Mp3 grotuvai ir ausinės

Sveiki, susidūriau su problema, kai susiruošiau mokytis anglų klb važiuodama su dviračiu… vėjas užgožia garsą… Kokias ausines rekomenduotumėte važiuojant dviračiu ir sportuojant? Pasidalinkite savo patyrimais…

man patinka vidinės ausinės, jei gumos atitinka tai pilnai užkemša ausis ir gan gerai laikosi…tik reikia laidą kur išsišakoja prie kalnieriaus prisegt… visai pigių nerekomenduočiau, nes jų prastas garsas… čia tik kaip formos pavyzdį įdedu

bet, kad vėjas visiškai netrukdytų vis tiek dar ant viršaus kažkuom reikia pridengti ausis…kepure ar juostele antausiais,
šiaip tai manau, kad dviračiu važiuot su ausinėmis gan nesaugu negirdint kas aplinkui darosi…dukrą pabaru kartais dėl to, bet nelabai ji reaguoja

  1. Važiuoti lėčiau, kad taip smarkiai nepūstų;
  2. Važiuoti greičiau, kad sutrumpinti pūtimo laiką (paprastai labiausiai pučia, važiuojant nuo kalno).
  3. Padidinti garsą;
  4. Naudoti uždaras ausines;
  5. Nekreipti dėmesio. Koks skirtumas ar kažko neišgirdai dėl vėjo, ar dėl to, kad paprasčiausiai užsisvajojai? Vis tiek taip nebūna, kad būtum 100% susikaupusi :wink:
1 Like

AČIŪ. Man irgi labai naudingi šitie patarimai. Dar neturiu mp3 ir kaupiu info apie tai. Ruošiuosi jau pirkti.
Dviračiu nevažinėsiu besiklausydama, bet patogios ausinės labai svarbu.

Ačiū už patarimus ir rekomendacijas, dažniausiai važinėju dviračių takais, tai manau, kad pakankamai saugu su ausinukais, dar akys atviros lieka :slight_smile:
O tavo Gintarai patarimai JĖGINIAI :slight_smile: :slight_smile: Tiesiog neišsikenku nuo kurio pradėti, bet manau verta visus išbandyti , liux!

Šiaip tai akis linksta į tokius:
www.reviucentras.lt
http://www.tmart.com/pgallery/2GB-Black-Portable-Mini-Sport-MP3-Player_p105683.html

Jo, šitos atrodo gerai. Kaip jau minėjo GintasRu, labai svabu geras garsas, kadangi su juo gyventi reikės laaaaabai ilgai. Gerai, tiek to. PAKANKAMAI ilgai.

Tarp kitko, aš su savo tradicinėm baltom iPodinėm ausinėm negalėčiau klausytis pamokų eidamas šaligaltviu (šalia gatvės) - visiškai nieko negirdžiu - mašinų triukšmas užgožia viską. Reikėtų pabandyti tas su gumom, nes kartais net dviračio nereikia - užtenka eiti prieš stipresnį vėją.

Aš čia gal biškį pavarau erezijų, bet tai yra tai, kaip aš pats mokausi - išmokau į daug ką nekreipti dėmesio. Didelio čia daikto, perklausei 30 kartų ar tik 28, viską girdėjai ar ne viską… Ir lietuviškų žinių klausydami ne viską išgirstam, bet kažkaip išgyvenam :slight_smile:

truputį pasižiūrėjau
2GB Portable Sport MP3 Player Black nerekomenduočiau vien dėl Battery life Full broadcast after about 4.5 hours… siūlyčiau rinktis variantą, kad baterija nors 15 val laikytų, nes užknisa nuolat krauti… arba ne laiku nutilęs grotuvas

Jo, 4,5h mažoka…, reiks atidžiau pasižiūrėti prieš perkant, ačiū GintaiRu, bet pats principas man labai patiko- be laidų. Po namus vaikštant labai netrukdo, bet kai reikia kur išeiti… vos ne apsivynioti laidais reikia :)Galėčiau ryte važiuojant į darbą klausyti 15 min, bet kai pagalvoju apie laidus… o jau dviračiu važiuojant , tai tikrai nepatogu.
Gintarai, gali čia sau erezijas varyti, kai tiek metų klausaisi ir jau nušvitimą pajutęs… kalbi :slight_smile: O aš kaip tas katinas į lašinius žiūriu ir valandas skaičiuoju…jūs čia apie tūkstančius valandų kalbat, o aš bandau 100 h klausymą pasiekti. Kai pagalvoji , tik lašas jūroje, bet…lašas prie lašo ir žiūrėk jau stiklinė puspilnė :slight_smile:

tikriausiai tas pats principas, kad moterys įpratę nešiot lankelius…nors man atrodo ir kitu variantu būtų patogu…galima su laidu įprastu judesiu susirišti plaukus, kad į akis nekristų…svarbu tik reikiamo ilgio galiukus palikt, kad ausis pasiektų :slight_smile:

1 Like

Pas mane, tarp kitko, originalios iPod shuffle ausinukės skleidė pakankamai silpną garsą. Be to, daugelis pamokų dažnai būna įrašytos gana žemu lygiu, tai pastoviai pasididindavau garsą 250-300%. Tai galima padaryti su bet kokiu audio editorium, kurį galima parsisiųsti iš interneto, kad ir Audacity (funkcija Effect->Amplify…).

Reikia tik stebėti tą grafiką, kur garso lygį rodo, kad nesustiprinti per daug, nes tada išsikraipys garsas.

Paskui, kai po kažkur 3,5 metų pirmasias ausines sunešiojau, nusipirkau kitas iš eBay. Tos jau grojo garsiau (nežinau, gal impedansas mažesnis ar dar kas nors), tai dabar garso jau nedidinu, bet kažkada tai taip. Tai buvo problema ir net vėjo nereikėjo.

@sulciene
Labai gerai prisimenu tą nesibaigiantį laukimą, kai skaičiuoji kiekvieną minutę ir lauki stebuklo. Aš tada dar nežinojau, kad reikia atklausyti 1000 val. ir orientavausi į 6 mėnesius, net nekreipdamas dėmesio į tai, kad klausymui skirdavau ne 2, o tik 1 valandą (dėl to geriausiu atveju reikėjo orientuotis į 12 mėn). Šiaip tai po 8 mėnesių buvo kažkoks lūžis - pirmą kartą gana lengvai atpasakojau A.J. miniistoriją, bet tai dar toli gražu nebuvo kalbėjimas laisvai t.y. galėjau kažkiek pakalbėti, bet pavyzdžiui 3 valandos per Skype dar būtų buvę per sunku.

Yra dar vienas orientyras - 10000 žodžių pagal LingQ skaitliuką, bet čia svarbu išlaikyti tinkamas skaitymo/klausymo proporcijas. Aš skaičiau mažai ir klausiau daug, dėl to pradėjau kalbėti kažkur nuo 7000 žodžių, o kas daug skaito ir mažai klauso ir 20000 gali būti per mažai, kadangi daug žodžių supratimas dar negarantuoja sugebėjimo juos panaudoti kalbant. Vis tiek vėliau ar anksčiau reikės priprasti prie kalbos skambesio (ne tik vaizdo).

O tų 10000 po šiai dienai dar nesurinkau. Vis dar trūksta 169. Bet jau išmokau neimti į galvą :slight_smile: Kas mane labiausiai palaikė anuo metu, tai A.J. mintis iš to naujo filmuko, kur ką tik “nufilmavau” - Focus on listening and be patient.

@Gintaras, prasau nesustokit rasyt, savo postais mano frustracijos perioda mazinat iki 0 :slight_smile:
O del ausiniu bent man po menesio kito triuksmas netrugdo tiesiog kaip Gintaras rase nekreipi demesio, kad tam sykiui nieko negirdi .

netyčia pasižiūrėjau …fantastika 50 val baterija jau atlaiko…truputį tik kaina kanda

turėjau panašų senesnės versijos …su akcija 200 lt kainavo…garso kokybė nuostabi…kažkur apie 22 val atlaikydavo…bet tikriausiai per daug padžiūgavau, nes pavyko sudaužyt net metams nepraėjus :slight_smile:

@GintasRu
kai moki - netrunki :wink:

gerulis… 50 valandu, nice, tik kaina biski kanda :frowning: ypac po to kai nusiperki atotostogoms bilietus :slight_smile:
o apie garso padidinima, tai patiko , niekad nesinaudojau ir nezinojau, kad audasity turi sia funkcija, atradimas.

as jau neisivaizduoju kazkokio klausymo per mp3 grotuva o ne per telefona :slight_smile: kai pradejau i telefona keltis viska tai pamaciau ant kiek patogu kai as pastoviai budama su ausinem galiu girdeti kai man kazkas skambina ar paraso sms :smiley: kai su mp3 tai dazniausiai budavo kad issitrauki is kisenes telefona ir ziuri kad pilna praleistu skambuciu, plius dar turi laikyt garsa isjungta kad kai skambina kazka nesedetum kokiam troleibuse kaip durnelis negirdintis, kad skamba jo telefonas :smiley:

bepigu Karemi… jauna…strikt pastrikt per balas paskui technologijas…o mes įpratę kaip senovėje buvo…labai nemėgstu mob. tel…kartais pasiilgstu to jausmo kai buvo tik laidinis telefonas…išėjai pro duris…ir nesuka tau niekas galvos…:slight_smile:

1 Like

Taip ir yra. Neliko jokio privatumo. Tave trukdo visi, kas netingi ir visi įsivaizduoja, kad tu dabar turi mesti savo reikalus ir spręsti JŲ problemas. Tada, kada JIEMS to norisi. Mobilus telefonas yra blogiau negu el. paštas. Tai yra įrankis, su kuriuo KITI reguliuoja tavo planus, pagal JŲ pageidavimus.

1 Like

Tarp kitko, Tim Ferriss savo “The 4-Hour Workweek” duoda gerų idėjų, kaip elgtis tiek su el. paštu, tiek ir su telefonais.

@Gintaras, tam ir skirti nutyldymo arba ragelio numetimo mygtukai :slight_smile:

@Karemi
Tim Ferriss siūlo naudoti voicemail’ą, pasiklausyti kas ir ką sako, ir kelti tik tada, kai tai yra svarbu TAU :wink:
Dabar, pakol tu pietauji, gali gauti dešimtis skambučių ir, bandydamas visiems įtikti, galiausiai gausi srėbti atšalusį srėbalą, o jei dar su kažkuo bendrauji, tas kažkas gali pasijusti visiškai nesvarbus tau dėl tavo nuolatinio dėmesio kitiems. :slight_smile:

P.s. Bet telefonas yra galingas įrankis profesionaliems trukdytojams. Pavyzdžiui poliklinikoje gali būti kilometrinė sergančių senučių eilė, bet tas, kuris guli namie ant sofos su telefonu rankoje, bus aptarnautas be eilės.