Prieš pradėdamas studijuoti išmok

Man atrodo, kad jau rašiau apie tai, bet niekaip negaliu rasti temos tai galbūt pasikartosiu, o gal ir ne. Tai yra Steve video YouTube pavadinimas. Learn before you study:

Neseniai italų poliglotas Luca (kalba 8 kalbom) taip pat įrašė video šia tema - Learning instead of studying a language makes a big difference:

Rusų kalboje jis gal ir nėra baisiai stiprus (net ir po 5 metų), bet angliškai vaikinas kalba fantastiškai :slight_smile:

Taigi, galybė nuorodų su visokia įdomia info, bet tai viskas anglų kalba, ir būtent mokslų pradžioje, kada ta info įtariu praverstų labai, gali pažiūrėt tik kaip atrodo kalbantysis :frowning:

Taip jau yra, kad kai labiausiai reikia, sunku suprasti, o kai gali suprasti, tai dažniausiai jau ir nebereikia :slight_smile: Bet ką daryti, kad tie poliglotai gyvena kažkur kitur ir nekalba lietuviškai :slight_smile:

Kaip dalinis šios problemos sprendimas galėtų būti Steve knygos skaitymas tiesiog čia - LingQ. Ji yra čia:

http://tinyurl.com/bn7vodd

O šiaip tai kalba čia eina apie tai, kad kalbos nereikia “studijuoti”, bent jau pradžioje. Po to, kai jau supranti ir pats gali kalbėti, galima esant reikalui, pakelti savo kalbą į aukštesnį lygį, bet pradžioje tai daugiau kenkia negu padeda. Tarp kitko, vienas mūsų kolega yra parašęs apie tai straipsnį lietuviškai:

http://tinyurl.com/cm9tdw5

Norėjau pasidomėt pasirenkant tema koks nežinomu žodžiu procentas būtu priimtimas žaišku čia yra individualu bet norėtusi žinoti kaip pasirenka kiti ir kaip sekasi geriau ar kurie renkasi pavyzdžiui 10 nežinomu žodžiu ar 60%nežinomu žodžiu

Tai iš tikrųjų individualu. Aš siūlyčiau pabandyti įvairius variantus. Pavyzdžiui paimti sunkesnį tekstą ir įsiminti arba užsirašyti procentus. Jeigu dirbti su tekstu bus pakankamai lengva, galima pasilikti prie esamo lygio arba pabandyti dar sunkesnį. Jeigu per sunku, reikia bandyti lengvesnį. Arba galima eiti atvirkščiai - nuo lengvesnių prie sunkesnių. Po kelių pamokų matysis su kokiais procentais yra optimalu dirbti. Prie jų galima ir apsistoti. Vėliau tų procentų natūraliai mažės ir vieną dieną jau bus paprasčiausiai neįmanoma susirasti “per sunkių” tekstų :slight_smile:

Va čia ir yra šiokia tokia problema :slight_smile: taip būtent ir darau kaip minėjot nuo vienos prie kitos, vienoj temoj žodžiu per daug ,kita tema neidomi ,trečios temos skaitovo balsas nepatinka ,dar kitoj žodžiu kiekis tiktu bet neaiškei skaito žodžiu sunku užsikabint

Galima bandyti rinktis pagal skaitovą - pažiūrėti kas yra turinio provaideris ir panaršyti po jo biblioteką. Man buvo lengva, kadangi pradėjau nuo Steve knygos, tai visus metus ir balsas, ir lygis buvo tas pats. Jeigu pradžioje negalėdavau suprasti jo video, tai po knygos jau suprasdavau gana lengvai :slight_smile:

Jei teisingai supratau šita Steavo knyga jus klausėtes metus laiko?kiek laiko užimtu jums 10min, tekstas klausiu nes taip galėčiau orientuotis kaip sekasi man nes aš tikrai žinau kad tikiuosi per greito rezultato ,dėja suprantama taip ne visada įmanoma

Negaliu pasakyti… :slight_smile: Mano orientyras buvo klausymas. Tuo metu klausiau Original Effortless English pamokas po 30 kartų, o Steve knygos skyrius po 20 kartų. Kai perklausydavau 20 kartų, tada užsilinkindavau naują skyrių. Jei ne Effortless pamokos būčiau judėjęs greičiau, bet buvo taip kaip buvo ir dėl to man ta knyga užėmė metus laiko. Ten beje yra yra apie 4000 žodžių. Tai nėra taip jau mažai, net ir per metus :slight_smile: