Komedijantai

Radau čia tokį nenaują, bet įdomų straipsnelį:

http://tinyurl.com/cs5gjo9

Cituoju:

“Sutuoktinio vizos prašantis asmuo turės išlaikyti specialų egzaminą žodžiu. Užsienio anglų kalbos žinios turės prilygti šešiamečio anglakalbio vaiko žinių lygiui. Manoma, kad pasiruošimas tokiam egzaminui truks iki 50 valandų.”

MANOMA!

Panašu, kad Einšteinas buvo labai teisus sakydamas, kad žmonių kvailumas yra beribis. Mokyklose vaikai per 10 metų nepasiekia ir 3 metų vaiko kalbėjimo lygio, o čia per 50 valandų tie naivuoliai tikisi pasiekti 6 metų vaiko lygį - t.y. lygį žmogeliuko, kalbančio absoliučiai laisvai ir apie ką tik nori (neliečiant mokslo ir politikos nebent).

Ir iš kur tik randasi tokie optimistai, ar gal komedijantai, geriau reikėtų sakyti? Tačiau, kadangi tai parašyta LAIKRAŠTYJE, tai visi turbūt tik galvom palingavo…

@Gintaras. Ča dar vienas skaičius, labai tikslus - 61 valanda:-)

  1. Mokykitės be perstojo, neleisdami savo smegenims pailsėti. Per kiek minimaliai laiko galima išmokti užsienio kalbą? Buvo atliktas bandymas su amerikiečių studentu, kuris ispanų kalbą įvaldė per 61 valandą! Eksperimentas patvirtino hipotezę, kad jei žmogus mokosi labai ilgai, jo smegenys taip pavargsta, kad net nesugeba galvoti. Tuomet jis priima visą jam teikiamą informaciją be jokios atrankos. Jei ta informacija koncentruota, galima išmokti naudingų dalykų per minimalų laiką. Minėtame eksperimente, su studentu dirbo penki ispanų kalbos specialistai, kiekvieną valandą fiziologiniams poreikiams patenkinti jis galėjo turėti dešimties minučių pertraukėlę. Per pirmąsias dvylika valandų studentas išmoko tūkstantį ispanų kalbos žodžių. Po 44 valandų jis buvo taip pavargęs, kad jau nebegalėjo logiškai susieti naujų žodžių su jų reikšmėmis. Likusias 17 valandų jis kalbėjo su instruktoriais ispaniškai. Po eksperimento studentas nepatyrė jokio neigiamo šalutinio efekto, puikiai prisiminė išmoktus žodžius, bei gebėjo susikalbėti šnekamąja ispanų kalba. Tai pats greičiausias ir ekstremaliausias būdas išmokti užsienio kalbą ar įsisavinti bet kokią kitą svarbią informaciją.

Šaltinis:

http://www.success.lt/straipsniu-autoriai/atminties-lavinimas/keletas-patarimu-uzsienio-kalbu-mokymuisi

Čia vienas to straipsnio komentaras:

Nuvaizuotu tas amerikietis i ispanija po 61 val. kurso… pasakyti laba diena kaip sekasi ir viso gero…

Tačiau kaip atsvarą komediantams radau labai protingo žmogaus straipsnį:

Amerikoje yra toks FSI - ruošia diplomatus darbui užjūryje:

Kaip gi tiems kvaliams nedašunta, kad reikia išmokyti būsimus diplomatus per 61 valandą? Būtų daug pigiau. Vietoj to jie skelbia:

Lygiai:

  1. Limited working proficiency. The person is able to satisfy routine social demands and limited work requirements.

  2. Minimum professional proficiency. The person can speak the language with sufficient structural accuracy and vocabulary to participate effectively in most formal and informal conversations on practical, social, and professional topics…

“Lengvoms” kalboms:

• 24 weeks (720 hours) 2+  lygiui pasiekti

“sunkioms kalboms”"

• 44 weeks (1320 hours) 2/2+ /3  lygiui pasiekti

Kalbų grupės pagal sunkumą:

• Group 1: French, German, Indonesian, Italian, Portuguese, Romanian, Spanish, Swahili
• Group 2: Bulgarian, Burmese, Greek, Hindi, Persian, Urdu
• Group 3: Amharic, Cambodian, Czech, Finnish, Hebrew, Hungarian, Lao, Polish, Russian, Serbo-Croatian, Thai, Turkish, Vietnamese
• Group 4: Arabic, Chinese, Japanese, Korean

http://www.bigredgarage.com/howlong.htm

Rusų kalba, kaip matome yra tarpe “sunkių”, o mes ja kalbame ir vargo nematome :slight_smile: Lietuvoje rusų kalbos nemoka pagal vienos apklausos duomenis vos 3,4% - 7% priklausomai nuo vietovės:

Čia labai daug komentarų - net 233. Tūlas tautietis rašo:

“Esame šiknoje pagal kalbų mokėjimą. Tos anglų kalbos žinojimas pasibaigia “my name is…”, Absoliuti gėda mūsų tautai, nes laivai, kalbėti ir reikšti mintis temoka koks vienas procentas lietuvių. Evame užprogramuoti būti autsaideriais.”

Pagal kitą apklausą puikiai kalbančių angliškai žmonių (jų pačių nuomone) Lietuvoje yra ne 1, o cieli 3 procentai - Apklausa: anglų kalbos – dar mokytis ir mokytis <br /> - Verslo žinios

Kitas rašo:

Sprendžiant pagal keiksmažodžius mūsų tautiečiams Rusija galėtų suteikinėti rusiškus pasus, kaip abchazams ir osetinams. Būtų geras vaizdelis. Ne veltui sakoma, jog lietuviai - tai lietuviškai kalbantys rusai.

Beje, Karalius skelbia, kad gali išmokyti laisvai kalbėti dar greičiau: "Tam, kad pradėt kalbėt, palaikyt normalų pokalbį apie kasdieninį gyvenimą, užtenka 1 dienos:

Kad Linksmiau butu gyventi ikeliu nuoroda. Kaip yra sunku susisneketi, kai nemokama kalbeti uzsenietiskai.

Čia turbūt labiausiai tinka į komedijų skyrių. Žodžiu, cirkas tęsiasi. Šiandien vėl gavau laišką su “vertingais” patarimais. Cituoju:

"O dabar svarbiausias momentas! Jūs turite dirbti ne daugiau nei 5 minutes, tačiau 3 kartus per dieną.

Norėdami pasiekti geriausių rezultatų ryte 5 min. pakartokite tai ką išmokote vakar. Dieną 5 minutes tobulinkite gramatikos struktūras “drilindami” iki automatizmo bazinės gramatikos naudojimą. O vakare skirkite tas pačias 5 min. laiko naujiems žodžiams ir frazėms išmokti. Ir atsiminkite - daug svarbiau yra kaip dažnai ir pastoviai Jūs naudojate kalbą, nei valandų kiekis, praleistas mokantis."

Įdomi žodžio “dažnai” interpretacija :slight_smile:

Disclaimer!

Tai NEmano rekomendacijos! Tiesiog įdėjau naujieną į juokų skyrių, kad būtų iš ko pažvengti.
Kita medalio pusė - gali atsirasti nemažai išdurnintų žmonių, kurie tokiu būdu ir “mokysis”. Ko gi geresnio dar reikia? 3 kart per dieną po 5 min. pasimokai ir žiūrėk po 3 mėn jau šprechini “like a native” :smiley:

Šią nuorodą įdedu būtent čia, nes kova už lietuvišką raštingumą panaši į tikrą komediją. :slight_smile:

Eilinis piatiletkos planas. Gražūs žodžiai, už kurių nieko nėra - " Perimti kultūrinę Lietuvos tradiciją. Atsiverti pasaulio kultūrinei patirčiai, įteisinant moderniąją lietuvybę."

What the heck!

Pastebėjau, kad kai protingi žmonės neturi ką pasakyti, tai šneka būtent tokiom frazėm. O paklausk, koks yra Step #1 tai nutils lyg vandens į burną prisisėmus arba pavarys dar vieną tiradą žodžių trydos, bet į klausimą taip ir neatsakys.