Nesulaukiu, kada pakeis plana i Premium

Sveiki, tik siandien suzinojau apie nelaime… Labai uzjauciu visa seima del Gintaro Akuleviciaus mirties… baisi zinia… iskilo problema ir nebezinau ka daryt… rasiau jam ne viena laiska ir pykau, kodel neatraso, pasirodo, kad jau nebera zmogaus :frowning: Liepos 17 diena pasinaudojau Gintaro atsiustu pasiulymu ir isigijau metams paskyra PREMIUM… sumokejau 97 litus, bet vis dar niekas man plano nepakeite ir nebegaliu toliau mokytis… Gal kas nors zinote, kur kreiptis, ko klausti?

Siūlyčiau parašyti į Support & Feedback Forum - Language Forum @ LingQ

Gal dar forume panaršyk, pvz. http://www.lingq.com/forum/52/18629/

caskada ar sumokėjusi gavai kupono kodą?

Sveiki, niekaip negaunu kupono su nuolaidos kodu. Kiek žinau, ir daugiau yra tokių, kurie jų negauna. Kas kažin sprendžia tuos klausimus . Žinau ir labai apgailestauju dėl Gintaro, bet kaip gyvensim ir mokysimės toliau? Gal iš LINGQ centro turėtumėme gauti kažkokį oficialų atsakymą, kaip viskas bus toliau? Aš sumokėjau 97lt ir aš tikrai nenoriu niekam jų dovanoti…Patarkyt, kur kreiptis, ši sistema man tikrai patinka ir aš labai rimtai nusprendęs tęsti mokslus toliau, vien jau iš pagarbos tokiam žmogui, kaip Gintaras…

@darius va čia parašyta ką daryt Is There A Possibility To Get Premium Plan? - Language Fo...

As parasiau siuo adresu (support@lingq.com) el laiska ir viska iskart gavau, labai operatyviai isprende mano beda, liuks, esu labai patenkinta :slight_smile:

Sveiki, mano istorija tokia pat kaip ir Dariaus - liepos 18 d. sumokėjau 97 Lt. ir nieko negavau, nei kupono kodo, nei jokio atsakymo.

parasykite i support @ ling.com

Na man jau sutvarkė, nusiunčiau tuos mokėjimų popieriukus ir atsiuntė kodą:)