Surasti mokytoja

Sveiki,
as tik antra diena kaip prisijungus,bet man cia dar daug kas neaisku:(
Noriu ismokti kalbamosios anglu kalbos.
Nezinau,kaip cia reikia susirasti mokytoja,su kuriuo galeciau bendrauti ir kuris galetu taisyti mano darbus ir pans.?

jeigu Tu tik pradedi kalbą, tai skaityk Gintaro įvadą apie sistemą arba geriau youtube kanale žiūrėk. Viskas forume detaliai aprašyta. Ta prasme mokytojo iškart ne tik, kad neverta, bet ir nelabai efektyvu. (Žinoma čia mano nuomonė). Klausyti, kuo daugiau klausyti, žymėti nežinomus žodžius ir vėl klausyti. Ir taip siekti bent jau 500 klausymo valandų. :slight_smile:

Ne duok dieve mokytis “kalbamosios anglu kalbos”… :confused:

O kokio dialektu noretum mokytis…? Cockney? Karshtu bulviu valgytoju? Shvepliu? :)))

@Tigridijus

O kokia kalba tu čia bandai rašyti? Matau, kad nesigauna, bet prieš pašiepdamas kitą, galėtum pagalvot

1 Like

@dinkaite
mokytoją galima rasti skyriuje “Draugai”

@Kaktusas…
“Kalbamosios kalbos” galima ishmokti tik gyvai, geriausiu atveju ish filmu, kur kalbama slengais… O linge ir panashiose vietose gali ishmokti tik literaturines kalbos, kurios turint reikalu su “native speakers” ne visada ir sutiksi…

Na cia kaip kam pasiseka… Paskutini karta kazko panashaus ko cia mokoma (anglu kalba) “gyvai” girdejau… Turbut shiandien… Bet po kokios mazdaug menesio ar daugiau pertraukos… :wink:

@Tigridijus

Vien iš filmų kabos neišmoksi, jei girdi ir nieko nesupranti.
Tačiau, mano nuomone, reikia pirmiausiai išmokt suprasti literatūrinę kalbą, o jau po to, žiūrint filmus, mokytis tų slengų. Nors man jie kalbos nepuošia.

@AurelijaOK
Ash irgi panashiai galvojau, kol gyvenau Lietuvoje, kur man per visas informacijos priemones buvo pershama nuomone, kokie mes lietuviai esame menkystos ir atsilike, ir kokie jie vakaru europieciai yra kulturingi, ishsilavine ir patis paciausi… Ir jus net neisivaizduojate, koks buvo skausmingas “tikrosios” vakaru Europos pamatymas (net tik Londono, bet ir Paryziaus)…

Shiaip jeigu nera tikslu vaziuoti UK, tai literaturenes kalbos mokejimo gali visishkai pakakti, nes kalba vartojama tokiose TV kanaluose kaip Descovery, History, Travelling ir panashiai yra standartine ar artima standartinei… Literaturines kalbos gali pakakti net gi, jeigu vaziuojate dirbti i koki vietini zvakiu fabrikeli Anglijoje, nes ten neretai reikia lenku ar lietuviu kalba moketi, o ne anglu… Pats asmenishkai buvau susidures su zmonemis, kurie jau 5metai gyvena Anglijoje ir prashe manes pavertejauti…

Bet jeigu vejas nupustu jus i Londona (o ten papuola apie 60 jeigu ne 75% visu lietuviu), tai tektu labai koreguoti savo kalbos igudzius, arba megautis tuo, kad mazai ka supranti, ka aplinkiniai (tame tarpe policija ir kitos oficialios strukturos) jums sako…

Kai tik pradejau “placiai” vartoti ling’a anglu kalbos mokymuisi, turejau kvaila vilti, kad tai man pades suprasti “vietinius”… Negaliu pasakyti, kad kad kalbos mokejimas buvo visai be naudos… Bet ka tiksliai galiu pasakyti tai, kad uzsidirbau “neuroze” del to, kad aishkiai pradejau girdeti, kad vietiniai “neteisingai” shneka, bet kuriuo atveju, ash “skaitosi” kad nemoku anglu kalbos… Progresuoju ash progresuoju su ta anglu kalba, bet kai priesh savaite vieno Londono vaikino paklausiau apie tai, ar yra klimato skirtumai Anglijoje, tai supratau tik tiek, kad vejas pucia ish pietines Britanijos dalies i shiaurine ir viskas…

P.S. va dar viena musu tautiete, labai graziai isivaizdavo UK… (nuo 7. 55 minute)

@Kaktusas
Lig ir pagaunu uzuomina apie ka tamsta… bet…

Jeigu Dinkaite “gaus” mokytoja, kuris kalba “kalbamaja kalba” nuo pat pradziu, tai jai gali buti net gi labai didelis shokas… Jeigu jos mokis to, ko visame pasaulyje moko, tai “shokas” bus (gal ir nebus) tada, kai reikalas visgi prieis prie kalbejimo su vietiniais… Jeigu visgi mokytojas bus tiek protingas (o tokiu Londone maciau nedaug) ir palaisniui ives zmogu i “kalbamosios kalbos” pasauli, tai bus galima tik pasidziaugti…!

Turejau ash kalbos kursus vienoje Londono mokymo istaigu, tai jie lig ignoruodami ta fakta, kad aplink beveik niekas taip neshneka toliau sekmingai mane moke “Britsh English”…
Va tik beda… Kad zmones kalbancius “british english kalba” visai pakenciamai suprasdavau vos tik atvaziaves i Anglija, o kalbancius vietinemis tarmis dar ir shiandien nesupantu (arba su dideliu vargu)… :wink: