Apie kartojimų svarbą

Po ilgokos pertraukos grįžau prie SuperMemo. Čia sukasi 4778 kažkada mano sudėti žodžiai, kartu su frazėmis. Ką pastebėjau, tai kad dabar man sekasi gerokai blogiau. Bendras įsiminimo lygis nuo 97,02% krito iki 96,53%. Tai gana daug, kadangi kai kartojausi savo žodžius kasdien, jis apie porą metų laikėsi apie 97%. Tai rodo, kad nesikartojama informacija sėkmingai pasimiršta. Tačiau…

Ar tai tikrai didelė problema? Mano kalbos supratimas dėl to nesakyčiau, kad būtų pablogėjęs. Neatsimenu tų žodžių, kurių klausydamas kalbos nesutinku t.y. retai vartojamų žodžių. Jeigu pradėčiau juos reguliariai kartotis, labai greitai atstatyčiau buvusį įsiminimo lygį. Klausimas - kam to reikia?

Lieku prie savo idėjos. Vietoj to, kad parintis su “sunkiais”, o tiksliau su retai vartojamais žodžiais, verčiau per tą patį laiką išmokti dešimt kartų daugiau “lengvų” arba dažnai vartojamų žodžių.

Aš dirbu su Supermemo kiekvieną dieną, bet savo įsiminimo lygio nežinau kievieną dieną tik peržiūriu žodžius ir frazes kitur nesižvalgiau :slight_smile:
Šiaip kad ir kokia gera įdėja yra supermemo (daugiau neįsimenami žodžiai kartojami dažniau i lengviau įsimenami kartojami retai) ar LingQ flashcardai aš juos irgi peržiūriu dažnai, bet vistiek žodžius ir frazes geriausiai įsimenu klausydamas anglišką medžiagą įvairiuose kontekstuose bei rašydamas ar skaitydamas.
Kartais su Supermemo galiu peržiūrėti žodį kokį šimtą kartų vistiek jo negaliu įsiminti gerai, o kartais užtenka pamatyti ar išgirsti tą žodį kokiame podcast’e ar interview ir šis žodis jau mano galvoj pasilieka visam laikui.
Tarp kitko kaip Jūs peržiūrite flashcardu’s? Ar jums kiekvieną diena atsiunčia pvž į email kuriuos turėtumėte peržiūrėti ar gal darote kaip aš peržiūrite visus iš karto? Aš turiu užlinkinęs apie 250 žodžių tai išvis nedaug tai visus peržiūrėti irgi labai daug laiko nereikia ypač jei kai kurie žodžiai jau gana gerai žinomi.

LingQ flashcard’ais aš jau seniai nesinaudoju. Tik skaitau ir linkinu. Kartais beskaitydamas pasitikrinu geltonus žodžius, kartais iš naujo pasižymiu užmirštus ir viskas. Man dabar labiausiai patinka klausyti AJ ir Kristin žodyno pamokų - tai čia ir visas mano žodžių mokymasis. Be to čia vienas kolega man parodė tokį Rob The Tutor, tai kartais dar tą pažiūriu, kai gaunu laišką. Jis rašo neįkyriai, konkrečiai ir pamokėlės būna trumpos ir aiškios. Jis daugiausia aiškina amerikoniškas idiomas. Jų yra pilnas jo YouTube kanalas:

http://www.youtube.com/user/RobTheTutor

Tiesa, savo procentus gali pamatyti, paspaudęs meniu juostoje “Window” ir apačioj pasirinkęs “Warior”. Tada kairėj pusėj atsidarys labai daug tavo statistikos.

Pas mane Supermemo yra vien tik frazės iš mano perskaitytų tekstų, todėl jos visada yra susiję su kažkuo, kas man jau žinoma, dėl to ir prisiminti lengva.

Aš irgi klausau Rob the Tutor :smiley: Kai jūs kažkada buvote imetęs linką tai ir parsisiunčiau jo pamokas, tai idiomas klausausi ir visai įdomu.
Žodžiu įdomios klausymo medžiagos yra per akis tik norėk ir klausykis.

Lingq sistemoje esu nuo vasario men. Mokytis patinka, labai tikiu siuo mokymosi metodu, tik turiu problema su zodziu isiminimu. Noreciau pradeti naudoti superMemo, tik bijau, kad nemokesiu naudotis sia programa, nes, kas liecia kompiuteri- esu “zalia”. Neturiu supratimo, kaip butu galima isikelti ten norimus zodzius ir frazes ir t.t. Ar galeciau gauti kokiu nors patarimu? Angliskai man dar per sunku.

Aš esu padaręs kelias video pamokėles apie tai. Gal pagelbės…

Jei bus klausimų, klauskite konkrečiai. Bandysime išsiaiškinti :slight_smile:

As kartoju zodzius kiekviena diena, anksciau nekartodavau isviso tai ir pamirsdavau teko girdeti kad Effortless eng savinkas sake kad reikia zodzius kartoti 3 4 savaites, berots kuria diena pafilmuosiu savo kambari ir parodysiu kaip as mokynuosi kalba.

o su supermemo galima kartoti tik angliškas frazes?

Gal galeciau gauti nuoroda, is kur galeciau atsisiusti sia programa. Dekoju.

Gertruda su ta super memo gali kartoti ka tik nori zodzius ar frazes ka pasirasisi ta ir matysi.

nijole888 i google parasikt super memo download ir pati pirmam nuoroda, bet ta programa reike sukonfiguruoti

Pagal Steve nereikia pergyventi, kad neatsimenat žodžių. Pastoviai klausantis ir skaitant tekstus žodžiai kartojasi ir su laiku vis tiek nusėda smegeninėj. Gal būt papildomai pasimokyti ir nemaišo, jei turite tam laiko:)

As anksciau mokindavausi durnai, o dabar galiu pasakyti kad zodziu mokintis taip lengva siais metais siandien baigiu mokytis 330 zodi visi nauji ir visi smegenyse taip giliai nusisedeja -) Nes zinau kaip reikia mokintis patirtis neateina iskarto, as varkstu apie 3 metus :slight_smile: Galiu eiti belekur ir suprasti internete video, staraipsini ar dar ka bet noriu butu laik neitiv spyker :slight_smile:

@rikas
Žmonėms, kurie jau mokėsi kalbų mokykloje, bet dar nesugeba kalbėti nė viena iš jų, siūlyčiau visgi naudotis kokia nors flashcard sistema (kad ir tais pačiais LingQ flashcard’ais), kadangi iki realaus kalbos supratimo dar laukia ilgas kelias (jau nekalbant apie kalbėjimą) ir gali pradėti rodytis, kad niekas nevyksta. Tuo tarpu kartodamasis žodžius ir matydamas, kad didesnę jų dalį atsimena (o protingai kartojantis, kitaip ir būti negali) žmogus matys bent kažkokį judėjimą. Ir bus jam paguoda. Kai matys, kad skaičiai didėja ir atstumas iki “magiškojo” 10000 mažėja, bus lengviau susitvarkyti su frustracijos periodais, kurie mano nuomone ir pakerta daugumą besimokančiųjų. Greičiausiai dėl tų periodų ir susidaro tas nelemtas 90-95% nelaimėlių skaičius.

Aš jau seniai mačiau, kad Steve nesimokina žodžių (apie tai net video padariau - Anglu kalbos kursai internete 1 - YouTube), taip pat seniai žinau, kad jis kalba 11 ar 12 kalbų. Tačiau pats dar ilgai nedrįsau atsisakyti žodžių kartojimo. Nesu labai lankstus, kalbant apie naujoves :slight_smile: Spėju, kad dauguma žmonių taip pat. Dėl to manyčiau, kad daugumai žmonių sveikiau yra laipsniškas perėjimas prie tokių drastiškų idėjų, kaip žodžių mokymosi atsisakymas.

Kai jau tokiu būdu esi išmokęs kalbėti bent viena kalba, tada jau drąsiau. Pats atsisakiau to darbo tik tada, kai jau gana padoriai galėjau suprasti angliškai. Tuo tarpu senus, žodžius, kur sudėjau į Supermemo, vistiek kartojuosi. Sunkiausia darbo dalis jau atlikta, lengvi žodžiai jau įsiminti, tai dabar labai lengva kasdien (arba beveik kasdien) peržiūrėti po kelis sunkesnius žodžius ir pasakyti sistemai ar aš juos jau prisimenu ar dar ne. Buvau vienu metu užleidęs tą procesą, bet kai prisikaupė virš 500 angliškų ir virš 300 vokiškų, vėl atnaujinau. Visus iš karto pasikartoti nėra laiko, tai dabar mano dienos norma - 50 angliškų ir 20 vokiškų. Šįryt tai man užėmė 29 minutes, kadangi visas savo frazes turiu dar ir išklausyti, o kai kurias ir po kelis kartus :slight_smile:

Čia Miridė tikriausiai turi ką pasakyti, nes ji, besimokydama anglų, kiek suprantu, nesimokino žodžių niekada. Nors gal ir klystu… :slight_smile:

dėl to kartojimo, gal čia kiekvienam reikėtų prisitaikyt, kas jam labiausiai tinka…man pvz. labai nemiela žodžius kartot…ir nelieka galvoje…nebent frazėmis…kiek išsityrinėjau pas mane geriausiai veikia regimoji atmintis…todėl greičiausiai pildosi žodynas kai skaitau tekstus ir pasikartojantys žodžiai gan greitai lieka…tame ir džiugina šita svetainė, kad čia nereikia į žodyną lėkt atskirai…gali iškart į linką žvilgtelt…nors aš čia gal visai ne pavyzdys…gal jau seniai būčiau išmokęs jei kartočiau :slight_smile:

http://www.quickteacher.lt/
mėgstantiems žodžius faina programėlė…kažkada užtikta beieškant optimalaus varianto…viena funkcija patiko…krūva žodžių sukasi ratu, jau žinomus išmeti…kuo mažiau lieka tuo dažniau jie pasikartoja
aišku pirkti jos neapsimoka, nebent pasiskolint jei kas žino iš kur

@GintasRu
Pas mane atvirkščiai. Taip pripratau klausyti, kad su skaitymu turiu didelių rūpesčių. Mano akis dar nemoka nuskenuoti viso sakinio, dėl to turiu skaityti po vieną žodį ir, kai negirdžiu intonacijos, iš karto susigaudyti dažnai būna nelengva :slight_smile:

Tačiau pastebėjau, kad skaitymas padeda geriau suvokti sakinių struktūrą, į kurią klausydamas dažniausiai nekreipiu dėmesio, kadangi jis būna sutelktas į turinį.

man sunkiausia išgirsti…išimtis AJ kurio labai aiškus tarimas…pastebėjau žiūrint per tv filmą atrodo nesuprantamai marmaliuoja…ausis neišskiria žodžių…vos tik subtitrus įsijungiu iškart pradedu girdėt…gaila tik, kad gala neduoda angliškų

Man irgi taip pat-suprantu tik parasyta teksta arba subtitrus, nors UK jau 5 metai (visa laika dirbau su tautieciais).Bibliotekoje ne tiek jau daug mano lygio pamoku su britisku akcentu, o gal as nemoku ieskoti.

Mano kuklia nuomone, buitinės arba kasdieninės kalbos geriausia mokytis iš serialų - ten visą laiką mala liežuviais su reikiamu akcentu. Gaila nesu didelis britiškų serialų žinovas, bet gal patars kas nors iš besimokančiųjų. O kaip paruošti darbui subtitrus - pas mūsų kolegą TakeON (nuoroda į subtitrų saugyklą ten taip pat yra):

http://tinyurl.com/3smjlty

Aciu labai, bandysiu pasinaudoti, seniai apie tai galvojau, tik nezinojau, kaip.