Tikslas Anglų kalbos egzaminas

Sveiki visi, susidūriau su tokia problema.Mokausi dabar 10-toje klasėje iki šiol mokykloje galima sakyti nesimokiau Anglų kalbos, nesimokindavau niekados gramatikos taisyklių, Anglų žodzių, kuriuos užduodavo mokytoja, niekados nedarydavau namų darbų.Kai būdavo Anglų kalbos pamokos tikslas būdavo prasedėti tą pamoką, kad tik greičiau pasibaigtų.Bet susiprotėjau, apgalvojau savo ateitį ir supratau,kad man reikės būtinai išlaikyti Anglų kalbos egzaminą, ir turiu pradėti dirbti daug savarankiškai. googlei susiradau šį puslapi peržiūrėjau kelius video ir supratau, kad norint išmokti Anglų kalbą nereikia mokytis gramatikos ir t.t, o tiesiog bendrauti, daug skaityti Angliškai, bei žiūrėti Angliškus video,filmus.BET MANO TIKSLAS YRA IŠLAIKYTI KUO GERIAU ANGLŲ KALBOS EGZAMINĄ.Taigi patarkit ką daryti mano atveju, kaip mokytis?Prašau pagalbos.

Jeigu galite atsakykite į skype: klaudze22 arba če.

Labux, ;D Taigi mano siutuacija buvo panasi kaip tavo bet jau 2.5 metu sedziu prie anglu diena is dienos net neskaiciuoju laiko kartais net neinu i pamokas nes mokykloje sedeti pamokose nera tikslo. nzn neisvaizduoju, mano brolis kazkada pasake kad as apsestas anglu. kiek laiko as su anglu kalba praleidziu laiko gal 10h/ per diena koks skirtumas tai nesvarbu. as db 12kl irgi laikysiu anglu egzamina mokytojai per pamokas vercia skaityti egzus ar ten daryti beprasmiska gramatika ir absoliuciai nera tikslo daryti tos gramatikos ar ten skaityti kazkoki s. Ir nematau tikslo ar as sededamas pamokoje 45min skaitysiu ar darysiu testa ar as namie per 45min galiu dalyti lygiai ta pati ir be kompromiso susikaupti ir pns. norint islaikyti egza anksciau reikedavo surinkti 16 balu is 100 kad islaikytum 1procentui ir busi islaikes o db mokytoja sako kad reike biski virs 30balu surinkti. vienu zodziu as gramatika kartais paskaitau paskutini karta kazkur skaiciau pries 2men^^ skaitau neperdaugiausiai i diena gal apie 30min. ir klausausi apie 5h per diena maziausiai. ir apie egzus net negalvoju galvoju butu gerai kada nors praversti kokia gramatikos knyga bet pastebejau kartais ir zinodamas kazkokia taisykle padarau klaida ir neimu i galva. sekmes.

Na ir tikiesi išlaikyti egzamina Anglu vien tik klausydamasis ir skaitydamasis? Na butu idomu išklausyti kitų nuomonių ir įpač patarimu, kaip mokytis

As nieko nesitykiu. Nu tai kaip egzas susidaro is essay listening ir reading ir dar buna usage of english. rasini norint parasyti tai tik mokintis rasyti juos tinkamai… listening-as tik klausytis. reading - tik skaityti o usage of language tai gramtika. jeigu absoluciai nk nemoki tai sunku bus kazkada ismokti per 2metus nors laiko dar yra

Nuo šių metų (2013) keičiasi brandos egzaminų programos, todėl ir anglų egzaminas bus pasikeitęs.
Svarbiausias pasikeitimas - nebeliko Use of English dalies. Taigi dabar egzaminas susidės iš klausymo (listening), skaitymo (reading) ir rašymo (writing) (išliks ir kalbėjimo įskaita (speaking)). Visos dalys, kurias mokomės ir čia, LingQe.

Mano patarimai:

Klausymui - daug klausytis (radio programų, podcastų, tv ir t.t.) ir bent kažkiek pasižiūrėti (padaryti) visas praeitų metų klausymo užduotis (pareikalaus didesnės koncentracijos ir bus kaip pasiruošimas).

Skaitymui - skaityti daug knygų, straipsnių ir kt. skaitinių (geriau būtų, kad bent pusę sudarytų rimtesni skaitiniai). Egzaminų rengėjai mėgsta parengti skaitymo užduotis adaptuojant straipsnius iš www.nationalgeographic.com/, www.economist.com/, www.guardian.co.uk/ ir pan. puslapių (galima pasižiūrėti prie ankstesnių užduočių).

Rašymui - išmokti pagrindines essay, letter ir kt. rašinių dalis bei dažnai vartojamus žodžius (idėjų jungtukus, problemų, išvadų pristatymus). O tada pradėti kuo daugiau rašyti ir praktikuotis (gerai būtų, kad kas nors galėtų patikrinti ir taip padėti pamatyti klaidas, o tai leistų greičiau tobulėti).

Kalbėjimui - svarbiausia praktika. LingQ pokalbių sesijos, Skype, visokios pokalbių (žodžiu) svetainės.

P.S. Rudenį laikiau bandomąjį anglų egzaminą (tokios struktūros, kokia bus šiais metais) ir surinkau 77 taškus iš 100 (specialiai nesiruošiau, nes nežadu laikyti šio egzamino (turiu IELTS su Band 7)).
P.S.S. Daugiau apie anglų egzaminą: http://egzaminai.lt/failai/2797_1.5_uzsienio_k_BE_programa.pdf

Ačiū padėjai, dabar žinau , kaip mokytis :slight_smile: