Vėl apie kalbėjimą ir apie kitus dalykus

@Eimis144. Pradėjai skaityti vėlai, bet užtai nuo šedevro:-) Labai labai džiaugiuosi, kad skaitymas užkabino:-) ir tikiuosi, kad nebepaleis:-)

Kadangi buvo kalbama sitoje temoje apie dar antros arba dvieju kalbu mokymosi vienu metu. Tai noreciau paklausti ar labai jau apsunkina kalbu mokymasi, ar nesipjauna nesimaiso viskas smegenineje :). Ar antros kalbos mokymasi gaunasi tiesiog kaip atskiras butu mokomas dalykas.
Dar prie to pacio noreciau paklausti ka galetumet pasiulyti, kokia literatura ar kokias pamokas lenku kalbai mokytis. Internete pieskojau ri nelabai radau pamoku lenku kalba. Labai jau nesupykite kad nelabai cia i tema parasiau.

@rimaz
Kiek pamenu, Steve nerekomenduoja lygiagrečiai mokytis kelių kalbų visu pajėgumu. Jo patarimas - viena kalba turi būti pagrindinė (apie 90% laiko ar panašiai), o kitai reikia skirti tiek, kiek lieka. Aš pradžioj bandžiau mokytis iš karto trijų, paskui perėjau prie dviejų ir galiausiai likau prie vienos, nes tam, kad surinkti 1000 valandų, reikia laiko. Dviem kalbom jau reikės 2000 valandų ir tai gali sukelti frustraciją, nes ilgai nebus matyti šviesos tunelio gale. Vis mokysies, mokysies, o rezultatų nesimatys :slight_smile:

@rimaz. Čia aš visiškai sutinku ir su Steve, ir su Gintaru. Aš taip maždaug ir darau. Anglų kalbai pagrindinis dėmesys, o ispanų šiaip. Abi kalbos nesimaišo, o, sakyčiau, kad padeda viena kitai. Beveik nėra medžiagos ispanų-lietuvių, bet pilna medžiagos ispanų-anglų. Ir ispanų, ir anglų kalbų daugelio žodžių šaknys panašios. Tai labai palengvina abiejų kalbų mokymąsi.

Vakar vakare aš turėjau kalbėti su tutore, bet nekalbėjau, nes sugedo jos kompiuteris. Kalbėjimą nukėlėme į miglotą neapibrėžtą next time.

Aciu Gintarui ir miridei uz atsakymus. Kai nera patirties, tai ir klausymus tenka uzduoti kvailokus. O juk norisi pamatyti sviesa tunelio gale :).

@rimaz
Klausimas normalus. Aš galiu atsakyti iš savo patirties tik todėl, kad pats perėjau per tai. Visada geriau yra paklausti, negu eiti tuo pačiu keliu, kuriuo kažkas jau perėjo ir įgavo kažkokios patirties. Mokykloje vienu metu moko kelių kalbų, tai tik apsunkina mokinių gyvenimą, o naudos jie iš to gauna ne itin daug :slight_smile: