Algimanto Čekuolio žodis visiems poliglotams

Radau Algimanto Čekuolio žodį poliglotams. Pabaigoje išlaikydamas reikalavimus įdėsiu nuorodą į šaltinį. Čia tekstas:

"Mokantis svetimos kalbos kursai dukart per savaite po dvi valandas yra niekai, laiko gaišinimas ir žmogaus ivarymas i kompleksa, kad jis negabus kalboms. Nuo pamokos antradieni iki penktadienio užmirštama apie 30 proc., ka buvote išmokes.

Antra, kursuose destytojo demesys dalinasi 10-15 kursu lankytoju. Taip tik gaištamas laikas, atsiranda nuobodybe ir iš tokiu kursu atsiranda tik isitikinimas, kad žmogus negabus kalboms, nors tokiu žmoniu iš viso nera.

Darbas turi buti individualus: mokinys – destytojas, ne mažiau keturiu kartu per savaite, geriausiai – penki ar šeši kartai. Ne mažiau dvieju valandu su mokytoju ir dar keliu paciam pasimokyti individualiai. Taip pat papildomos priemones svarbu – garsai, irašai. Norint išmokti indoeuropieciu kalba prireiks triju menesiu, egzotiška kalba – penkiu, išskyrus kinu, japonu, kurioje naudojami hieroglifai. Tam prireiks daugiau laiko.

Kiekviena nauja užsienio kalba reikalauja atsidavimo, ji turi buti kaip pirmoji meile, vien tik apie ja reikia galvoti, vien jai skirti demesi tris menesius, atrasti savo technologija, ryši su destytoju ir tik taip išmoksi kalba."

Nuo savęs galiu tik pareikšti užuojautą Miridei.

Atleisk man, panele, bet esi negabi kalboms ;). Daktaras tau paskelbė nuosprendį. Neišmokai tu indoeuropiečių kalbos per 3 mėnesius, oi neišmokai…
Turbūt dėl to, kad nesimokinai penkiskart per savaitę po 2 valandas su mokytoju… :slight_smile:

Juokiuosi:-) Priimu užuojautą, priimu.:slight_smile: Matyt tikrai turiu tik vieną vingį smegenyse - ir atsidavusi esu kalbai, ir elgiuosi, na, gal ne kaip su pirmaja meile, bet kaip su Didžiaja, tai tikrai. Ir galvoju visą laiką apie ją, ir praleidžiu su ja 10 valandų per dieną, ir savo technologiją turiu…Deja, deja…:slight_smile:

Neišmokau aš indoeuropiečių kalbos per tris mėnesius… Nei per aštuonis:-)

@miride
Nėra ko juoktis. Tu tai supranti, o kiek yra tokių, kurie tuo tiki?.. Čia dar viena vinis į žmonių vilčių grabą. Kadangi po 3 tokio spartuoliško darbo mėnesių neišvengiamai laukia susidūrimas su ne itin saldžia tikrove. Ir tas “negabumas kalboms” gali tapti savaime išsipildančia pranašyste. Tokie pareiškimai iš gerbiamo autoriteto lūpų (jeigu tik tie žodžiai tikrai priklauso jam - šiais laikais visko gali būti) tik sustiprina įsitikinimą, kad esi tikrai negabus kalboms, nes kur gi rasi tokį, kuris per 3 mėn. išmoktų? Čia nebent tik Benny The Irish Polyglot toks krūtas.

Įsivaizduok, žmogus perskaitė, patikėjo autoritetu, nusisamdė mokytoją dviem valandom per dieną (80 Lt) per 3 mėn. sukišo į šikną 5000 Lt (3 mėn. po 5 kartus per savaitę po 2 val., kaip rekomenduojama) ir rezultate gavo didelį ir riebų nulį. Ir ką gi? Jis perskaitė, kad nėra negabių, bet JIS tai neišmoko? Kas dabar bus to vargdienio galvoje? Kokios mintys vis dažniau pradės jį lankyti?

Prieš du tūkstančius metų Kristus pasakė: “Saugokitės netikrų pranašų.”

P.Algimantas kalbų mokėsi labai seniai, kai dabartinių metodikų nebuvo. Jo patirtis būtent tokia ir ji buvo sėkminga, todėl jis taip ir kalba.

Vikipedijoje rašo, kad jis moka 8 kalbas. Aštuntoji - italų - buitiniu lygiu. (Ką turi omenyje?)1953 m. baigė Maskvos Maksimo Gorkio literatūros institutą. Iš čia rusų kalba. 1962 m. jo traleriui dirbant Vakarų Atlante, į laivą buvo atsiųsta 16 kubiečių praktikantų. Per kelis mėnesius iš jų pramoko ispanų kalbos 1966 m. baigė vakarinę John Reed kalbų mokyklą Havanoje (Kuba). Anglų kalbos privačiai buvo išmokęs jau anksčiau pas prof. Laucevičių. 1969–1973 m. agentūros korespondentas Kanadoje, lankė prancūzų kalbos kursus. 1975–1979 m. vadovavo SSRS spaudos agentūros „Novosti“ (APN) biurui Lisabonoje (Portugalija).

Taigi, buvo ir kursai, ir kalbų mokyklos, ir privatūs mokytojai. Bet matyt jis taip pat daug dirbo savarankiškai, juk kalba apie įrašų naudingumą? Tačiau jis yra pavyzdys to, kad jei esi situacijoje, kai gali išmokti kalbą, tai ją ir mokaisi.

Aš nežinau, gal jis ir gali išmokti kalbą per tris mėnesius, Benny juk gali? Tačiau normaliam žmogui labiau tinka Steve pasakymas, kad kalba yra kaip vynas, kuo ilgiau bręsta, tuo yra geresnis.

Žinoma, jo patarimai yra labai klaidinantys. Ir gal ir yra tokių, kurie užsikabina už idėjos. Nes juk tokie mitai klaidžioja - kuo didesnį pinigą sumokėsi, tuo geresnį rezultatą gausi. Lieka tik tikėtis, kad tokių nėra daug.

O kam TIKRAI reikia kalbos, tas juk atranda kelius ir būdus?

Aš jau senokai skaičiau tavo blogą. Aš nebeprisimenu, ar tu apie tai rašei. Jei ne, gali parašyti. Nes tavo blogas visus atveda į protą. Na, ir bus dar knyga, žinoma:-)

Dar noriu įterpti vieną citatą. Mane labiau domina ne vunderkindų, bet normalių žmonių patirtis, t.y. tai, ką galima pritaikyti sau. Taigi, dar šiek tiek dėl to magiško skaičiaus 3.

“Sveika atvykusi į realybę. Aš treti metai kaip Amerikoje ir baigiu šitą šoką jau išgyventi. Pradmenys turėjau stiprius, laisvai suprantau tekstus, jokių problemų suprantant filmus ir t.t., tačiau su žmonėmis ilgai nesusikalbėjau, nes jų visiškai nesupratau. Tai gi, mokytis anglų kalbos Lietuvoje yra vienas dalykas, o realiai gyventi angliakalbėje šalyje yra jau kitas dalykas.”

Šaltinis: Mokykimės anglų kalbos savarankiškai - 5 - Puslapis 26 - Kursai - Forumas

Atrodo, kad labiau tikėtinas terminas normaliam žmogui yra ne 3 mėnesiai, o 3 metai!

@Gintaras. Tu čia mus gąsdini, bet be reikalo:-) Aš įdėmiai perskaičiau jūsų susirašinėjimą forume. Taigi, šita mergiotė išvyko į Ameriką su mokyklinėmis anglų kalbos žiniomis. O toliau jai prireikė trijų metų. Bet tai JAI.

Mano draugė ištekėjo į Alandų salas. Lygiai po metų ji kalbėjo švediškai taip gerai, kad išlaikė švedų kalbos egzaminą geriausiai iš visos grupės, baigė bibliotekininkystės kursą universitete ir įsidarbino Marienhamno bibliotekoje bibliotekininke. Ne valytoja. Nes turėjo ambicijų.

Dar neblogai pažįstu vieną pasiturinčią ir gana gerai Lietuvoje žinomą moterį. Jau daug metų ji turi namą Ispanijoje ir pusę metų gyvena Ispanijoje, o kitą pusę Lietuvoje. Ispaniškai ji nekalba. Jai nereikia.

Ir apie Ameriką… Prieš 8 metus į Ameriką emigravo viena mano pažįstama šeima. Moteris Lietuvoje buvo anglų kalbos mokytoja. Ji niekada neturėjo jokių supratimo ir kalbėjimo problemų Amerikoje, nors anglų kalbą išmoko Lietuvoje. Jos vyras mokėjo anglų kalbą mokykliniu lygiu ir per visą tą laiką jo kalbos lygis nelabai pasikeitė. Nes nereikia. Kažkiek susišneka, o sudėtingesnes kalbines problemas išsprendžia žmona.
Jų sūnus valstybinį anglų kalbos egzaminą čia Lietuvoje išlaikė 100 balų. Taip pat Amerikoje neturėjo jokių komunikacijos problemų.

Čia tik keli pavyzdžiai. Bet jūs kiekvienas turite krūvą pažįstamų emigrantų ir jų istorijos taip pat yra panašios.

Tas laikas normaliam žmogui yra labai subjektyvus. Priklauso nuo to, kaip smarkiai reikia. Nuo laiko, kurį gali skirti kalbai. Nuo metodikos. Nuo tingumo. Arba nuo darbštumo. (Atsimenat Mozę - esu darbštus kaip bitė:-) Nieko nesakau dėl trijų mėnesių. Bet trys metai - tai tikrai ne taisyklė:-)

@miride
Aš negąsdinu nei tavęs, nei kitų mokinių, kurie turi pakankamai smegenų, kad atskirti racionalius dalykus nuo totalaus briedo. Savo misiją regiu dar kažkiek sugebančių mąstyti Lietuvos žmonių išblaivinime. Deja, kiek pastebiu, tokių yra mažuma. Likusiems gi labiau patinka kažkiek laiko paplaukioti savo iliuzijose, o po to nusivylus viską mesti.

Jeigu 3 mėnesių idėja turėtų bent kažkokį tai racionalų pagrindą, tai pagrindinis šios idėjos propaguotojas Benny Lewis jau turėtų kalbėti kokia 50 kalbų, bet taip nėra ir tai yra geriausia šios idėjos rezultatų demonstracija. Tačiau pažiūrėkit koks jis populiarus! Kokį 50 kartų populiaresnis nei Steve! Bet tai dar ne viskas. Galiu duoti nuorodą, kur visame pasaulyje žinomas ir gerbiamas žmogus moko, kaip išmokti bet kokios kalbos per vieną valandą. Prašom:

Aš puoliau ir pulsiu visus, kurie durnina normalius žmones. Aišku, aš negaliu žmonėms uždrausti NORĖTI būti išdurnintais. Žmonės ne dėl to geria šnapsą ir badosi, kad norėtų pamatyti realesnį pasaulį. Čia jų pačių reikalas, tačiau, kai žmogus nori konkrečių rezultatų ir yra pasiruosęs už tai sumokėti, labai greitai atsiranda tokių, kurie siūlo vaistus nuo visų ligų.

Visas šitas briedas priveda tik prie vieno dalyko - nusivylimo. Žmonės yra naivūs kaip vaikai. Jie pasirengę patikėti viskuo, kad tik nereikėtų daug dirbti (pažiūrėkit, kokios populiarios yra loterijos - geras gyvenimas už dyką!). Mažas nusivylimas dar būtų maža bėda. Tačiau visa tai lašas po lašo suformuoja klaidingus ir ŽALINGUS įsitikinimus apie savo gabumus ir galimybes. Kažkas už visa tai yra atsakingas. Nė vienas vaikas dar neturi tų įsitikinimų, kol jų neįgyja su suaugusiųjų “pagalba.”

Lengviausia yra kaltinti sistemą. Taaaaip… žmonės yra nekalti… sistema kalta… jie negalėjo kitaip… mus taip auklėjo… mus taip mokė… aplinka kalta… oras kaltas… Brežnevas kaltas!

A.J. vienoje pamokoje pastebi: “In the end, it is not George Bush who is pulling the trigger or dropping the bombs or torturing the prisoners.” Čia iš pamokos “Disobedience.”

Lygiai taip pat įsitikinimai, kurie sulaiko žmones nuo to, kad pasiekti kažko daugiau, yra suformuoti ne sistemos, ne prezidento, ne kažkokios abstrakčios partijos ar vyriausybės, o konkrečių žmonių rankom. Aš esu toks piktas dėl to, kad jaučiu nuoskaudą. Jau gal būčiau kalbėjęs mažiausiai 5 kalbom, jei ne tas mokyklos “padovanotas” įsitikinimas, kaip “reikia mokytis” kalbų, kuris mažiausiai 20 metų man neleido net kažką realiai pradėti. Aš turiu nusipirkęs ir vokiškų, ir angliškų pokalbių knygeles, vokišką telekursą, anglų kalbos vadovėlį rusų kalba nusipirkau dar 1982 metais! Bet visa tai mano organizmas įnirtingai atmetinėjo. Aš juos tik pavartydavau, bet taip ir nepakilo ranka pradėti mokytis tų nesąmonių.

Armijoje puoliau mokytis ir azerbaidžaniečių, ir estų, ir uzbekų kalbų, bet mokiausi taip, kaip mokykloje išmokino (kaliau pavienius žodžius) ir galiausiai nieko neišėjo. Užtai ukrainietiškai savo laiku galėjau pakalbėti. Todėl, kad NESIMOKIAU specialiai, o buvau tarp ukrainiečių ir viskas gavosi natūraliai. Kartą vieną ukrainietį netgi nustebinau. Sako: “A ty šo, ne ukrainec?” Kroatijoe kartą, kai ieškojau nakvynės, manęs paklausė, ar aš ne iš Slovėnijos, nes paaiškėjo, kad kalbu kroatiškai su slovėnišku akcentu (kurgi ne, kažkada Slovėnijoje pragyvenau daugiau, kaip mėnesį).

Dabar matau, kad visada domėjausi ir turėjau polinkį kalboms, bet aš nežinojau KAIP! Kaip ir dauguma žmonių buvau suklaidintas, o pačiam deja neužteko smegenų, kad pasiieškoti kitų būdų.

Jau gal dešimt kartų rašiau, kad Birkenbihl knyga pas mane nepaliesta pragulėjo du metus! Kodėl? Todėl, kad aš NETIKĖJAU, kad kalbų galima išmokti lengviau. O kodėl netikėjau? Todėl, kad man buvo “padovaotas” šitas ĮSITIKINIMAS.

Dabar aš jau žinau, kad tai, jog mano organizmas priešinosi toms kvailoms intervencijoms, yra normalu - ačiū mano naujiesiems mokytojams. Bet anksčiau save dėl to kaltinau ir jaučiausi blogai. Ir aš žinau, kad daug žmonių taip jaučiasi. Jie graužia save, kad negali “prisiversti” mokytis, ir net nenutuokia, kad mokymasis yra įmanomas be jokios prievartos. O pasakykit jiems, kad mokymasis gali teikti malonumą ir jie jums parodys pirštu į smilkinį. Kodėl? Todėl, kad jie jau turi mokymosi patirtį. Karčią patirtį. Patirtį, kurią jiems padovanojo.

Gintarai, tu pats viską puikiai ir paaiškinai. Iš tikro mes esame tingūs. Tingumas gal ir nėra blogai, tai tarsi tokia savisaugos instinkto pasireiškimo forma. Todėl dauguma žmonių niekada nieko nedaro. Jie yra planuotojai - tie, kurie sako, kad mokytis pradės nuo sausio pirmos, o skaityti knygas, kai išeis į pensiją, o sportuoti per atostogas. Jie niekada neįgyvendina savo planų, nes jiems visada kas nors trukdo. Kai neįgyvendina planų, tada išradingai kuria atsikalbinėjimus, kodėl nepavyko. Iš esmės jie tuo ir užsiima - planuoja, nieko nedaro ir atsikalbinėja.

Tačiau tie, kurie iš tikro nori mokytis ar daryti ką kita, na, jie juk irgi yra tingūs. Todėl toks populiarus yra smegenų plovimas - 25 kadras, anglų kalba per 30 dienų, per vieną dieną ir panašiai. Aš dirbu su anglų kalba šiais metais labai daug, bet žinai, kodėl aš pirkau AJ Original Lessons kursą? Ten buvo toks stebuklingas žodelis - Effortless… Aš išklausiau jo 7 taisykles ir cha! žodžių mokytis nereikės, gramatikos nereikės, klausysiuosi tiktai linksmų istorijų ir anglų kalba pati įlįs į galvą. Puikumėlis…Ir tik paskui jau suvoki, kad nemokamas sūris yra tik pelėkautuose ir energijos tvermės dėsnis galioja absoliučiai visur, kaip gražiai pasakė Vera B. “Von nix kommt nix”. Ir klausytis juokingų istorijų iš tikro nėra lengva ir paprasta. Kai tai supranti, tai irgi turi pasirinkimą - gali irgi mesti. Arba pakeisti požiūrį ir likti. Suprasti, kad kalbą mokytis yra smagu. Ir džiaugtis.

Iš tikro žmonės nėra naivūs. Jie yra tik tingūs. Ir jie galų gale gauna tai, ko jie nori:-) Dauguma žmonių meta bet kokią veiklą po trijų dienų, nes atsikanda. Naujumas išblėso, atsiranda rutina. Nes norėjo lengvai, iš karto, o iš karto nesigavo. Pamato, kad reikia pastangų. Ar juos apgavo? Tiesiog žvilgtelk, kiek yra užsiregistravusių LingQ’e ir kiek jų jau nebesimoko.

Karlas Saganas, vienas garsiausių XX amžiaus astronomų savo knygoje “Demonų apsėstas pasaulis” užrašė - “Mokslas kaip žvakė tamsoje. Užuot keikus tamsą, geriau užsidek žvakę”. Jis sakė, kad viena iš mokslo teikiamų dovanų yra galimybė atpažinti nesąmones.

Na, va, tu tuo ir užsiimi. Tai ir yra tavo misija - uždegti tamsoje žvakę. Ką tu ir darai. Tu mokai mus atpažinti nesąmones ir tu rodai teisingą kelią. Ne tavo kaltė, kad mes ne visada tavęs klausome. Nes mes paprasčiausiai tingime. Tačiau, kam reikia, tas išgirsta. Todėl nesustok:-)

Ir noriu dar tau padėkoti už naujienlaiškį. Pažiūrėjau AJ pamoką gyvai. Buvo linksma. Ir juokinga. Ir miela. Ir žinai, Gintarai, iš tikro tai buvo lengva:-)

@miride
turiu prisipažinti, kad aš esu iš tų, kur bandė išmokti anglų kalbą per 2 mėnesius :smiley:

Tarp kitko šitą briedovą idėją pasigavau ne iš kažko kito, o iš pačios Birkenbihl :slight_smile: Tai ji parašė savo knygoje, kad po dviejų mėnesių mokslų skaitė paskaitą olandiškai ir kad olandai ją suprato. So what? Popiežius irgi skaitė maldą Vingio parke lietuviškai. Ir tu skaitei paskaitą angliškai, tik tai nelabai ką turi bendra su kalbos valdymu (aš linkęs prisilaikyti Zamiatkino idėjos, kad kalbos “išmokti” yra neįmanoma, bet galima ją “įvaldyti”).

Taigi, dirbau su SuperMemo, kadangi tai yra geriausias šios rūšies produktas ir jau po mėnesio pamačiau, kad nieko nebus… Be to ir dirbau atvirkščiai - taip, kaip mokykloje mokė. Įvedinėjau lietuviškus žodžius ir bandžiau atsiminti, kaip bus angliškai, kitaip sakant, neturėdamas pasyvaus žodyno, ėmiausi forsuoti aktyvų. Turiu pasakyti, kad jeigu metodas nėra “gehirngerecht,” tai nepadeda nei SuperMemo, nei pats ponas Dievas.

Bet ko iš manęs norėti, jei pats Zamiatkinas kažkada bandė iškalti visus žodžius iš žodyno :slight_smile:

Kas man labiausiai patiko ir ko aš pusiau nesąmoningai ieškojau, tai tekstų su garsu (dabar mes sakome audio su transkriptais). Taip ir radau A.J. ir tai buvo “5 mistakes”. Kadangi jos atitiko Birkenbihl dvasią, tai A.J. man iš karto pasidarė geriausias prietelius :slight_smile:

Visa kita, Krashen’ą, Kaufman’ą ir t.t. sužinojau iš A.J. Steve tada dar negalėjau klausyti, nes nesupratau, o A.J. kalba buvo daugmaž suprantama. Taip ir atsidūriau ten, kur esu.

Seniau A.J. siūlė pralaužti kalbą per 6 mėnesius tiems, kas yra baigę anglų kalbą mokykloje. Bet jeigu pažiūrėsi jo pagrindinį puslapį dabar, pamatysi, kad jis jau atsisakė šitos idėjos. Matyt, kad tas žmogus dar nėra visai parsidavęs velniui. Beje man patiko idėja, kaip jis pats mokėsi, kaip mokytojas. Kadangi savo kaip sėkmingo kalbu studento patirties jis neturi, tai klausinėjo savo geriausių mokinių - ką jie daro, kad jiems sekasi geriau nei kitiems. Štai kur sveikas požiūris!

Kas man tikrai padarė sveiką lūžį smegeninėje, tai jos posdastas “Change your Goal.” Tik po to nusiraminau ir atsisakiau idėjų “išmokti kalbos” greičiau. Nors iš tikrųjų išmokti kalbos greičiau galima. Tau gi su anglų greičiau einasi negu su vokiečių :wink: Svarbu ištraukyti pagalius iš ratų ir vežimas savaime pajudės greičiau.

Čia tas podcast’as. Jeigu būtų mano valia, liepčiau jį visiems iškalti atmintinai, kaip poterius ir sukalbėti po du kartus kasdien :slight_smile:

http://tinyurl.com/3j9aq64

@Gintaras. Na, ką gi, mes padarėme savo klaidas ir užsiėmėmė visokiomis avantiūromis. Bet svarbu, kad nemetėme ir iš klaidų sugebame mokytis.

Taigi, tavo pradžia buvo tokia… Tai aišku, bet paskui tau kilo labai nuostabi idėja sukurti blogą. Kas jau buvo mūsų pradžia:-)

Aš perskaičiau praeitą savaitę nuostabią Frank Coles knygą “How to Drive a Tank… and Other Everyday Tips for the Modern Gentleman”. Atsiprašau visų vyrų, kad ją skaičiau, nes knyga skirta tik jums, bet labai buvo smalsu. Pasirodo, šiuolaikinis vyras turi mokėti ne tik vairuoti tanką ar išgyventi miške, bet taip pat žinoti, kaip įsigyti ginklą ir paslėpti kūną, jeigu jau yra toks reikalas:-)

Ir aišku, modernus džentelmenas turi mokėti kalbas. Knygoje Frank Coles pasakoja jums, kaip išmokti kalbą per savaitę, per mėnesį ir per metus. Būdamas 20 metų jis vasarai išvažiavo padirbėti į Ispaniją. Kalbos nemokėjo visai, todėl susiruošė lankyti kursus. Jį atkalbėjo draugas, pasakęs, kad pinigus galima linksmiau ir naudingiau išleisti bare, o kalbai išmokti pasiūlė tokią metodiką - susirašyti 3-4 bazines frazes ir prie jų jungti reikalingus žodžius. Jis ir susirašė “man patinka”, “aš norėčiau”… ir pirmą žodį prijungė “šokti”. Metodika buvo tokia sėkminga, kad jau po dviejų dienų jis bare šoko ir bučiavosi su ispanų mergiotėmis.:slight_smile:

Mėnesiui jis siūlo A.G Hawke metodiką, aprašytą knygoje “The Quick and Dirty Guide to Learning Languages Fast”. Aš ją susiradau internete, įdedu nuorodą, nors nemanau, kad čia besimokantiems ta metodika patiks. Na, gal išskyrus naują LingQ’o narį. Tačiau ką gali žinoti. Gal staiga kam nors prireiks kokios nors egzotiškos kalbos. Tada galėsite ta metodika pasinaudoti.:slight_smile:

http://www.scribd.com/doc/5999800/The-Quick-and-Dirty-Guide-to-Learning-Languages-Fast

Taigi, net labai gerų knygų rašytojai siūlo tuos pačius terminus, remdamiesi savo ir kitų praktika. Nes A.G.Hawke taip pat moka daug kalbų.

Šiuo metu aš nežinau, kaip aš “valdau anglų kalbą”: Man atrodo, kad jau daugiau niekas nevyksta ir aš stoviu vietoje. Tačiau logika ir energijos tvermės dėsnis sako, kad taip negali būti.:slight_smile: Tikriausiai einu į priekį, nes jau išgirdau ir supratau pirmą anglišką dainą. Supratau nuo pradžios iki galo. Kiekvieną žodį. Buvau tokia abstulbusi, kad grįžusi namo, susiradau lyriką ir pasitikrinau. Tai buvo “Let it be”, labai paprastutis tekstas, tačiau visvien…:slight_smile:

O šiaip labai gera tiesiog mokytis. Kai nespaudžia smegenų deadline’as. Kai jau žinau, kad ramiai susikalbėčiau…Nesvarbu, kad dar ne visai gerai…Ir vis dar neatsistebiu, kiek toli nuėjau tik per 9 mėnesius. Man vis dar tai atrodo stebuklas:-)

Šitą podcastą aš klausiausi irgi labai daug kartų:-)

As ten is akies permeciau teisingai ten parasyta po 2h per savaite jeigu mokaisi cia yra absoliuciai laiko gaisimas ir nieko nepesimas (bent jau man asmeniskai man per diena 2h niekai isryto atsikeles kartodamsis praejna 2.30h)
Viena is juokingiausiu mano prisiminimu yra toks:

Kadangi buvau 10-tokas ir kaip liko maziau negu 2men iki mokslo metu pabaigos visi desimtokams buvo pasakyta kad privales laikyti anglu kalbos patikra ir anglu kalbos mokytoja sako bus klausimas sako cia viskas gerai mes darom klausima o klausimas buna ten galu gale kas antra savaite ir tai po 10minuciu daugiausiai :slight_smile:

Siap reliai svetimo ir mokslo ministerija tureti atsizvelkti i kalbos mokynima mokyklose nes pvz man asmeniskai mokykloje mokinti anglu yra kosmusas tiesa sakant laiko gaisimas.

@miride
“The Quick and Dirty Guide to Learning Languages Fast” turiu. Nusipirkau Amazon’e dar tais laikais, kai ieškojau “idealios” metodikos ir negalėjau suprasti ką kalba Steve. Ji yra praktiškai nauja. Kai tik atsivertęs pamačiau visokias lenteles, taip ir užverčiau ir daugiau net nepaliečiau. Tai - ne man. Vienas iš mano dėstytojų doc. Kuzmickas mėgdavo sakyti: “давайте котлеты отдельно, мухи отдельно.”

Kai tik kalbos mokymasis pakvimpa aukštąja matematika, man iš karto norisi bėgti tolyn :slight_smile:

Grįžtant prie 3 metų idėjos. Aš čia radau porą pavyzdžių paklausyti kaip skamba kalba po 3 metų. Tai žinomi žmonės, vienas kalba 11, kitas berods 8 kalbom, taigi visai prastais mokiniais jų turbūt negalime laikyti. Kadangi abu jie kalba rusiškai, tai mums nebus vargo įvertinti jų trijų metų pasiekimus:

Čia vienas - Стивен говорит по-русски: Steve Kaufmann Speaking Russian - YouTube

O čia kitas - Лука говорит по-русски (Luca speaks Russian) - YouTube

@Gintaras. Šiandien išmokau idiomą - It is music to my ears:-) Tai va - tie įrašai tai ir yra. Aš manau, jie kalba fantastiškai, o Luca tai iš viso…

Įdomus dalykas - visada esame atlaidūs kitiems ir labai griežti sau. Bet gal kai mes taip kalbame, kiti į mus irgi žiūri geranoriškai. ir tada viskas gerai.

Bet faktas yra nepaneigiamas - galima išmokti kalbėti laisvai. Net jei ir per tris metus, tai iš tikro nėra labai ilgas laikas palyginus…:slight_smile: Juokiausi, kai Steve pasakė - gal jie žiūri į mane kreivai, kai darau klaidas. bet aš jų nebijau:-) Reikia nustoti bijoti.

Ir as pridesiu savo minti. Anksciau lankiausi kazkokiam ENGLISG FORUM kur ten visi apie viska diskutuodavo grama rasinelius ir t.t… Ir parasiau vienam Britui apie kalba ir pns. Ir jis man atrasia kad zmonems virs 12metu yra sunkiau ir sunkiau mokytis kalba manau kad tai yra teisibe jauni zmones graiciau mokosi kalbos. Pvz Gintaras ziuriu aktyvus tiek forum tiek youtuboje as tavo visus video perziurejau zmogus gera pazanga padares ir tarymas pas ji geras ir zmogus matosi noro turi kure video blogus ir pns. Bet as nemanau kad jis perdiena praleisdamas laika lingq ismoks gerai tvirtai tiek literaturine anglu kalba tiek iprastine kalba kasdienine. Nes paprasciausia ta kalba prisimirsta kaip tu ja nesneki.
Dar va toks vienas dalykas uzstrigo anksciau buvau susipazynes su tokia lenke moterini ji buvo su metais jau tikrai virs 50 ir paklausus kiek laiko mokyniesi anglu kalbos atrase virs 40 metu… (IR VIS DAR MOKAUSI)
Pasidariau sau tokias isvadas gali tiek tuos zodzius mokintis tiek lingq sedeti kalba gali ismokti bet gerai kalba mokesi kaip tu ja snekesi.

Sveiki, as nesneku angliskai laisvai, bet skaitau gana padoriai, ziuriu filmus zinoma padedant angliskiems subtitrams, klausausi audio irasu, ir jau esu LINQ beveik du menesiai. Per ta laika suvokiau, kad norint pradeti kalbeti angliskai as turiu pradet galvoti angliskai, nes atsimenu is savo patirties su rusu kalba , kai teko gana ilga laika gyventi Rusijoje, as po kurio laiko pradejau mastyti rusiskai, nebesistengiau versti is lietuviu i rusu, o tiesiog viskas gaudavosi savaime. Dabar as gyvenu UK ir vis dar mastau lietuviskai.

@Walhalla. Bet išsisugdyti šitą gebėjimą reikia šiek tiek laiko ir kantrybės.:slight_smile:

@Walhalla
Jeigu atsimeni patirtį su rusų, tai su anglų problemų nebus :slight_smile:

Laiko turiu :slight_smile: Kantrybes taip pat :slight_smile: Aciu uz palaikyma, :slight_smile:

O cia Linq-uje nera norvegu kalbos…, ar as nemoku ieskot?
. Cekuolis tai saunuolis…:slight_smile: as kiek lankiau norvegu kalbos kursus tai tai nodos buvo daugiausia tik is asmeniniu susirasinejimu jau po paskaitu el. laiskais tiesiogiai su destytoju, bet laikas praleistas kursuose kad ir su 1x15 grupeij tikrai nebuna tuscias visai. (cia Cekuolis ne saunuolis). O kalbos kalima… 6d per savaite, 10h per diena turi pasirinkti kiekvienas asmeniskai nes ne pas kiekviena vienodai vingiu smegenelese ir jos ne vienodo vinguriavimo… :slight_smile:
Gal kas zinot kokiu fainu nuorodu.norvegu kalbai perlaust… :slight_smile: mano pastas , :confused: o neleidzia pasto adreso rasyt… (galerauzupes a jimail.kom) bandysiu pergudraut cenzura…:slight_smile:

privalomas …???