Dalinkimės įvairiausiais kalbų mokymosi šaltiniais ir nuorodomis vienoje vietoje

Kas gali pasakyti, ar irasas is diktofono butu geras budas mokytis anglu kalbos. Ten ligtais nereikia ausiniu, garsas mano supratimu girdisi ir be ju.

Iš diktofono kalbos mokytis, tai turbūt turėjai omeny savo įrašytą kalbą klausytis, bet čia tik savo tarimo įvertinimas. Dėl garso kokybės, tai vienareikšmiškai reikia klausyti per ausines, arba per gerą akustinę sistemą. Čia palyginimui tiktų automobilis vaz ir mersas, kuris geresnis…?:wink:

Taip as turejau omenyje savo balso irasyma, bet tik atskirus zodzius o ne visa teksta. O ar per diktopfona be ausiniu garsas nesigirdi? As noriu dar mokintis kai yra angliskas zodis su lietuvisku vertimu kai kompiuteris buna isjungtas. Visa laika juk nera galimybes sedeti prie kompiuterio.

Garsą tai girdėsi, bet pabandyk paklausyt be ausinių ir su ausinėm, skirtumą pamatysi manau, plius ausinės ne daug visai kainuoja. Na dėl diktofono, tai jį turbūt kiekvienas mobiliakas dabar turi, o prie jo paprastai būna mažos ausinės.

Tiesa apie ausines. Skaičiau kažkur, kad ausinės yra labai nesveika. Dažnai klausantis su ausinėmis, gali būti rimtų sveikatos problemų. Aš namie ir su telefonu per garsiakalbi kalbu.

Gali būt, bet jeigu taip plačiau pažvelgus, tai šiais laikais gyvent išvis nesveika:)

Gal ir jūsų tiesa. Bet pasisaugoti kiek yra įmanoma manau vertėtu.

@miride dėkoju dar karteli už ‘‘symbalo’’. Man jau pasitaise šios nuorodos baltame puslapyje. Štai kokią naujieną radau tinklalapyje. Manau čia bus kiekvienam labai idomu https://chrome.google.com/webstore/detail/bedbecnakfcpmkpddjfnfihogkaggkhl Šį siuntinuką reikia atsisiųsti į ‘‘Goopgle Chrome’’ naršykle, ir jis automatiškai padaro kai kuriuos žodžius mėlinus. Kad tai aiškiau pamatyti, reikia užvesti strėle su pele ant teksto. Ten bus ir video filmukas. Išsaugota nuoroda bus dešinęje pusėje viršuje ‘‘Google Chrome’’ . Teksta verčia automatiškai į lietuvių kalbą, bet vertimas gal ne visai rišlus gaunasi. Tie žodžiai kurie pasidaro mėlini užvedus rodykle su pele, juos spustelejus, keli žodžiai pasirodo užsienio kalboje, ir vėl paspaudus pasidaro į nustatytą kalbą.
Ir dar radau užsienio kalboje ‘‘100 Anglų Pamokų’’ Free English Lessons
Radau dar audio anglu kalbos pamoku http://www.freeenglishnow.com/memory.html http://www.freeenglishnow.com/ http://www.squidoo.com/effortlessenglishclub Sukėliau visas į ‘‘symbalo’’
Štai ir visos mano nauijienos.

@Lelija7. Ačiū. Tavo nuorodos labai geros ir tikrai pravers.

@Lelija7
Aš matau Jūsų žinutę ant savo sienos. Ji parašyta 2011.11.24. Dabar yra 2012.05.10. Praėjo beveik pusė metų ir matau, kad Jūsų žinomų žodžių skaičius yra 238. Prie mano visos Jums pagarbos turiu pasakyti, kad eidama tokiais tempais, per 2 metus neišmoksite kalbėti angliškai. O jeigu neišmoksite per 2 metus, greičiausiai neišmoksite niekada… Kadangi labai žmogiška yra norėti kuo greičiau pamatyti bent kažkokius rezultatus. Kiek gi žmogui gali užtekti valios metų metais klaidžioti be rezultatų?

Siūlyčiau paskaityti labai pamokomą istoriją. Ji tarp kitko naudinga visiems, kas niekaip negali išsirinkti.

There is this story about Buridan’s donkey. He is faced with the dilemma of having to choose between a haystack and a pail of water, but he can’t decide whether he is more hungry or more thirsty. He stands there contemplating his options and is paralyzed with indecision. In the end, Buridan’s donkey dies of both starvation and thirst.

Pamokanti si istorija, kad be ryzto nebus ir rezultato. Tai dar postumis motyvui.

Sveiki. @Gintaras, na aš tempų nedidinu dėl sveikatos. Esu labai sunkiai sirgusi viena liga kelis kartus, tai ytampa yra man nereikalinga, o kitais atvejais net ir nenaudinga. Manau geriau mokytis lėčiau pagal savo sveikatos galimybes. O dėl savo anksčiau buvusios sveikatos, nenorėčiau apie tai kalbėti dabar. Na manau jei mokinantis ir lėčiaui, bet kaip galima dažniau, norimo rezultato vis tiek galima pasiekti nors ir ne taip greitai kaip norėtusi. Šiuo atveju man sveikata yra svarbiau, negu dideliais tempais mokytis anglų kalbos. Aš noriu gerai įsisavinti mokymosi pradžią, kad paskui nereikėtų vėl dažnai gryžti prie ne visa gerai išmoktų žodžių. O kai pradžia bus gera, tai manau ir toliau geriau seksis. Tik dar problema tame, kad neturiu tinkamo diktofono įrašyti mokymosi pamokas, kad būtų ir angliški žodžiai ir lietuviškas vertimas, o ausinių nenoriu naudoti. Prie kompiuterio labai dažnai neišeina mokytis, o ir dėl kitų priežasčių nelabai gerai tai. Dar galima į sąsiuvini susirašyti žodžius su teisdingu tarimu, kad pastoviai būtų galima mokytis.

Malonu @miride kad patiko mano nuorodos. Gal kam nors patiks šis šlovinimo video When I look into your holiness - YouTube kartu su tekstu, kurį galima matyti.

Sudomono Lelija7 del ausinuku zalos. Reikia saugoti savo klausa, ausinukai kenkia zmogaus klausai, bet pasirodo galima ir saugiai naudoti ausinukus. Klausą saugantiems vartotojams derėtų įsigyti aplinkos garsus izoliuojančias ausines, leidžiančias aiškiai girdėti nedideliu garsu grojančią muziką.
Ikeliu nuorodas apie ausinukus, gal kam bus idomu:
http://www.alfa.lt/straipsnis/149754/Gydytojai.ispeja..ausinuku.naudotojai.rizikuoja.savo.klausa=2007-09-10_10-30/ ,
http://www.silalesvsb.lt/?p=318 ,
http://www.sekunde.lt/sveikata/garsu-ataka/

@Lelija7
Įrašinėti savo balsą į diktofoną yra prasmė tik tada, kai Jūs jau laisvai kalbate kalba ir norite pasitikrinti savo tarimą, o norint jį pasitikrinti, reikia turėti modelį. Pradiniame etape reikia klausyti ne savo, o kokybiškos “native speaker’ių” kalbos. Kitaip iš ko gi Jūs išmoksite? Blogiausiu atveju galima naudoti mobiliaką - dauguma jų turi tokį tipo “išorinį” garsą, kai nereikia dėti telefono prie ausies.

O dėl tempo, tai čia dar viena pamokanti istoriją, kurią gavau iš N.Zamiatkino. Ją jau skelbiau, bet čia ji labai vietoj, todėl pasikartosiu dar kartą.

Один чудак тренировался каждый день. Раз в день он поднимал утюг. Тренировки продолжались регулярно в течение десяти лет – его мышцы не увеличились.

Man susidarė įspūdis, kad Jūs blaškotės tarp daugybės šaltinių ir niekaip negalite nuspręsti, kuriuo gi naudotis. Man šita būsena pažįstama, kadangi pats kažkada lygiai taip pat blaškiausi. Laikas ėjo, rezultatų buvo lygiai nulis. Turėdami vieną burną ir dvi rankas, mes negalime vienu metu valgyti iš penkių lėkščių. Imkite bet ką, kas Jums arčiau dūšios ir mokykitės. Nusibos - eikite prie kito šaltinio. Nepatiks - prie trečio. Ir tada bus bent kažkoks progresas. Priešingu atveju gali nutikti kaip tam “čiudakui” su prosu :slight_smile:

Jeigu Jūs ilgą laiką nematysite rezultato, tas gali labai pakenkti Jūsų motyvacijai ir norui mokytis.

@rimaz
Uždaros ausinės netinka gatvėje taip pat ir vairuojantiems, nors, kita vertus, gatvėje nedideliu garsu vis tiek nieko nesigirdės. Aš tik su ausinėmis pamačiau (tiksliau išgirdau) koks siaubingas triukšmas yra gatvėje. Šiaip atrodo, kad jis yra normalus, bet kai per ausines nieko negali suprasti ką ten kalba, tada pamatai, kad tas gatvės triukšmas yra milžiniškas.

P.s. @Lelija7
Prisiminiau dar vieną dalyką. Jums nereikia žiūrėti į vertimą. Reikia KLAUSYTI KALBOS! Jeigu nesuprantate, galite išsiversti kad ir sąsiuvinyje, perskaityti kelis kartus ir po to klausyti pakartotinai 30-50 kartų - tol, kol suprasite savo epizodą iš klausos ir tik tada eikite prie sekančio. Jeigu nusibostų klausyti, galima judėti ir greičiau. Steve eina prie naujos medžiagos, kai gali suprasti 70% teksto. Tie procentai - individualus dalykas. Čia kiekvienas turi nuspręsti pats.

Sveiki @Gintaras. Į diktofoną galima įrašyti ir ne savo balsą, o iš grotuvo.Na bet jei aš mažiau dėmesio kreipsiu į žodžių vertimą, aš taip tikrai niekada neišmoksiu kalbos. Gal kitiems yra kitaip, o aš turiu kartoti daug kartų ir anglišką žodį ir lietuvišką vertimą, kitaip manau padėtis nepajudėtų iš vietos. Žinoma labai svarbu yra ir tarimas, ir prisiminti kaip žodžiai rašosi, nes kitu atveju jų nebūtų įmanoma išmokti užrašyti teisingai. Kitų žmonių yra gera regimoji atmintis kaip mano sesers. O aš turiu skaityti ir anglišką žodį, matyti kaip jis rašosi ir girdėti teisingą jo tarimą, matyti žodžių vertimą ir tai kartoti daug kartų ir kartu nors kažkiek stengtis prisiminti. Nes mano atmintis nėra labai gera nuo vaikystės, gal tai patirtų narkozių rezultatas, nes jos taip pat gadina atmintį, teko apie skaityti kažkur. Jus minėjote dar šį žmogų Steve. Gal jo yra gera atmintis. Juk vieni žmonės greičiau įsimena žodžius, o kitiems reikia tam daugiau pastangų, kiti net turi išzubrinti kad išmoktų. Yra žmonių,kurie keletą kartų pasimoko ir jie jau žino. Mano sesers sūnus sako kad jam buvo lengva išmokti anglų kalbą mokykloje, o man tai yra labai sunku ir tam man reikia daug daugiau pastangų. Ir susidaro nuomonė, kad daugumos žmonių atmintis yra labai skirtinga. Vieniems reikia minimaliai pastangų kad kažką išmokti, o kitiems jų rekia daug daugiau. Ir dar norėjau jūsų paklausti tuo pačiu kodėl Steve žodį ‘‘Lot’’ taria [Lat], nors tarimas yra [Liot]?

@rimaz, nesenai tik supratau kad ir mano mobiliame telefone galima girdeti garsa ir be ausiniu. Telefono sone yra garso didintuvas, kuris padidina garsa ir tada nereikia jokiu ausiniu ir garsas girdisi kuo puikiausiai. Na o tai kad mobilieji telefonai kenkia sveikatai, o ne ausinukai, nes ausinukai jungiasi prie aparato, as apie tai jau zinojau. Juk vieni ausinukai be telefono nera kenksmingi. Kenksmingas siuo atveju yra tik telefonas ir apie jo zala kazkur skaiciau internete, kad reikia kuo maziau kalbeti telefonu ir laikant ji prie ausies, laikyti ji kaip galima toliau, o jei kalbant namuose, geriau naudoti yra ijungus garsiakalbi. As butent taip ir kalbu telefonu. Beje aciu jums uz nuorodas.

Lelija7, nesigilink i zodziu tarimus, lot ar lat, koks skirtumas, cia tas pats kas pradetum gilintis, kodel miestieciai sako “duona” o zemaitijos kaimuose “douna” arba “ka darei”, o zeimatijoj “kon dare?” jau vien Lietuvoj kiek tarmiu turim, o tokioj kaip anglijoj ju desimtys, kur dar skotija, velsas, amerika, ojej…

@karemi ačiū už patarimus. Net nepagalvojau kad taip gali būti.

Noriu parasyta dar apie alternatyvas mp3 grovutuveliams su ausinem, telefonams ar kompiuterui, anglu kalbos klausymui. Yra parduotuvese dabar nedideli radijukai, kurie turi lizda SD atminties korteliai ir lizda USB atmintukui ( flash drive). Isirasai i juos norima teksta ir klausai jau ne per ausines, o per garsiakalbius. Teko viena toki pabandyti Akropolyje elektronikos prekiu parduotuveje. Mano nustebimui labai gera garso kokybe, ko nebutu galima pasakyti apie seniau esancius radijukus. Jo dytis yra panasiai kaip du televizoriniai distanciniai pulteliai, pakraunami ir nebuti jungti i elektros tinkla. Tad patogu nesioti ir pasideti pageidaujamoje vietoje. Kaina 130Lt, taip pat maciau ir gariunuose kokybe biski prastesne bet ir kaina tik 50Lt. Tad alternatyva yra vadinamiems ‘’ ausinukams’’ ir…