Turėkite gėdos!

Tema skirta visiems, kas skundžiasi, kad išmokti anglų kalbos yra sunku. Esu piktas, todėl ir rašysiu piktai.

Žmonės! Iškuopkite pagaliau mokyklinį šūdą iš savo galvų!

Pavyzdys.

Lietuvių kalba:

aš einu
tu eini
jis/ji eina

mes einame
jūs einate
jie/jos eina

Rusų kalba:

я иду
ты идешь
он/она идет

мы идем
вы идете
они идут

Anglų kalba:

I go
you go
he/she goes

we go
you go
they go

Kas gi čia sunkaus, po paraliais?

Rusų kalba:

Петр шел
Анна шла

Anglų kalba:

Peter went
Ana went

Kas gi čia sunkaus, po paraliais?

Rusų kalboje - berods 6 daiktavardžių linksniai.
Lietuvių - 7.
Anglų - lygiai 0.

Lietuvių kalboj - 2 daiktavardžių giminės.
Rusų - 3.
Anglų - 1.

Kas gi čia sunkaus, po paraliais?

Jeigu laikote save negabiu kalboms, tai leiskite paklausti, kaip gi jūs išmokote lietuviškai (jau nekalbu apie tą atvejį, jeigu laisvai kalbate ir lietuviškai ir rusiškai)? Kaip gi jūs išmokote linksniuoti, kaip gi jūs išmokote asmenuoti? Gal tėvai iš karto nuo pat gimimo Jums buvo nusamdę korepetitorius gimtajai kalbai mokytis. O kaip gi jūs tada išmokote rusiškai? Irgi “secialistai” jus mokino?

Pagalvokite apie anglus, kurie neturi nei giminių, nei linksnių. Kaip gi jie mokosi? Jie gi net nesupranta, kam tie linksniai yra reikalingi, kadangi kalbėdami angliškai jie kuo puikiausiai apsieina iš vis be jokių linksnių! O ar žinote, kad anglai rusų kalbą laiko ypač sunkia? O jums tai buvo taip “sunku”, kad net pamiršote, kaip jos išmokot!

Ir dabar, mokant bent vieną (ar net abi) iš šių sunkių kalbų, jūs dar turite drąsos skųstis, kad sunku išmokti kažkokios tai anglų kalbos!

Turėkit gėdos!

Aš suprantu, kad mokykla prišiko mums pilnas galvas, bet kas trukdo tą mėšlą išsikuopti dabar?

Aš negaliu sakyti pirmiausia, kad jau “išmokau”, o antriausia, kad buvo labai lengva. Per pirmus metus visokios užplūsdavo mintys, bet mane palaikė ta idėja, kad mokausi iš geriausių ir Steve požiūris į šį reikalą buvo man priimtiniausias. Man kartais atrodė, kad progresas nepakankamai greitas, bet vieną kartą kalbėjau su Steve rusiškai, tai man pasirodė, kad jo rusų kalba po 3 metų buvo ne ką geresnė, kaip mano anglų :slight_smile:

Steve video pradžioje beveik nežiūrėjau, nes man buvo per sunku juos suprasti. Už tai gana lengvai supratau AJ podcastus. Ir aš jau daug kartų apie tai sakiau, bet man atrodo, kad lemiamas buvo “Change your goal”. Tada supratau svarbiausią dalyką - kad greitai nieko nebus, kad greitai nieko negali būti ir kad greitai nieko neturi būti. Ir kad “there is no graduation, there is no finish line”. Kad visi tie intermediate, advanced ir t.t. yra niekas. Nulis.

Vienintelis dalykas kuris turi vertę, tai ar tu supranti kalbą ir ar tu gali pasakyti, ką nori pasakyti.

@Gintaras
Turiu klausima :)?
Gal esate mazdaug suskaiciaves kiek esate praleides valandu klausymui?
Kaip supratau mokinates anglu kalba intensyviai (mazdaug po 1 valanda kas diena) pora metu?

@Rimko
Esu. Šiai dienai jau bus 934 valandos. Įskaičiuota 734 valandų su Effortless English ir 200 su LingQ medžiaga. Neįskaičiuota filmai, serialai ir internetinio marketingo mokslai (audio medžiaga) anglų kalba. Iš viso to turėtų susidaryti dar kažkur apie pusę to kiekio.

@rolan
Aš puikiai suprantu beveik VISUS mokinius. Pats perėjau per tuos etapus. Suprantu, bet nepateisinu :wink: Reikia turėti kantrybės ir reikia turėti jos daug.

Nesuprantu tik tų, kurie tikisi išmokti kalbėti, besimokydami gramatikos arba spręsdami užduotis, kur reikia įrašyti praleistą raidę :slight_smile: In my humble opinion that’s insane. Mano dukra mokosi mokykloje ir aš pastoviai matau visas tas nesąmones. Būtų mano valia, tai liepčiau ir viso nelankyti tų kvailų užsienio kalbų pamokų. Bijau, kad per metus išmokinčiau vaiką tiek, kiek jokia mokykla neišmokins ir per 10 metų. Ten pamokų laikas naudojamas ne mokymuisi, o kažkokiai tai masturbacijai.

Įdomiausia yra tai, kad žmonės baigę mokyklas ir toliau bando mokytis tokiu būdu. Tai yra totali katastrofa. Kiekvienas turi sėkmingą gimtosios kalbos mokymosi patirtį, bet kai prieina reikalas prie kitos kalbos, kažkodėl puola mokytis lūzerių metodais. Tai rodo iki kokio baisaus lygio mokykloje žmonėms išgadina smegenis. Susiraskit YouTube Pink Floyd video klipą “Pink Floyd - Another Brick in the Wall”. Įdėsiu nuorodą, gal veiks.

Ten labai gražiai rodo, kai mokykloje iš vaikų daro mėsos faršą. Dainos žodžiai:

We don’t need no education
We dont need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave them kids alone
Hey! Teachers! Leave them kids alone!
All in all it’s just another brick in the wall.
All in all you’re just another brick in the wall.

@ Gintaras
Oho 934 valandos ir dar plius tiek :slight_smile:
Drasu :slight_smile:
Kantrus esate zmogus Gintarai ir uzsispyres reikiama linkme :slight_smile:
Saunuolis :).
Ok kokia nuomone apie Effortless English?
Bet ten mokama?

Niekados nebūčiau tiek išsėdėjęs prie knygų. Bet aš turiu iPod’ą. Kaip jau rašiau, vieną kartą atsisakiau išverstų filmų. Tai mane kaip mat grąžino į kūdikio būseną - kai nieko nesupranti, kas vyksta aplinkui. Tas labai sveika motyvacijai. Paskui praktiškai atsisakiau muzikos klausymo mašinoje. Stovėdamas kamščiuose, klausau savo pamokas. Paskui, vežioju dukrą sportuoti. Kol ji sportuoja, turiu 1,5 valandos. Einu prie upės ir užsiiminėju vaikščiojimu. O ausyse - pamokos ir t.t. Taip ir susirenka valandos. Kaip sako Steve, naudoju “mirusį laiką”.

Apie Effortless English mano nuomonė teigiama. Asmeniškai man labiausiai patinka Real English, bet pradedatiesiems tai truputį sunkoka. Aš perėjau prie jų kažkur po 1,5 metų. O pradėjau su Original Lessons ir sustojau, kai išėjau 20 pamokų komplektų iš 40. Ten jau prasidėjo sunkesnė kalba ir tada perėjau prie Real English, kuri tuo metu jau atrodė lengvesnė. Tos pamokos yra mokamos.

Dar norėjau pridėti kas link valandų.Pažiūrėkite video mano bloge straipsnyje “Kaip tapti poliglotu ne per metus, o per kelias minutes”. Ten pamatysit tikrą skaičių tam, kad pasiekti gerą lygį (mano skaičiai iš karto nublanks) ir gausit receptą kaip tūkstančius valandų surinkti per kelias minutes:

http://www.anglukalbospamokosinternete.lt/kaip-ismokti-anglu-kalba/15-pamoka/

Dėl to aš ir akcentuoju AJ podcast’ą “Change Your Goal”

Ten nuorodoje yra tarpas tarp raidžių, tai reikia tą nuorodą nukopijuoti, įdėti į naršyklės adreso eilutę, pašalinti tarpą tarp “ism” ir “okti” ir tada paspausti “Enter”.

Atsiminiau dar vieną AJ mintį:
“Kodėl maži vaikai lengvai mokosi kalbų? Todėl, kad jie dar neturi ribojančių įsitikinimų”

@ Gintaras
Taip…
Every hour I am at the piano feels like a minute.
Every minute I am away from the piano feels like an hour.
Puikus zodziai… Ir mintis…
Motyvacija ir uzsispyrimas - geriausia priemone visu tikslu siekime…
Dar sakoma, kai darbas - tavo hobis, tokiame darbe pasieki geriausius rezultatus…

Dėl to Steve ir sako, kad reikia mokytis tik iš tos medžiagos, kuri yra tikrai įdomi ir dar geriau, jeigu ji yra aktuali.

@rolan
Čia ne liga. Jeigu pažiūrėtum Vera F. Birkenbihl metodą, tai ten yra du klausymo etapai. Tai aktyvus klausymas, kai klausai atidžiai ir pasyvus klausymas, kai neklausai. Ji rekomenduoja pasyviojo klausymo metu įsijungti kalbą (pamoką) labai tyliai ir tuo pat metu žiūrėti pavyzdžiui filmą per TV, t.y. tavo dėmesys turi būti sutelktas ne į kalbą, o į TV. Bet tavo ausys vis tiek girdi kalbą, nors tu ir nekreipi į ją dėmesio.

Manoma, kad tokiu būdu į pasamonę prasiskverbia kalbos intonacija, kas yra akcento pagrindas, t.y. šitas etapas yra naudingas akcentui lavinti (naujų žodžių tokiu būdu neišmoksi). Akcento mokytojai sako, kad jeigu tavo intonacija gera, tai būsi lengvai suprastas, net jei ir negali gerai ištarti kai kurių garsų - jų klausytojas tiesiog nepastebės.

Aš skaičiau jos knygą. Šiaip jau metodika trupučiuką sena ir ten daugiau darbo negu LingQ :slight_smile:
O jos svetainė čia:

Kartais žmonių burna juda greičiau negu mintys, tai, kai sakinys jau pasakytas, o kitas dar nesugalvotas, tai žmonės sako aaaaaaaaaaaaa… arba ėėėėėėėėėėėėėėė… arba you know… like… žinai… tipo… Kartais tie fileriai skamba visai cool! Jeigu sakai “žinai”, tai priduoda pokalbiui familiarumo. Oficialioj kalbos tokių žodelių nebūna. Tai čia tik mano nuomonė. Tikrųjų priežasčių nežinau :slight_smile:

@rolan
Geras padrąsinimas :slight_smile: