Svarbiausia anglų kalbos pamoka

@Gintaras. Gražus vertimas. Ačiū:-)

Čia ne aš išverčiau :slight_smile: Nusisamdžiau vertėją. Pats tik pataisiau kai kurias vietas ir susinchronizavau su garsu. Tai yra vienas iš trijų mano mėgstamiausių AJ podcastų. Kiti du yra Fundamentals ir Change Your Goal. Noriu padaryti dar ir tuos.

Kas nežino, apie ką čia eina kalba, tai čia ta svarbiausia pamoka:

Man labai patinka 2006-2008 metų AJ. Aš iki šiol šiame podcaste randu dalykų, į kuriuos buvau nepakankamai atkreipęs dėmesį (when the student is ready the teacher appears). Viskas atrodo jau pakankamai sena, bet kartais protas nušvinta tik po n-tojo perklausymo. Dėl to ir parašiau Youtubėje, kad jį reikia klausyti 5000 kartų :slight_smile:

@Gintaras man irgi labai patinka AJ podcastai ypač kaip jūs minėjote 2006-2008 metų.Tikriausiai maždaug visus esu perklausęs,galėčiau juos klausyti ir klausyti ypač kai jis kalba spontaniškai yra super :slight_smile: Tik įdomu ar jis AJ įrašinėja juos dar daugiau ar tik dirba ties VIP programa šiuo metu?

@Eimis144
AJ darė podcast’us, kai dar nebuvo Original Lessons. Po to pradėjo daugiau dėmesio skirti pamokoms ir galiausiai VIP projektui. Einant per visus podcast’us iš eilės, galima atsekti visą Effortless English Club istoriją.

Dabar yra padaytas naujas “7 rules” variantas - http://www.effortlessenglish.libsyn.com/2011/08 ir dar keli podcastai, bet tai jau ne tas - nėra tų kertinių idėjų, kurios jau buvo apkalbėtos seniau.

Vakar Steve padarė naują video, kur per ilgą užsisėdėjimą su pradinukų medžiaga vadina “didžiausia klaida”. Be to sako, kad nėra jokio reikalo “įvaldyti” (to master) pradinukų medžiagą. Aš prieš kelias dienas perfekcionizmo išmušimą iš galvos pavadinau “svarbiausia pamoka” ir “gerą” mokymąsi taip pat laikau dideliu stabdžiu. Taigi, čia mes kaip ir sutariam :slight_smile:

@Gintaras. Taip, tai tiesa. Labai geras ir labai teisingas filmukas.

AJ kalba baisiai. Jo saukimas su perdetomis emocijomis, man mazu maziausiai keistas.
Stevas kur kas ramesnis ir kulturingesnis, su normaliom emocijom. Kas del pernelyg didelio teksto supratimo ir nezengimo i prieki, tai tikrai stabdis. As pastebejau, jog imdamas sudetingesni teksta zengiu i prieki sparciau. Pradzioje skaityti tekstai atrodo visai paprastuciai. Siuo metu stengiuosi geriau suprasti vidutiniskai, taciau susipazinti su daugiau tekstu.

@ciklonas
Nežinau, kaip kitiems, bet man iki šiol sunku persilaužti. Su anglų didesnių rūpesčių kaip ir nėra, bet dabar truputį mokausi vokiečių ir kažkoks kvailas vidinis balsas sako, kad turėčiau išsiaiškinti VISKĄ, tuo metu kai žinau, jog 75% yra pakankama, ką puikiai demostruoja Steve pavyzdys. Jau beveik tris metus esu čia, o sena “kalbų mokymosi trauma” vis dar atsiliepia :slight_smile:

hahaha, o as dar tik 17, aciu dievai kad suzinojau si metoda :smiley: nuostabu, aisku nenaudoju lingq, nes yra ir nemokama programa, bet va tekstuku pasivogiu kartais :smiley:

gramatikos neatsisakiau, bet tik del egzaminu, bet ir tai stengiuos naturaliai juos naudot, in fast motion :DD

teko girdeti kad 12kl egzai malkos, bet mano eng mokytoja sako kad nemalkoos. bet abiturijanai geriau islaiko en egzus negu lt kalbos