Kodėl jūs čia?

Noriu pas jus paklausti, kolegos.

  1. Kaip jūs atklydote į LingQ?
  2. Ko ieškojote ir galbūt neradote kitur?
  3. Ką suradote čia?
  4. Kas privertė jus čia pasilikti?

Tai dabar ir atsakysiu pats sau pirmas, jei spėsiu :slight_smile:

  1. Apie LingQ sužinojau iš AJ - Learn English Online - YouTube
  2. Tuo metu mokiausi (tebesimokau iki šiol) su Original Effortless English Lessons ir, kadangi tas pačias pamokas klausiau labai daug kartų ir labai ilgai - vieną komplektą visą mėnesį, pamačiau, kad tokiu būdu mano žodynas augs pernelyg lėtai.
  3. Todėl atėjau čia. Mano tikslas pradžioje buvo labai paprastas (išlieka iki šiol, kadangi su tutoriais kalbu ypač retai) - padidinti žodžių atsargas. Antras dalykas - retkarčiais atiduodu trumpus rašto darbelius tutoriams patikrinti ir žiūriu kokias klaidas darau pastoviai ir kaip jų sumažinti.
  4. От добра добра не ищут :slight_smile: Kita vertus, negu girdėjęs, kad kur nors būtų buvęs efektyvesnis būdas išmokti naujų žodžių ir frazių. Turiu omeny ne flashcard’us, o paprasčiausią linkinimą ir užlinkintų žodžių/frazių stebėjimą vėliau naujuose kontekstuose.
  1. Net pažiūrėjau…atklydau 2009 m. prieš tai išbandęs daugelį variantų visokių programų ir svetainių… iš viso to buvau apsistojęs prie AJ…turi tas vyrukas kažkokio šarmo
  2. Tikriausiai ieškojau stebuklo, kad būtų kuo mažiau pastangų, o būtų rezultatas :)…jei rimtai tai ieškojau, kad pats procesas nebūtų nuobodus…kad liptų prie dūšios
  3. Patogumas…viskas vietoje…yra tekstas…audio… nuostabi linkinimo sistema, nereikia atskirai landžiot į žodyną…ir dar priedo skaitliukas, rodo kiek jau bake benzino įpilta :slight_smile:
  4. Jei taip imant, tai nei aš čia pasilikęs nei iš čia išėjęs…nesu geras mokinys…priešokiais pabinzinėju tik…
  5. Galiu dar pagrindinį trūkumą paminėt su kuriuo čia susidūriau…labai daug nekokybiško audio…susirandi, tekstas būtų kaip ir įdomus mokytis…bandai klausyt -erzina prastas mėgėjiškas įrašas arba netgi pats balsas…

Nu, Gintai, nereikia :slight_smile: Paspausk “Friends” (ar “Draugai”, žiūrint kokia ten pas tave kalba) ir pažiūrėk, kas daugiausia linkų yra sukūręs, prieš tai išsifiltravęs Lietuvą. Pamatysi, kad tamista esi 10-toj vietoj per visą Lietuvos buvimo LingQ’e istoriją :wink: Nei pasilikęs, nei išėjęs :slight_smile: Aš šiaip jau esu kol kas 14-tas ir laikau save aktyviu linkntoju :smiley:

Ačiū už atsakymus :slight_smile:

1.Aš nebeatsimenu, įsivaiduoji, Gintarai? Toks jausmas, kad visada čia buvau… Žinau, kad mokiausi iš tavo video medžiagos internete linkinti ir elgtis LingQ’e. Dviejų dienų skirtumu užsiregistravau LingQ’e ir nusipirkau AJ kursą. Apie AJ sžinojau tiksliai iš tavęs, tai gal ir apie LingQ’ą taip pat?
2. Iki tol, kaip ir Gintas, bandžiau mokytis iš visokių CD kursų, su kuriais nesisekė. Iki galo praėjau tik Zamiatkino kursą. Ieškojau daug kur… Ieškojau optimalaus būdo mokytis kalbos.
3.LIngQ’as mane sužavėjo paprastumu ir struktūra. Čia buvo labai aišku, ką reikia daryti. Ir dar tuo, kad aš pati turėjau būti atsakinga už savo mokymąsi. Čia buvo pasirinkimo galimybė - mokykis, ką nori, kiek nori, kaip nori, gali mokėti pinigus, gali nemokėti. Nori, prisuk skaitliuką, nori, ne…Čia nebuvo spaudimo, bet buvo mielas skatinimas - vien auginti avatarą pradžioje koks buvo azartas.:slight_smile:
4. Aš niekada neišnaudojau visų LingQ’o galimybių. Ir niekada nesimokiau TIK LingQ’e. Tačiau LingQ’as visada buvo svarbi mano mokymosi dalis. Iš tiesų, tai yra labai labai patogi sistema. Iš principo, nieko daugiau ir nereikia, jeigu mokytis sąžiningai.

@miride
Ačiū. Keista, apie tą avatarą aš vis galvojau, kad jie čia padarė kažkokią nesąmonę, bet gi žiūrėk! Pasirodo veikia :slight_smile: Matai, tu labai vizuali - ir skaitai, ir savo žodžius vizualizuoji, o man, kaip senam buhalteriui, didžiausią įspūdį daro skaičiai ant mėlyno dugno :slight_smile:

  1. Atklydau cia kai pamaciau, kad anglijoj kalbu kursai brangokai kainuoja, tai is nevilties irasiau google “anglu kalbos pamokos internete” ir patekau i tavo, Gintarai, puslapi. ten ir suzinojau apie Lingq.
    2.Ieskojau pigiau ir idomiau :))
    3.O suradau daugiau nei ieskojau, ypac nudziugino tai, kad galiu mokytis is to kas man patinka, susikelti savo medziaga ir net susisiekti su tutoriais.
  2. Uzsivedimas priverte cia pasilikti. Kai paziurejus video ir panarsius paciam puslapy perpratau sistemos esme reakcija buvo mazdaug tokia “Kaip faina!!! nerealu, noriu metines narystes!!!” ir su kiekviena diena augo entuziazmas, ypac kai pamaciau kad serialus galiu isikelt :slight_smile:
    Tai va :slight_smile:
    kokia proga cia apklausa darai?

@Karemi
Noriu sužinoti ko žmonės ieško, ko jiems reikia. Tai yra dėl 2 klausimo iš esmės.

Jeigu grįžti dar toliau, tai pirmiausia aš radau AJ. Iš visų man anuo metu žinomų “aktyvumų” mėgstamiausias buvo to paties teksto klausymas skaitymo metu, nes galėjau girdėti, kaip tariama ta nesuprantama rašliava. Neatsimenu ką tada guglinau, bet radau berods “5 mistakes”, “You’re not stupid” ir dar kažką. Kadangi jau buvau perskaitęs Birkenbihl knygą ir tos 5 klaidos atitiko Birkenbihl nurodytas klaidas, tai labai apsidžiaugiau radęs tokią medžiaga - tai buvo AJ podcast’ai.

Dabar gi čia mes turime turime įgarsinimą VISIEMS tekstams :slight_smile: O jeigu dar pridėti tai, kad per tūkstantąją sekundės dalį galime pamatyti pamirštų (užlinkintų) žodžių reikšmes… Man atrodo, kad mes jau per daug pripratę prie gero ir net nesuvokiame savo komforto masto - kokio lygio paslaugą čia turime :slight_smile:

A. J. as irgi atradau tavo svetainej :slight_smile:

  1. Atklydau per Gintaro puslapį. O į Gintaro puslapį atklydau, kai ieškojau, kaip išmokti anglų kalbos. :slight_smile:
  2. Ieškojau efektingų metodų, kaip kuo sėkmingiau ir greičiau perprasti anglų kalbą, išmokti atpažinti angliškus žodžius išklausos ir sėkmingai angliškai susikalbėti. Man nebūtina, kad būtų kažkas įdomaus ar neįdomaus, man svarbiausia, kad aš žinočiau, jog tas mokymasis duos naudos. Žinojimas, kad kažką darau ne veltui, mane motyvuoja daryti tai toliau, tęsti ir laukti rezultato. :slight_smile:
  3. Čia suradau du gerus dalykus. Pirmiausia tai daugybė tekstų su audio įgarsinimais. Antra, forumai, kuriuose pasiskaitau, kaip žmonės mokosi kalbų ir kaip tą daryti pataria kitiems. Tuose forumuose būna įdomių nuorodų. Iki šiol didžiausias atradimas man buvo extra english serialas. :slight_smile: Bet visų lingq galimybių neišnaudoju, nes, pvz., žodžių ar frazių linkinimas man vis dar atrodo beprasmis darbas. :slight_smile: Mokamos paskyros taip pat neperku - juk ieškojau galimybės išmokti anglų kalbą NEMOKAMAI. :smiley:
  4. Kartas nuo karto čia apsilankau, užeinu į forumus, pradedant nuo savų tautiečių, tikintis, kad kažkas staiga pasiūlys stebuklingą būdą, kaip įvaldyti anglų ar bet kokią kitą kalbą per maksimaliai trumpą laiką. :slight_smile:
1 Like

@Forexx
Ačiū. Pastebėjau, kad čia daugiausia ateina žmonės, kurie ieško būdų KAIP išmokti kalbos. Tie, kurie “žino” kaip reikia mokytis, eina į kursus :slight_smile:

O visiems, kas ieško būdų “kaip greičiau” galiu pasiūlyti vieną iš savo mėgstamiausių video (čia ne Steve ir ne AJ :slight_smile:

  1. Kaip jūs atklydote į LingQ? - Atklydau i LingQ mazdaug pries pus antru metu kaip pamaciau youtube Gintaro video.
  2. Ko ieškojote ir galbūt neradote kitur? - Tiesiog atsitiktinai cia atklydau =)
  3. Ką suradote čia? - Foruma ir daug bendraminciu.
  4. Kas privertė jus čia pasilikti? - Nenoriu sakyti kad esu pastovus LingQ vartotojes nes mokymo metodus keiciu labai daznai pagal nuotaika, viena savaite galbut klausimas, kita savaite zodinu vartimas bei zodziu mokynimas, kita karta gramos perziurejimas, kita karta skaitymas.

Ačiū, lingqqqenglish, kas sunkiausiai sekėsi pradžioje?

Nera uz ka. Ai nezinau kas buvo sunkiause. Anksciau labai panikuodavau kaip uzmirsdavau zodzius o dabar tai nebeimu i galva. =) Pries keles dienas teko sneketi per skype su Britu ir gerai sekesi ir apie gramatika negalvoju kartais perziuriu. Ko labiausiai gyvenime bijocaiu kas susija su anglu kalba tai yra va kas http://www.lingq.com/learn/en/forum/52/15901/ :))) Ai, sunkiause yra pavardziu tarimas kartais nemoku taisyklingai perskaityti

Aš irgi pradžioj labiausiai bijojau žodžių, o dėl pavardžių, tai amerikonai ir patys jų nemoka dėl to ir klausia “how do you spell it?”
Nuoroda veda į šitą pačią temą, tai taip ir nesupratau, ko labiausiai bijotum :slight_smile:

Nezinomu zodziu :slight_smile:

sveiki,
esu cia jau pusmetis, radau info yuotube.
labai dziaugiuosi jus suradus.
nemaniau, kad taip lengva gali buti mokytis anglu.
Tiesa, kadangi turiu silpnus IT pagrindus, is pradziu reikejo daug laiko praleisti aiskinantis.
Atrodo, paziuri Gintaro video, viskas aisku, po kiek laiko.kai vel viskas nebeaisku, jau to video niekur neberandu.
Uztat pirmus 2-3 men nebuvau aktyvi naudotoja, prisesdavau, kai nebeturedavau kuo uzsiimt.
Man asmeniskai butu pravertes kazkoks ,naujoko forumas’', bet ne kad daug info ten butu,
o viskas glaustai, tiesiog papunkciui surasyta.
Bet is kitos puses, kai yra motyvacija, viska ir taip ismoksti.
Taip pat labai aciu visiems, rasantiems forume apie ivairius dalykus- net neisivaizduojate,
kokios vertes kartais buna jusu parasymai.
Del pasilikimo- o ko nepasilikti? Medziagos cia tikrai daug. Be to, uz poros metu bandysiu dar viena kokia kalba ismokt.
tarp kitko- o kodel nera danu kalbos?
Aciu

Ačiū, Svajone, dėl to man ir kilo webinaro idėja, kai pamačiau, kad daugeliui žmonių nėra paprasta čia susigaudyti :slight_smile:
Tik dabar ruošiamas eilinis LingQ atnaujinimas, truputį pasikeis interfeisas ir mygtukai, tai nenoriu daryti video instrukcijų du kartus. Be to yra ir kitų niuansų, dėl ko man neišėjo jo padaryti anksčiau (tiksliau kodėl tai, ką buvau paruošęs, gavosi visiškas š… :slight_smile:

Kalbų čia po truputį daugėja, o kodėl jų daugėja taip pamažu, tai greičiausiai dėl to, kad LingQ nėra pelningas projektas. Kai jis pradės nešti pelną, tada ir reikalai pajudės greičiau :slight_smile:

jei būtų patarimų puslapis pradedančiam, tai reiktų įrašyti

1.nepirkit bet kokio mp3. Kadangi daug laiko klausomės važiuodami, vairuodami, sportuodami,
plaudami grindis ir etc, reikia pirkti gerą grotuvą. Pavyzdžiui aš nusipirkau bele kokį, sumokėjau nemažai- 180lt,
nes buvo daug atminties. O pasirodo atminties visai mažai reikia. O garso lygis labai žemas, todėl
turėjau rinktis tuos tekstus, kur kalba lėtai ir aiškiai, pvz ,spotligth’'. Aišku, žodynui praplėsti tai tiko, bet dabar jau
norisi suprasti anglišką burbuliavimą, tai turiu ieškoti kito mp3

Už tiek buvo beveik galima nusipirkti iPod shuffle. Blogos kokybės iPod’ų tikriausiai nebūna :slight_smile: