Klaidingi įsitikinimai apie kalbų mokymąsi

@miride
Tai jau taip. Žodžius, o tiksliau konstrukcijas reikia ne tik žinoti, bet ir atpažinti iš klausos :slight_smile:

Negaliu as neprisideti dar.
4. Reikia mokytis žodžius;
Na manau kad reikia tuos zodzius mokytis nes jeigu tuos zodzius nesimokysi tai abejoju kas cia gero gausis.
Nes pvz va siandien uzsuroviau ant tokio zodzio “DATE” ir jis man labai nepatiko nes zinojau tik viena vertima “DATA” bet amer vertinas DATA, ir SUSITYKIMAS :slight_smile:
Ir vacia zodziu nesimokymas: )

Aš asmeniškai žodžių nekalu ir nesimokinu jų papildomai,tik peržiūriu čia LingQ ir supermemo,o juos dar įgilinti ateina su klausimu ir skaitymu.Aišku geriausiai įsimina žodis kai keliuose kontekstuose jį pamatai ir išgirsti ;]

Ačiū už idomią diskusiją. Man ji labai aktuali, nes jau daugiau nei 10 metų mokau užsienio kalbų, o mokiniams pateikiant mokymosi strategijas, nuolatos susiduriu su atmetimu ir net pašaipa - neva, daug reikalauju, kad kasdien turi šiekt tiek pasimokyti. Aš jiems sakau, kad net ryte vakare po 3 minutes valydami dantis gali pasikartoti kelis žodžius (jie gali būti pakabinti ant spintelės vonioje). Išvis man labai patinka rašyti, skaityti, todėl turiu ir atskiras kiekvienai kalbai užrašų knygeles (kur rašau žodžius, paaiškinimus, sakinius ir kitką; paskui kur nors eidama ar net parduotuvėj eilėj stovėdama bent pusę minutės galiu skirti prisiminti kažkokį žodį), ir namie pasikabinu lapų su aktualiu dalyku.
Kalbėjimui, pritariu, labai tinka su savim mintyse šnekėtis užsienio kalba, tada išmoksi realių dalykų - kasdienės veiklos žodžių, gamtos-miesto vaizdų, o vėliau galima įdėti ir įspūdžius, apibūdinimus (kai reikia būdvardžių).
Dėl taisyklingos anglų kalbos persistengt gal nereikia - kaip sakė pats žymiausias Amerikos teisėjas Clarence Darrow sakė “Even if you do learn to speak correct English, whom are you going to speak it to?”
Čia tam, kas supranta neblogai anglų kalbą, pasiskaityti kaip mokytis efektyviai

o šitas dokumentas, į ką kreipti dėmesį mokantis kalbėjimo

Sėkmės

@LineleLa. Sveika, prisijungusi prie pašnekesių.:slight_smile:

Ačiū už nuorodas. Tik pirmoji neatsidaro. Antrąjį straipsnį perskaičiau. Viskas puiku, tik tie nurodymai labiau tinka pažengusiems, kurie jau gali tobulinti savo kalbą. Ar gali isivaizduoti, kaip gerai jautiesi, kai nieko nemokėjai, visai nieko negalėdavai ištarti ir staiga, op! vieną dieną gali papasakoti istoriją, kaip nusipirkai du kairius batus… Ir tada visai nesvarbu, kad nuolat pasikartoji ir tavo žodynas dar labai skurdus:-)

O paskui, žinoma, žodžių ateina vis daugiau ir tada tas metodinis straipsnis gali labai padėti.

Aš nedirbu su flashcard’ais. Man tai atrodo nelabai efektyvu. Galbūt flashcard’ų metodas labiausiai tinka pasiruošti žodžių kontroliniam darbui. Tai būdas gerai išlaikyti žodžius trumpalaikėje atmintyje. IMHO:-)

@LineleLa
Sveika atvykusi ir ačiū už žinutę. Man atrodo, kad svarbiausia misija, kurią gali atlikti mokytojas, tai suorientuoti mokinius į 1000 valandų klausymo. Jeigu jiems tai sukels pašaipą - tai ne Jūsų mokiniai. Tai apskritai ne mokiniai, o tik optimistai be jokio pagrindo po kojom. Jų dienos suskaitytos nuo pat to momento, kai jiems tas skaičius pasirodė juokingas :slight_smile:

Papildžiau pirmą žinutę dar 7 mitais apie kalbų mokymąsi. Šį kartą - Zamiatkino. Faktiškai viskas jau kažkur girdėta ir viskas teisinga.