lietuvybę)
ar vietoj “more” - “a greater variety” (This is a more natural way to express this thought.)

Yra aišku tokių niuansų kaip “compared” vietoj “comparing” ar “for” vietoj “of”, bet dėl tokių “gyvybiškai svarbių dalykų” tikrai negaišiu savo laiko :slight_smile: Ateis savaime, o jei neateis, tai ir apsieisim. Tarp kitko mažai kas tą supranta, bet akcentas gali būti netgi labai gražus dalykas. Kai koks užsienietis, ilgiau pagyvenęs Lietuvoj, pradeda prarasti savo akcentą, mes tarsi prarandame atrakciją klausytis įdomesnės kalbos. Esu patyręs tai ant savo kailio. O tie visi “little things” ir yra tautinio akcento dalis. Akcentas - tai ne vien tik tarimas, bet ir visi kiti ne vietoj sudėlioti akcentai.

Man čia labai patinka Steve požiūris. “DIE Sprache oder DER Sprache? Spielt keine Rolle!” (į lietuvių nesiverčia, kadangi prapuola akcentas, kuris uždėtas ant “keine”)

@Gintaras.
Ačiū už nuorodą… Labai patiko klausytis visų tų kalbų, ir labai nuoširdi emocija - “я делаю ошибки… Ну и чёрт с ним”. :slight_smile:

Taip, čia reikia atskirti du dalykus - gramatiką ir matematiką. Su gramatinėm klaidom blogiausiu atveju gali pakenkti tik pats sau - pasirodyti ne itin raštingas kokioj nors raštingų žmonių kompanijoje, o matematikoje klaidų daryti nevalia, nes matematika - tai ne tik sugebėjimas susiskaičiuoti grąžą, bet dar ir sugebėjimas SUSKAIČIUOTI gražą, kurią kitiems atiduodi :slight_smile: Taip galima ir į teisiamųjų suolą atsisėsti, nors sako, kad ir gramatika gali būti svarbi…

Na, kadangi aš su klausymu visada turiu problemų, tai kartais pažiūriu į gramatiką ir todėl negaliu teigti, kad gramatikos nekenčiu.

Aš įsimenu gerai tik asocijuodama. Pavyzdžiui, būtent Espresso English gramatikoje radau skyriuje apie laikus pavyzdį “I’m reading the new book by J.K. Rowling”. Atkreipiau dėmesį į tą sakinį dėl prepoziciono “by”. Aš būčiau sakiusi “of”. Tada pagalvojau apie “The Casual Vacancy” ir įsivaizdavau, kaip kam nors pasakoju “I’am reading the new book “The Casual Vacancy” by J.K. Rowling.” Įsivaizdavau knygos viršelį…

Dabar jau atsiminsiu visada. Be gramatikos būčiau ir toliau sakiusi of. Maža smulkmena, kaip sako Steve - чёрт с ним, bet vis vien, sužinai ir tai yra gerai.

Atrodo, kad tai ilgas ir komplikuotas būdas įsiminti, bet man jis veikia greitai ir tinka. Tą metodiką taip pat aprašė šviesios atminties Vera Birkenbihl.

Klausydamasi aš tiesiog neišgirstu. Gal dar yra daugiau tokių, kuriems nelabai sekasi klausytis, todėl parašiau apie tai.

Iš tikrųjų, aš irgi negaliu sakyti, kad nekenčiu gramatikos. Aš tiesiog į ją nekreipiu dėmesio, bet džiaugiuosi, kad gana neblogai išmanau lietuvių ir rusų :slight_smile:

Kas atidžiai perklausė AJ kalbą, galėjo išgirsti:

“Either way, the student now feels foolish and stupid. She now thinks, “English is so difficult,… I’ll never be good at English”. Her motivation is destroyed.”

Gražūs žodžiai? O kaip iš tikrųjų yra gyvenime. Pažiūrėkime mūsų viešnios žinutę (pačią pirmą):

“Žinau,kad niekada neišmoksiu rašyti, jei prašysiu kitų pagalbos…”

Sounds familiar?

O ką, ar kas nors žino būdą, kaip išmokti rašyti be pagalbos? Man net po 4 metų, norint išmokti rašyti, pagalbos oi kaip reikėtų :slight_smile:

@Gintaras

Problema ta, kad suaugę visur tikisi greito rezultato. Vaikai turbūt apskritai neturi jokių tikslų. Jie tiesiog smagiai leidžia laiką. Ir žinoma, mažiems vaikams niekas nesako, kad jie niekada nemokės taip kalbėti, kaip kalba jų tėvai ir kiti suaugę žmonės. Bet va dar didesnis klausimas, kaip išrauti iš savęs kitų įteigtus neigiamus dalykus. :slight_smile: Juk tas pats vyksta ne tik su kalbom, bet visur. Tu nebūsi tuo, tu nebūsi anuo ir t.t. Tada žmogus pagalvoja: nu jei nebūsiu, tai kam čia man iš viso stengtis…

@Forexx
Galiu tik pakartoti Napoleon Hill žodžius.

In your search for the secret of the method, do not look for a miracle, because you will not find it. You will find only the eternal laws of Nature. These laws are available to every person who has the FAITH and the COURAGE to use them.

Jeigu yra tikėjimas, yra šansų. Tam, kad išrauti įteigtus dalykus, reikia savo akimis pamatyti kažką, kas tai padarė. Man buvo lengviau ta prasme, kadangi turiu draugą, kuris būdamas suaugęs, pusiau kursuose, pusiau privačiai, pusiau savarankiškai išmoko kalbėti angliškai ir aš MAČIAU, kad tai įmanoma.

Tai truputį keista, kad kalbėjimą rusiškai daug kas priima, kaip natūralų dalyką, o jau į anglų žiūri kaip į kažkokį stebuklą. Paklausk Karemi ir ji tikriausiai pasakys, kad anglų yra daug lengviau išmokti negu rusų :slight_smile: