Nukentėjusieji

Neseniai mano 80-ties metų teta papasakojo tokį dalyką. Ji tai išgirdo iš kaimynės. Pasirodo, greitai ateis ateiviai ir ištrauks iš kompiuterių visus žmonių pinigus. Man tai žinoma sukėlė atlaidžią šypseną, tačiau neseniai gavau tokį laišką:

“zinai ka …Gintarai…! tavo tas Lingq scamas ! paspaudziau reklama del ipad,dabar negaliu atsikratyti,baigia man numauti kelnes,…jie siuntineja sms,kuriu kaina 3 uk svarai + mokesciai. isivaizduoji! ir atsisakyti neimanoma. net mano rysio kompanija nieko padet negali. brudai esat. vienas zodis.neturiu daugiau komentaru. parasysiu visur i forumus apie jusu fokusus.”

Paskui tiesa kalba pakrypo truputį kitaip:

“besimokindamas paspaudziau ant zodzio (buvo aktyvus),maniau,kad tai susije su lingq mokymosi programa,…o cia apgaule !”

Tai va. Jeigu bandai užlinkinti žodį, paskui gali tekti brangiai susimokėti.

Gal sakau čia yra ir daugiau nukentėjusių? Atsiliepkit. Jeigu jau LingQ mauna žmonėms kelnes, tai su tuo reikia kažką daryti.

Va čia tai nuotaiką pakėlėt, ypač tas kadras su reklama dėl ipad:) Gal jis kokius neaiškius puslapius vartė besimokydamas kalbos. Svarbiausia, kad apie tai parašys visuose forumuose, anekdotas geras.

na taip…nukentėjusių čia aibė…užlinkini vieną kitą žodį per mėnesį…nespėji apsidairyt tik šmaukšt ir nuskaitė 10 $ gale mėnesio…:slight_smile:

Kazkokia pieva, gal cia tradicines mokyklos mokytojai pamate, kokia gera cia sistema, supanikavo ir dabar erezijas skleidzia? :smiley:

Pradžioj man buvo juokinga, bet paskui pamaniau, kad gal žmogus iš tikrųjų turi problemą. Galima žinoma kaltinti žemą internetinį raštingumą, tačiau giluminė priežastis čia ko gero kita. Panašu, kad tas pilietis niekam nieko nenori duoti, bet būtų visai nieko prieš, kad kažkas sugalvotų tokį dalyką, kaip iPad, kažkas jį pagamintų t.y. sugaištų savo laiką ir sunaudotų savus resursus ir… atiduotų šitam ponui už dyką. Už gražias akis tpsknt.

Va čia tokie piliečiai ir įkliūna. Čia kaip ir su kompiuteriniais virusais. Kai kas skleidžia marazmą, kad egzistuoja kažkokie hakeriai, kurių gyvenimo tikslas yra sugadinti dorų piliečių kompiuterius ir sunaikinti jų duomenis (maždaug kaip tie ateiviai, kur “ištrauks” žmonių pinigus). Tačiau realybė čia daug paprastesnė. Virusus kuria normalūs programeriai, kurie platina užkrėstus failus po įvairias failų talpyklas, norėdami apsaugoti savo interesus. Jie gaišta savo laiką, degina elektrą ir kuria programas, kurios palengvina žmonių gyvenimą.

Tačiau yra žmonių, kurie, kaip ir tas mūsų nukentėjusysis, viską nori gauti už dyką ir tai yra jo nuomone normalu, kadangi programeriams valgyti nereikia - jie gali gyventi šventu dūchu. O ponas šiuo atveju gali sukimšti dvigubą porciją, nes jis ir produktą gauna ir pinigus išsaugo.

Taigi programų kūrėjai nori paauklėti tokius piliečius ir platina užkrėstus failus, norėdami atmušti jiems norą naršyti po nemokamas failų talpyklas. Jų “blogumas” yra tik tame, kad jie bando apsaugoti savo darbą. O ką jūs darytumėte pamatę, kad kažkas jūsų darže nemokamai morkas rauna?

Aš manau taip. Jeigu jau kam labai norisi chaliavos, tai reikia suvokti ir su tuo susijusias grėsmes ir neraudoti po to kaip tas mūsų nukentėjusysis, kuris rezultate vis tiek už kažką moka, tik panašu, kad jis moka žulikams ir tuo palaiko jų “verslą”. Net jeigu jis ir laimėtų tą savo iPad’ą, turbūt vis tiek raudotų, kad gavo jį ne už dyką, o turėjo sumokėti “3 uk svarus + mokesciai”.

Tokia jau matyt to žmogaus natūra.

Viskas kainuoja ir net jeigu kažkas laimi mašiną, tai tik todėl, kad šimtai tūkstančių tokių pat chaliavos mėgėjų sumetė savo pinigėlius tam, kad vienas iš jų tai gautų nemokamai. Jeigu nori laimėti, turi bent jau loterijos bilietą nusipirkti. Va ir moka dabar pilietis už savo “loterijos bilietą”.

P.s.
@Karemi
Jeigu čia būtų mokytojas, tai jis irgi tik saugo savo interesus, kadangi jam tikriausiai reikia maitinti savo vaikus, kurie nori valgyti dabar, o ne tada, kai jų tėvas išmoks naujo amato :slight_smile:

Nu nezinau as LingQ pradejau efektiviai naudotis mazdaug apie 3dienas, is Free persokau i Basic uzlinkinau daugiau negu 200 zodziu pradejau normliai klausiti ismokau per keles diena 50 zodziu be vargo ir LingQ dar nenumove man jokiu kelniu. O ta istorija tai be komentaru ;DDDD

As esu nukentėjęs. Kaip gerai pastebėjo GintasRu, per paskutinį mėnesį užlinkinau 124 žodžius, o sumokėjau, kaip už 1000 :smiley:
Bet aš nieko nekaltinu. Nesakau, kad man tiek užtenka, bet vis sunkiau prisėsti. Be to skaitau popierinę knygą. Va klausymas - visai kitas reikalas. Ten nereikia nieko linkinti. Visgi turiu pripažinti, kad su savo 8.5 k jaučiu žinomų žodžių stygių…

Aš žodžių nelinkinu. Tiesiog klausau ir akimis seku tekstą. Klausau tiek kartų, kol iš klausos pradedu suprasti, apie ką pasakoja.

Pasiūlykit kokių nors angliškų knygučių vaikams ar paaugliams. Gali būti ir suaugusiems, tik manau, kad vaikams ar paaugliams skirtos knygos lengviau skaitosi. Svarbiausia, kad būtų nesudėtingai parašyta, su paveiksliukais gražiai iliustruota, kad tekstas nebūtų smulkiom raidėm. :slight_smile: Gali būti pasakos, romanai, tikros istorijos ir t.t.

Beje, girdėjau, kad anglijoje lietuvių vaikas pradėjęs lankyti darželį, jau po mėnesio pradeda kalbėti angliškai.

@Forexx
Vaikai sugeba išsiversti su mažesne žodžių atsarga, todėl jiems ir laiko reikia atitinkamai mažiau. Mama, kaka, niam niam - ir jau kalba. Jiems nereikia tokių žodžių kaip partija, prezidentas ar “nepilna darbo diena” :slight_smile:

AJ rekomenduoja pradžioje skaityti knygas iš serijos Goosebumps. Aš nebandžiau, tai nelabai ką galiu patarti.