Frustracijos periodas

Grąžinu temą į viršų. Steve Kaufmann apie frustracijos periodą (ir dar apie daug ką…)

@Gintaras.
Tai yra gerai. Tiems, kurie negirdėjo, tai bus parama, nes į duobes įpuola visi. Tiems, kure jau girdėjo, kurie jau suvaikščiojo per savo blogus periodus, tai bus pasitikrinimas…

Įdomu klausyti vėl iš naujo po metų…

jezus marija, kiek cia visko ivyko kol alytuj buvau, 16 emailu per jus pasto dezutej :smiley:

Nėra čia ko važinėtis po visokius alytus.

Va su tuo barjeru labai daug bedu yra, ypac man… na pvz buvome atostogose ir vaikas susirgo, nieko negalvojau kaip mokejau ir kaip zinojau variau per visus ieskoti pasibaigusiu vaistu. Visi viska supratome ir viska ka reikejo gavome. Staigi situacija ir jos sprendimas (anglu kalba). Antras atvejis buvo, kad reikejo palikti masina parkinge ir visi nori elgtis pagal taisykles,laikas tiksi, ten stabybos, ne viskas paprasta ir suprantama. Sustoja dirbanati ten ispaniskai kalbanti mergina ir ima pasakoti ka daryti, ji ispaniskai as angliskai, vel gi labai viska, atrodo dviem skirtingom kalbom kalbant issiaiskiname. O kai gali pagalvoti ir ramiai ka pasakyti atsiranda didele baime

@VilmaMaja
Aš pastebėjau, kad labai dažnai trukdo galva. Kai tik pradedi galvoti, tai ir prasideda problemos, o kai yra ekstremali situacija - varai autopilotu - negalvodama (kitaip sakant nesąmoningai) ir tada viskas gaunasi. Mes dažnai turime pakankamai žinių, bet negalime jų pasiekti, kaip ir sakė Steve tame video. Reikia kažką pasakyti - neatsimena, o po to prisiminė, kad žinojo :slight_smile:

tas ir yra, kad lyg ir zinome, bet jos yra giliai, ir po pokalbio vis islenda, o as zinojau ir galejau, bet po laiko.
Vadinasi reikia daugiau ekstramaliu situaciju.
Vakar persiklausiau rusu tai puse nakties tekstus sapnavau

Sapnavai raides ar garsus?

Mums - sovietiniams - turbūt sunku net įsivaizduoti, kad galima turėti kažkokių tai rūpesčių su rusų :slight_smile:

Sapnavau gal labiau tikrus pokalbius, situacijas, kad as kalbu, atsakau ka nors.
Va ir dabar galvoju kaip man daryti geriau su tais zinomais zodziais, nes tarkim as perskaicius/isgirdus lyg ir zinau, bet gyvai pasakyti greiciausiai nepasakyciau. Kada traukiat zinomus zodzius i ta sarasa, kad jau zinomi?

Tikiu, gi cia vos ne antra gimtoji kalba, o va man jau nepasiseke, mokykloje nuo 6 klases tik pradejau mokytis, greitai visus suskirste kas gaudosi kas ne ir as likau tu ziopliu puseje kur atsakinedavome lietuviskai!!! niekas nesistenge ka nors ismokinti, svarbu pratemti ir tiek.

“Kada traukiat zinomus zodzius i ta sarasa, kad jau zinomi?”

Kaip kas turbūt… Aš dažniausiai nekreipiu į juos dėmesio, bet kur jau LABAI žinomas, tai kartais uždedu ketvertuką tiesiog tekste.

mm, ne taip paklausiau. Ne LingQ’u zodziu, o kur zinomi zodziai yra.
pvz as dabar atsverciu rusu pamoka ir ten viskas melyna, galeciau viska daryt geltonai, bet yra zodziu kuriuos as lyg ir zinau, bet abejoju tuo zinojimu.

tai kur abejoji trauk viska i lingqus ir viskas :slight_smile: jei greit atsiminsi reiksme, pasikeisi status ir viskas

o mokykloj su rusu man panasiai buvo. as rusiskai mokejau tik da ir net, daugiau nieko, o buvo klasej tokiu krutu bernioku, kurie jau kalbejo kazkiek rusiskai, tai nezinau kaip bet kazkokiu budu mokytoja susidare ispudi, kad klasej visi iki vieno taip moka. tai zodziu taip ir neismokau nieko… atsimenu kaip kazkokiam renginiui dainavom belie korabliki ir atejo su mumis kita rusu mokytoja parepetuot, paziuret kaip sekasi, ir jinai sako musu mokytojai “gal reikia perziuret dainos zodzius dar karteli, nes pagal tai kaip sunkiai kaip kam sekasi dainuot, man atrodo ne visi supranta visus zodzius” o musu mokytoja pasake :smiley: “taigi cia visi paprasti zodeliai, ner cia ka, visi supranta” :smiley: o as atsimenu stoviu ir ciut ne sprogstu is apmaudo, nes is visos tos dainos gal tik tuos du zodzius ir tesupratau “belie korabliki”… vat tokia trauma turiu. o velesnese klasese jau tiesiog per sunku buvo kad netingeciau pradet mokytis

@Karemi
Matyt tada nebuvo labai aktualu, bet dabar jau žinai, kaip gydytis :slight_smile:

Ir aciu Lingq’ui ir A.J. uz tai :slight_smile:

Gintarai biski klausima turiu, rasiai kad nuo 7000 zodziu kazkur jau sneketi pradejai. Ar tu spaudi “I know this word” prie tokiu zodziu kaip “film, filming, filmed, films,” ?

Sveiki ar normalu kad priklausius kokį podcasta 2 savaites po 5-10 kartų per dieną to podcasta kai kurių žodžių po kokių 3 sav nepamenu kai mintyse bandau prisiminti bet kai vėl paklausau tą patį podcasta man jie yra žinomi. Gal ir kvailas klausimas :). Gal tai ir yra tas frustracijos periodas?

Atsiprašau kad klaidų priveliau nes per mob tel postinau :slight_smile:

@lingqqqenglish
Jeigu žinau, ką žodis reiškia, tai dažniausiai nieko nespaudžiu, o pabaigoj “perkeliu visus į žinomų žodžių sąrašą”. Bet užlinkinu tuos “žinomus” žodžius, kurie turi man nežinomą reikšmę. Žodis jau gali turėti statusą 4, bet aš pakeičiu “hint” (arba vertimą) ir padarau statusą 1. Kartais, sutikęs tokius žodžius, stebiuosi, kodėl jie nepažymėti kaip žinomi, bet pažiūriu prasmę ir tada prisimenu, kodėl jie pažymėti.

@greenkiwi
Normalu. Jeigu tai tave varo į neviltį, tada taip, tai ir yra frustracijos periodas :slight_smile:
O šiaip tai flachcard sistemos tam ir išdėsto pakartojimus per tam tikrą laiką, nes pamiršti yra normalu. Pažiūrėk Ebbighauzo kreivę.

Čia kiek procentų informacijos žmogus normaliai prisimena, kai nesikartoja visai.

Ištrinta.