Anglų kalbos mokymosi matematika

Pažiūrėjau vieną tokį puslapį http://tinyurl.com/6amprnm ir prisiminiau seną gerą AJ podcastą http://tinyurl.com/6ch62ee

Skirtumas tik toks, kad Lietuvoje NIEKAS kainuoja truputį pigiau. 2000 Lt už 176 valandas. Ką gali žmogus su 176 valandų bagažu? Jeigu tik jis ne vunderkindas, jis negali nieko.

2000 litų (4x499 Lt) už NIEKĄ. Tuo tarpu Lietuvos kalbų mokykla tai vadina “Intermediate” lygiu, kurį aiškina taip:

“Sugeba suprasti angliškai kalbančius pašnekovus, pareikšti savo nuomonę, ją pagrįsti, taip pat gali diskutuoti žinomomis temomis.”

Įsivaizduokit sau! Su 176 akademinio mokslo valandom!

Žodžiu, грабеж среди бела дня. Tačiau tai yra leidžiama. Bet jeigu tamsta pavogsi iš parduotuvės sūrį už 5 litus, tai žiūrėk kad tik neatsidurtum cypėje. Kaip gi čia yra?

@Gintaras viską daro PINIGAI,taigi kraupu net pagalvoti jei tiek reikėtų pačiam mokėti už anglų kalbos kursus,aišku yra tokių kurie moka :confused: Aš esu ir savo klasiokams sakęs apie Effortless English anksčiau bet niekam tas nerūpėjo,galvodavo kaip čia tik klausantis tu išmoksi kalbėti ar suprasti kažką angliškai.Nu yra kaip yra tikiuosi su laiku dauguma žmonių pakeis savo nuomonę apie visus tuos kursus,ir į jų kainas :open_mouth:

@Eimis144
Esmė ne skaičiuose, o rezultatuose. Aš esu skaitęs, kad apie 95 procentų kursų lankytojų neišmoksta kalbėti pageidaujama kalba. Žmonių pinigai yra jų pačių reikalas. Yra žmonių, kurie juos prageria ir nieko - gyvena toliau. Bet kai kursai deklaruoja Intermediate lygį per 176 valandas, tai IMHO jau yra nusikaltimas. Mes puikiai žinome, kad net 1000 protingai praleistų valandų yra vos ne vos Beginner lygis. Stiprus Beginner, bet vis dėlto Beginner.

Žodžiu, tie ponai meluoja net nerausdami, o naivūs tautiečiai tiki. Įdomu, kokios mintys būna jų galvoj, kai jie, jau būdami, atleiskit už išsireiškimą, “Intermediate lygyje” (su 176 valandų bagažu) ne tik kad nesugeba “pareikšti savo nuomonės”, kaip jiems žadama, bet net normalios kalbos negali suprasti…

Čia yra jų lygiai - http://www.mokyklatau.lt/ziniu-lygiai/

Kiek aš suprantu apie kalbų mokymąsi, tai geriausiu atveju, kursų lankytojai per tiek laiko gali pasiekti pirmą lygį, t.y. vadinamąjį Elementary:

“(A1 Breakthrough) / kalbos žinios yra minimalios, nėra kalbėjimo įgūdžių. Klausydamas dažniausiai girdi, išskiria ir supranta tik atskirus žinomus žodžius. Sugeba užduoti ir atsakyti į labai paprastus klausimus apie kasdieninius dalykus tokius kaip amžius, šeima, oras ir pan.”

Įdomu, ar yra manančių kitaip?

Aš absoliučiai pritariu Gintarui. Po 1000 anglų kalbos valandų (tai tik klausymo, o kiek dar valandų praleidau linkindama, skaitydama knygas, sudijuodama projektų dokumentus, rašydama laiškus ir etc) aš irgi manau, kad esu tik gero Beginnerio lygmenyje.

O ispanų kalbai klausymo turiu apie 90 valandų ir į jokius klausimus iš viso dar negalėčiau atsakyti.

“Klausydamas dažniausiai girdi, išskiria ir supranta tik atskirus žinomus žodžius” - toks ir yra dabar mano ispanų kalbos lygis.

Žinoma, galima gal sakyti, kad kursuose valandos yra kokybiškesnės, o individualus mokymasis neatlieka savo funkcijos, todėl mes taip lėtai ir mokomės, bet mes juk žinome, kad tokie teiginiai visiškai neatitinka tikrovės.

Tačiau žmones tuo įtikinti iš tikro yra labai sunku, nes iš esmės dauguma žmonių bijo prisiimti atsakomybę. Turiu pavyzdį - mano draugė mokosi anglų kalbą priešokiais gal 10 metų, dažniausiai su privačiais dėstytojais. Šiek tiek laužytai kalba. Pernai nutarė pagerinti savo kalbėjimą, tris mėnesius lankė kursus. Buvo patenkinta - ir testą išlaikė, ir į aukštesnį lygį ją perkėlė, ir pažymėjimą gavo ir grupėse jie ten tarp savęs kalbėjo ir imitavo visokias veiklas, pratimų ir namų darbų pavidalu…

Paskui išvažiavo trims mėnesiams pas dukrą į Ameriką. Su žentu turi ten kalbėtis angliškai.
Grįžusi pasakė - nekalbėjau nė kiek geriau… Ir čia pat pridūrė - reikia vėl eiti į kursus.

Prie LingQ’o nesijungia - sako, kad neturės tiek valios mokytis pati.

Ir tokių yra labai daug,

Ir ką čia galima padaryti?

Žinoma, galima paduoti kalbų mokyklą į teismą, jei po trijų mėnesių tu iš viso jokio lygio nepasiekei, bet jie juk pasakys - mes padarėme viską ir tai tu esi kvailas…:slight_smile:

Ką čia bepridursi su Jumis abiem sutinku :smiley: Aš tik nesuprantu kaip žmonės gali galvoti kad už jų sėkmę/nesėkmę gali būti atsakingas mokytojas.Taigi jeigu ne tu pats,už tave niekas gyvenime nieko neišmoks ir ne tik apie anglų kalbą.Su tais anglų kalbos įvertinimais spręsti kažką iš kažkokių testų gryna nesamonė.Viena pažystama Dubline ėjo į anglų kalbos kursus (berods daugiausia mokytojai buvo kinai) ir pirmą dieną davė testą įvertinti anglų kalbos lygiui,tai įvertinimas ir buvo lygtai intermediate,nors ištikrųjų sakyčiau gal beginner 1 jeigu vertinant pagal žinomų žodžių skaičių.Kaip galima kažką spręsti tik iš testo?
Mokytis reikia kievieną diena savo malonumui,šiaip patiko viena labai gera citata ‘‘Improvement is not a sprint,it’s a marathon’’ :slight_smile:

@miride

Tai jau taip. Aš irgi turiu draugą, mėgstantį vaikščioti į kursus, tai galiu pasakyti, kaip jis išmoko kalbėti angliškai. Jo kalba nėra ideali, turi kažkiek problemų su gyvos native kalbos supratimu, angliškus filmus žiūri su lietuviškais subtitrais, bet su kitataučiais bendrauja laisvai. Taigi, 7 metai pamokų mokykloje, perėjo per visą programą English Plus (12 CD), 5 metai kursų, plius vakarėliai ir individualūs pasisėdėjimai ir pokalbiai su mokytoju baruose (už pinigus). Pradžioje kažkiek mokėsi iš lietuvių mokytojų, vėliau virš 4 metų išimtinai vien tik iš anglakalbių. Daug laiko praleido besimokydamas gramatikos. Žodžių nesimokino. Perskaitė daug knygų anglų kalba, kiek mažiau laiko praleido klausydamas profesinių audioknygų angliškai. Išleido daugiau kaip 10k.

Tai ir visa matematika.

Beje supermamų forume yra geras pasiūlymas, kas nori patreniruoti kalbėjimą - Anglų kalba - Puslapis 10 - Kursai - Forumas

Valandos kaina apie 20% mažesnė, nei LingQ (jeigu ją išnaudoti kalbėjimui), o tarimo sesija (1 valanda) su kalbos terapeutu per Skype, pavyzdžiui su Esther Bruhl, kainuoja 120 Didžiosios Britanijos svarų. Šiai dienai tai būtų apie 475 Lt. Taigi tarimo pamoka būtų beveik 12 kartų pigesnė, jeigu žinoma galima paprastą mokytoją lyginti su kalbos terapeutu (pas mus jie berods vadinasi logopedai).

Tačiau. Čia - http://tinyurl.com/6fmawzx - už 30 svarų arba 40 dolerių galima nusipirkti tarimo audio pamokas, su kuriomis galima išteniruoti tarimą kur kas geriau, negu per 2,5 valandos su mokytoja (turiu omeny už tą pačią kainą).

Žodžiu IMHO yra prasmė išnaudoti mokytoją kalbėjimo praktikai, o visa kita yra niekai.

Čia aš gal biški ne į tema,bet vistiek paklausiu.Ar jūs importuojate čia pamokas iš AJ t.y Effortless English ar Power English etc. visus tuos main,mini stories,vocabulary tam kad gelėtumėte per Lingq tas pamokas mokintis?

@Eimis144
Aš importuoju kol kas tik Real English main pamoką, arba, kaip jie ten vadina “conversation”, bet jau gerokai po to, kai tą pamoką būnu išėjęs. Dabar klausau “Assisted Living” (15 pamoka), o importavau ir užlinkinau kol kas tik 3 pamokas. Truputį nespėju, bet taip dar geriau - pasikartoti po ilgesnio laiko. Paskui dar tikriausiai importuosiu ir užlinkinsiu trečio lygio pamokas iš Original Lessons. Bet pirmiausia reikia susitvarkyti su Real English. Taip jau yra, kad man įdomiau importuoti ir linkinti naują medžiagą (šiuo metu Friends), negu kapstytis po istoriją, bet vistiek noriu pasikartoti seną medžiagą. Žodžiu, matysim, kaip ten bus :slight_smile:

Kas kvailiausia visoj šitoj istorijoj, tai kad žmonės moka pinigus už GRAMATIKOS pamokas. Jeigu žmogus moka kalbėti angliškai ir pageidauja pramokti gramatikos, tada nematyčiau čia nieko blogo. Tačiau, kai jie mokosi gramatikos, tikėdamiesi išmokti kalbėti, tai jau sakyčiau yra klinika (insanity). Aišku tie vargšai nekalti, kad tikisi. Taip jau juos metų metais mokė jų autoritetai. Taigi, jie moka už tai, kad pradėtų kalbėti angliškai vėliau. Atitinkamai jie moka už tai, kad ateity sumokėtų dar daugiau, kadangi, mokantis tokiu būdu, reikia daugiau laiko ir atitinkamai pinigų. Gera grandinėlė gaunasi. Mokykloms tai - Klondaikas.

Radau čia fantastišką AJ kūrinį. Galima paklausyti ir užlinkinti:

Aš asmeniškai gramatikos niekada beveik nesimokindavau,nei mokykloje nei dabar.Aišku mokykloje gramatikos buvo daug,taisyklių ir pnš nors mokytojai žinoma aiškindavo tą gramtiką,kad jos reikia ir tt.Tačiau nesimokindavau ne dėl to kad būčiau žinojęs kad čia tik laiko gaišinimas,ir kad ją galima išmokti savaime,klausantis daug,skaitant,bet dėl to kad ne paslinkdavau ir galvodavau kam man reikia tiek tos anglų ir jos gramatikos :smiley: Kalbantis su airiais ar šiaip kitataučiais su ta gramatika nesuku sau galvos, kažkaip nekreipiu į ją per daug dėmesio nes jau po biški viskas gaunasi savaime t.y gana taisyklingai ir greitai pasakyti :slight_smile:

Mano istorija panaši. Pradėjau su English Plus nuo nulio - nuo abėcėlės. Mokinausi tarti raides po vieną. Gramatika man iš karto pasirodė tamsus miškas, kadangi skaityti paaiškinimus apie kažką, ko visiškai nesupranti, yra labai sunku, o prisiminti tai ko gero ir visai neįmanoma, ką jau kelis šimtmečius puikiai demonstruoja dauguma mokinių. Neturėdamas ekspozicijos turi įsivaizduoti kur ir kaip tai gali būti panaudota. Kai jau turi ekspoziciją, tada lengvai tas taisykles gali susieti su situacijom, kurios jau yra pažįstamos.

Taigi nusprendžiau tik perskaityti viską po vieną kartą (kad galėčiau uždėti varnelę), o pratybų ir testų rezultatus bandydavau atspėti. Labai imdavo nervai, kai rezultatas būdavo prastas, nes tos pratybos buvo labai ilgos ir tam, kad pagerinti rezultatą reikėjo jas daryti iš naujo, kas užimdavo labai daug laiko. Dabar jau negaliu pasakyti, kaip aš tikėjausi išmokti formuluoti sakinius, tik atsimenu kažkada sakiau tam savo draugui, kur kursus mėgsta: “Kas iš to, kad žinau 1500 žodžių, bet nežinau gramatikos ir negaliu nieko pasakyti” - kaip ir visi šios vargo vakarienės dalyviai maniau, kad norint išmokti kalbėti reikia gramatikos :slight_smile:

Bet viduje kažkas įnirtingai priešinosi gramatikos studijoms, tai ir nesivarginau. Greičiausiai dėl to, kad tai yra NUOBODU. Bet kaip gerai išėjo! Kiek laiko sutaupiau! Labai smagu buvo skaityti Birkenbihl, kai pamačiau, kad pasielgiau teisingai :slight_smile:

@Eimis144 .

Ačiū už nuostabią citatą:
‘Improvement is not a sprint, it’s a marathon’’

Aš nekeliu AJ pamokų į LingQ’ą, jos man per daug lengvos ir per daug aiškios. AJ medžiagą aš naudoju tik “kalbos giluminiam įkalimui į smegeninę” - daug kartų klausytis.

Šiame darbe Login - LingQ
yra paminėtas vienas magiškas skaičius - 2 metai. Bet tai nereiškia, kad du metai nuo nulio. AJ mokėsi ispanų kalbos mokykloje ir PO TO turėjo planų ją įvaldyti per 2 metus. Miridei tai aišku negalioja, bet aš grįžtu prie savo idėjos, kad nuo nulio iki gero kalbėjimo ko gero 2 metų mažoka. Gali prireikti visų trijų. Nors nelygu kiek kas skiria kalbai laiko.

@miride
ar užfiksavai savo anglų kalbos mokslų pradžią? Labai įdomu, per kiek laiko pasijusi visiškai laisvai su amerikonais.

@Gintaras.

Oi, Gintarai, tu iš manęs jau juokiesi:-)

Aš perklausiau dar kartą podcast’ą.

David Long išmoko labai laisvai kalbėti tajų kalba per metus intensyviai klausydamas, bet visus metus nieko nekalbėdamas. Taigi, vieneri metai - įmanomas laikas, ką teigia ir Randy the Yearlyglot:

Is it possible to be fluent in one year, as I claim on my web site? Yes, without a doubt.

The word fluency literally means fluid, or flowing. It means you’re able to comfortably use a language without long, painful pauses while you try to think of a word. It means you can say what you need to say, and do so in a reasonably uninterrupted and natural manner.

Bet ko mes iš tikrųjų norime? Ką reiškia - kalbėti gerai? Ir kur yra ta riba, kai mes jau galime pasakyti - aš kalbu gerai? Kalbėti taip kaip kalbame rusiškai? Bet aš neseniai stebėjau lietuvių kalbėjimą rusiškai. Visiškai nieko gero - ir tarimas, ir žodžių neranda ir krūvos klaidų… Bet jie pasako, ką nori pasakyti, nors ir juokingai ir, aišku, teigia, kad rusiškai kalba laisvai. Jei mes taip kalbame angliškai, ar tai jau yra laisvas kalbėjimas?

Randy the Yearlyglot teigia - Fluency is not perfection.

Tai gal po vienerių metų mokymosi ir 1000 val. klausymo mes jau irgi kalbame fluent but not perfect? Ir tai yra gerai?

Ką apie savo kalbėjimą su tutorium gali pasakyti rolan? Jis tik papasakojo, kaip jaudinosi ir pasakė, kad laikas prabėgo labai greitai. Vadinasi, kalbėjimas nebuvo sunkus? Ar rolan yra fluent ir gali pasakyti apie save, kad jis jau kalba gerai?

Eimantas kalba su bendradarbiais. Jis puikiai susikalba. Ar jis gali pasakyti, kad jis yra fluent ir jau kalba gerai?

Šiuo metu aš niekur neišvažiuoju ir su niekuo nekalbu angliškai, todėl iš viso nežinau, kaip dabar kalbu. Sau pasakoju istorijas visai laisvai pagal Randy the Yearlyglot Fluency apibrėžimą. Ar taip kalbėčiau gyvai, negaliu pasakyti.

Aš žinau, kiek laiko mokausi.

Mokiausi anglų kalbą du mėnesius po 3 val. į dieną nuo 2009-11-27 iki 2010-01-27 (Zamiatkino kursas). Tada dariau pertrauką.

Po to vėl pradėjau 2010-11-21. Savo klausymo valandas skaičiuoju tik nuo šitos datos. Šiuo metu turiu 980 val.

@Miride man irgi labai patiko ta citata :slight_smile:
Dar dėl klausymo valandų skaičiaus,kai pamokos yra iš Lingq jas galima pažymėti kiek kartų klausei,kiek laiko esi perklausęs ir pnš.O kaip Jūs įskaičiuojate ir AJ pamokas,ar šiaip papildomus podcastus ar kažką tokio prie Jūsų klausymo valandų skaičiaus?

Aš tai nežinau kiek valandų iš viso esu perklausęs,nes labai daug pamokų esu klausęs iš AJ,šiaip visokių podcastų,pokalbių ir tt.O Lingq pradėjau skaičiuoti perklausytas pamokas ne per seniausiai,tai savo anglų kalbos statistikos ir neturiu o būtų įdomu :slight_smile:

@Eimis144.

Gal tu skaitei vaikystėje Rėjaus Bredberio knygą “Pienių vynas”? Tai viena nuostabiausių knygų apie vaikystę. Apie berniuką Daglą Spoldingą. Apie tai, koks stebuklas yra gyvenimas dvylikamečio berniuko akimis.

O dešimtmetis Daglo brolis Tomas yra Skaičiuotojas, Jis skaičiuoja viską - kiek kartų per10 metų valė dantis, kiek kartų plovė rankas ir kiek šiandien surinko uogų…:slight_smile:

Juokiuosi, nes aš irgi esu Skaičiuotoja:-)

AJ pamokų laiką skaičiuoju paprastai. Jei Mini Story tęsiasi 15 min., o aš ją klausausi 4 kartus, tai prie LingQ’o klausymosi valandų įrašau vieną valandą. Na, maždaug tokiu principu. Podcastai irgi juk turi savo laiką.

Tu nebūtinai turi būti Skaičiuotojas. Visi žmonės yra skirtingi.:slight_smile:

@Miride,

Ne ištikrųjų tai neskaičiau tos knygos ‘‘Pienių vynas’’ šiaip ar taip tikriausiai aš ne skaičiuotojas nes ir mokykloje su matematika būdavo ne kas :smiley: Na svarbiausia juk ne kiek laiko praleidi mokydamasis bet kaip :slight_smile:

Dar apie ankstenį Jūsų klausymą ‘‘Ką reiškia-kalbėti gerai?’’ Mano nuomone kalbėti gerai,laisvai tai sugebėjimas bendrauti bet kokioje situacijoje ir srityje lengvai,be pastangų.Ne vien tik mokėti angliškai susikalbėti darbo reikalais,ar tam tikroje srityje,bet sugebėti lengvai bendrauti visuose gyvenimo srityse (sportas,maistas,politika,kultūra,šalys,žmonės etc.) Dar kaip AJ ir Steve Kaufmann sakė ‘‘Pamirškite apie tobulumą’’ mes niekada nekalbėsime tobulai.Man iki gero kalbėjimo,kad galėčiau laisvai bendrauti ir suprastti kitus dar toli.
Šiaip visiškai sutinku kad po kokių 1000 valandų perklausymo mes galime galbūt kalbėti fluent bet ne perfect ir to manau tikrai užtenka.

@Eimis144 .

Gal neužtenka… Bet gal tai atskaitos taškas… Tu jau gali kalbėti, gali susikalbėti, tu žinai tai, o paskui jau anot Čeizo - visas pasaulis kišenėje, tu gali tobulintis, plėstis, “gerinti kalbos valdymą” … Dvejus metus arba trejus, anot Gintaro, arba visą gyvenimą, kaip sako kai kurie.

Bet tu mane liūdini… Aš galvojau, kad su tavo kalbėjimu jau viskas tvarkoje…

Man visada keista, kodėl mes teigiame, kad rusiškai kalbame labai gerai, nors dauguma mano stebėtų atvejų to visai nerodo…Ir kodėl mes visada teigiame, kad angliškai, vokiškai, prancūziškai ir etc. mes kalbame blogai…Čia toks tarybinis mentalitetas? Kaip buvome įpratinti anketose rašyti - skaitau su žodynu, taip ir deklaruojame tai ir toliau…

Bet tu - tai jau kita karta…

Kada nors perskaitysi “Pienių vyną”. Žinoma, angliškai, originalo kalba:-) Tikiuosi, turėsi didžiulį malonumą:-)

@Miride,

Dar ne,kolkas man su kalbėjimu dar nėra viskas tvarkoje,trūksta gi žodyno didesnio pagal Lingq dar neturiu nei 7000 o gana neblogai kalbėjimui reikėtų bent 10000 juk? Galiu tik pasigirti kad bent dabar kalbu geriau nei kai kurie lietuviai kurie čia sėdi 4 ar 5 metus,paprasčiausiai reikia tik dirbti toliau.
Dar dėl to tobulumo aš visa laika svajoju kai kalbėsiu laisvai angliškai toliau vistiek mokinsiuosi ir tobulėsiu,kad būčiau kaip native speaker :smiley: Tada lauktų kitos kalbos,kaip va rusų :stuck_out_tongue:

Dėl knygos tai reikės būtinai ją perskaityti,beto kas ją parašė?

Aš galiu truputį pakalbėti vokiškai, ukrainietiškai, lenkiškai, kroatiškai - iškraipytai, kartais su žiauriu akcentu ir milijonu klaidų - ir jaučiuosi labai laisvai, kadangi normaliam žmogui kaip ir neprivalu mokėti tų kalbų. Bet nemokėti angliškai yra tarsi kokia gėda. Gal dėl to, kad kai nemoki, tai atrodo, kad visi aplinkui labai gerai kalba angliškai (įskaitant ir anglų kalbos mokytojus ;), tačiau dabar, kai jau truputį ištreniravau klausą ir galiu atskirti kur amerikonas, o kur australas, ta geroji Lithuanian English jau rėžia ausį. Tarp kitko Jutūbėje yra viena panelė, kur kalba angliškai labai gražiai. Ji daro niekam tikusias lietuvių kalbos pamokėles, bet angliškai kalba fantastiškai. Čia kad pakelti ūpą :wink: Paklausykit

O čia dar vienas fluency pavyzdys

Man fluency - tai būsena. Vidinė ramybė.