Sveiki, Ar tai mokama?

Sveiki, Ar tai mokama?

Gali būti mokama, gali būti ne.

Aš išbuvau Free nariu beveik du metus, dabar perku Basic. Ką galiu pasakyti iš patirties, tai kad geriausia yra išbandyti sistemą nemokamai. Nepaslaptis, kad absoliuti dauguma mokinių neišmoksta pageidaujamos kalbos ir pagrindinė priežastis yra ta, kad jie paprasčiausiai meta mokslus. Todėl, jeigu žmogus nėra įsitikinęs, kad jis yra pakankamai motyvuotas, kad išmokti kalbėti nauja kalba, nėra prasmės mėtyti pinigų.

Kitas atvejis, kai žmogus yra tvirtai apsisprendęs kuo greičiau išmokti kalbėti nauja kalba. Tada yra prasmė išnaudoti visus sistemos teikiamus privalumus, o tam reikės pirkti mokamą narystę, kadangi free nariai, turi pastoviai trinti savo užlinkintus žodžius ir tai yra šiokia tokia gaišatis. Tas laikas gali būti išnaudotas racionaliau. Kita blogybė - free nariai turi arba mokytis, arba kartotis tuos žodžius, kuriuos pašalino iš savo žodyno, antraip ateity vėl reikės jų ieškoti žodyne, galbūt iš naujo užlinkinti, žodžiu - gaišti laiką.

Kažkodėl niekas apie tai nekalba labai garsiai, bet linkinimo esmė yra tai, kad žodžių galima nesimokyti visai. Turint mokamą paskyrą, visi nežinomi žodžiai būna pažymėti (užlinkinti) ir ateity bet kuriuo momentu galima pažiūrėti, ką jie reiškia, per šimtąją sekundės dalį. Tai ne tas pats, kas vartyti žodyną, po to rašyti, po to tą žodį mokytis.

Bet tam, kad pasiryžti mokytis būtent taip, reikia didelės drąsos, arba būti tinginiu ir avantiūristu tuo pačiu metu. Aš pats iš šių trijų savybių turiu tik vieną (esu tinginys) ir drąsos įgijau tik po 2 metų, faktiškai kai jau prasilaužiau ir daugmaž galiu lengvai susikalbėti. Tačiau pats Steve Kaufmann mokosi būtent taip, o jis sakyčiau yra sektinas pavyzdys, nes jis yra, švelniai tariant, sėkmingas kalbų mokinys.

Dar vienas privalumas. Mokamų sąskaitų turėtojams kalbėjimo praktika ir rašto darbų taisymas kaštuoja dvigubai pigiau.

Sveiki Gintrai, as cia gal su kvailu pastebejimu, bet prasyciau paaiskinti :).
Kam rasto darbus reikia taisyti prasyti ko nors, jie yra “check spelling” ir vieno mygtuko paspaudimu istaiso?
Kazko as cia nesuprantu :slight_smile:

Spelingas gali ištaisyti rašybos klaidas, bet negali parodyti ir pataisyti nusišnekėjimo :slight_smile:

O jei rimtai, tai galiu pasakyti savo rezultatus iš vieno iš rašto darbų, kurį ištaisė amerikietė. Čia yra išrūšiuota pagal klaidų tipą.

Punctuation - 16% (skyryba)
Word Order - 14% (pvz. “English conversations” turėjo būti "conversational English "
Verb - 12% (pvz. “forget” turėjo būti “to forget)”
Word Form - 10% (pvz. “are thinking” turėjo būti “think”)
Choice of Words - 8% (pvz. “But” turėjo būti “However”, pastaba - Avoid beginning a sentence with the word “but”)
Article - 8% (pvz. “totally” turėjo būti “a totally”)
Unnatural Usage - 6% (pvz. “emerging” turėjo būti “growing up”)
Singular/Plural - 4% (pvz. “starts” turėjo būti “start”)
Preposition - 2% (pvz. “in” turėjo būti “for”)
Spelling - 2% (pvz. “can not” turėjo būti “cannot”)
Other - 16% (pvz. “native” turėjo būti “Native” pastaba - Always capitalized races, nationalities, and languages)

Vidurkis - 1 klaida kas 9 žodžiai. Tuo tarpu spelingas rodo 100% correct :slight_smile:

Dekui Gintarai uz issamu atsakyma :slight_smile:
Dar keli pastebejimai-klausimai:
Kai mokaisi Lingq, sistema uzfiksuoja, kad moki naujus zodzius tokius kaip vardus, ar vietoviu pavadinimus, ar galima kazkaip padaryti, kad nezymetu kaip nauja ismokta zodi?

Dekui

Kol kas negalima. Steve siūlo neteikti per daug reikšmės skaičiams. Tiesiog jie rodo, kad Jūs judate pirmyn ir tai yra gerai. Pagal save galiu pasakyti, kad mano 8000 žodžių brutto man leidžia pakankamai lengvai komunikuoti. Kalbėjau per Skype su trim kanadiečiais, viena amerikiete, ir dar su keliais šveicarais gyvai. Rimtesnių problemų nekyla tik galiu pasakyti kad žodžių atsarga vis dar nepakankama. Taigi pagal šį skaičių galima ir orientuotis. Steve sako, kad už 10000 ribos prasideda visai padorus kalbėjimas. Kiek ten yra “grynų” žodžių - nežinia, bet tai ir nebūtina žinoti. Darbo krūvį galima sureguliuoti taip, kad per porą metų surinkti tuos 10000 ir ten jau voila! Aš pats dar nesurinkau, kadangi dariau labai daug pakartotinio klausymo, be to dar mokausi ir kitais būdais.

Dar klausimukas :slight_smile: :
Apie kalbejimasi.
Jei nori pasikalbeti su tutor ir uzsisakai tutor issirinkes is saraso, kaip vyksta pokalbis?
Ar yra kalbama konkrecia tema?
Bet jei tutor nera pasiruoses ta tema kalbeti? Nes ji gali reikalauti spec. ziniu ir panasiai :).
Na, detaliai, prasau, paaiskink Gintarai. :slight_smile:
Nes tavo atsakymai - super :slight_smile:

Dekui

Kalbėjimas, kaip ir rašto darbų taisymas yra mokama paslauga. Detalus paaiškinimas:

Kas moka pinigus, tas užsako muziką :wink:

Paprasčiausias variantas.
Susirandi medžiagą, perskaitai, užlinkini, perklausai 10/20/30/50 kartų ir kalbi su vadovu apie tai, ką perskaitei. Jis prieš pokalbį peskaito tą medžiagą ir žino apie ką kalba.

Mano variantas.
Pernai pradėjau daryti pamokėles dukrai iš TV serialo “Hannah Montana” (susirandu nete subtitrus ir juos įsikeliu į LingQ). Paskui pamaniau, kodėl gi man pačiam iš jų nepasimokyti, juk pamokos jau padarytos. Taigi mes mokomės iš tos pačios medžiagos ir kartu dalyvaujame pokalbiuose. Tačiau, kadangi ši medžiaga yra saugoma autorinių teisių, aš negaliu ja dalintis, taigi mano vadovė nemato teksto ir negali su juo susipažinti iš anksto. Bet ji yra amerikietė ir ji supranta, apie ką kalba tie amerikonai. Taigi gali mums paaiškinti.

Skaitydami tekstą ir linkindami naujus žodžius/frazes, kai nerandame tinkamo paaiškinimo žodynuose, mes dedame žymę “paklausti”. Paskui išsifiltruojame visus žodžius su šiomis žymėmis ir pokalbio metu bandome išsiaiškinti, ką jie reiškia. Per pusvalandį aptariame 10-15 frazių. Taigi sužinome nedaug. Bet tuo metu mes juk kalbame angliškai su tikra amerikiete. Tai ir yra praktika. Kai kurios frazės yra apaugusios įvairiom istorijom, situacijom kur ir kaip gali būti naudojamos, taigi pokalbis sukasi ir apie tai. Ir čia jau sužinome daug daugiau. Pavyzdžiui žodis “inkitchen composter”. Pasirodo tai yra “indoor kitchen composter” - amerikonai į jį meta maisto atliekas ir galima kompostą, kuriuo paskui tręšia savo augalus. Iš kur mums - lietuviams - žinoti apie tokius čiūdus. Tuo tarpu Amerikoje pasirodo tai labai populiarus daiktas. Aišku, tuos dalykus galima ir išsiguglinti, bet tai atimtų daug laiko ir nebūtų apie ką kalbėtis :slight_smile:
Pagrindinė linkinimo idėja ir privalumas - greitis. Linkinti reikia kuo greičiau ir kuo greičiau pereiti prie klausymo, nes būtent tai yra pagrindinė mokymosi proceso dalis.

Paskui po pokalbio vadovas atsiunčia ataskaitą - kokios yra tavo tipinės klaidos. Jas galima užlinkinti ir vėliau keletą kartų peržiūrėti - tokiu būdų taisai ir gerini savo kalbą. Galima kalbėtis ir be jokio pasiruošimo apie bet ką. Bet kuriuo atveju tai bus vertinga praktika. Šie pokalbiai padeda pasyvų žodyną sukonvertuoti į aktyvų t.y. pereiti nuo kalbos supratimo prie kalbėjimo.

Kai daeis rankos, padarysiu video vaizdelį apie tai, kaip tai vyksta.

Kas link spec. žinių, galima užvesti temą forume. Galbūt atsilieps koks nors anglas ar amerikietis, turintis tokių žinių, ir galbūt sutiks apie tai pasikalbėti per Skype. Pokalbiai neapsiriboja vien vadovais. Galima kalbėtis su bet kuo - Steve kartais pats parašo į forumą, kai nori pasipraktikuoti savo kalbas.

Sveiki,

Labai sudominote sakydami, kad galima įsikelti savo medžiagą į LingQ. Kaip tai padaryti?

Reikia spausti “Pamokos” >> “Įkelti savo medžiagą”

Paskui spauskite “Importuoti pamoką”, atsidariusiame lange “Tęsti” ir Jums atsidarys langas, kur reikės įkelti savo turinį.

Bandysiu, ačiū ,Gintarai :slight_smile:

Kaip reikia pinigai sumokėti ir kiek kainuoja mėn LT

Aš turiu swedbank sąskaita .

Reikia spausti “Paskyra” viršuje. Tada atsidaro langas, kur galima pasirinkti vieną iš trijų mokamų paskyrų (kainos ten yra) ir padaryti mokėjimą. Mokėti galima kredito kortele arba per PayPal.

kainorastis pateiktas doleriais, kaip suprantu, taigi mokedamas per kortele, man pinigus konvertuos automatiskai taip? ir dar norejau paklausti, ar kiekviena menesi reikes man paciam moketi ar galima padaryti taip, kad nuskaiciuotu is korteles automatiskai? :slight_smile:

Nežinau tiksliai, kaip dėl kortelės, nes moku per PayPal. Ten galima nustatyti prenumeratą ir mokestis kas mėnesį nurašomas automatiškai. Mokant kortele, bankas pats konvertuoja valiutą pagal to momento negrynųjų pinigų kursą.

Būna, kad kortele irgi galima mokėti periodiškai, bet ar čia taip yra, negaliu pasakyti.

Gintarai toks žioplas klausimas. Sumokėjau už basic prieš 1,5 mėnesio viskas buvo ok. Mėnesiui pasibaigus gavau pranešimą, kad kortelė atmesta. Atmetė dėl to, kad neužteko pinigų. Dabar persimečiau į kortelę, bet kilo klausimas kaip prasitęsti? Basic dar veikia ir man leidžia kurti lingq, bet pratęsimo nerandu :frowning:

@Ramdeath
Jeigu veikia tai ir tvarkoj :slight_smile:
Kai nustos (jeigu nustos), tada parašyk kam nors iš administratorių (Mark arba Alex) ir sutvarkys tą reikalą.

Sveiki sugalvojau siandien lingq tik menesiui usisakyt BASIC Membership nes draugo banko kortele atsiskaityti noriu,bet esme tame kad jei usisakysiu menesiui tada pastovei kas menesi nuskaiciuos. man to nereikia kad is draugo atskaiciuotu kas menesi? ,o as tik noriu vienam menesiui ar imanoma taip? Your upgrade to BASIC Membership will take place immediately. You will be charged $10.00/month starting today and repeating each month on your billing date.