Kalbejimas su mokytoju

Sveiki, gal kas esate praktikave pokalbi su mokytoju? Kaip cia viskas vyksta, gal kas gali pasidalinti patirtimi ir papasakoti kaip tas pokalbis abskritai atrodo? Apie ka kalbat su nepazystamu zmogumi? :slight_smile:

@Karemi. Čia jau daug kas yra kalbėję… :slight_smile:

Aš turėjau pokalbius du kartus. Viskas vyksta labai gerai. Tiutoriai todėl ir yra tiutoriai, kad jie pokalbiams yra pasiruošę. Jie pradeda pokalbį, o toliau viskas vyksta natūraliai. Viena tiutorė pradžioje papasakojo apie save, tada liepė man padaryti tą patį. Tada ji papasakojo apie savo miestą, po to aš turėjau pasakoti. Ji klausinėjo visokių dalykų, o aš atsakinėjau - kokiame name gyvenu, kokie yra mano kaimynai, ar mėgstu dirbti sode, kokie yra dalykai gyvenime, kurie priklauso tik man… Vietoj 15 minučių mes prakalbėjome pusę valandos, kažkaip nepastebimai. Pokalbio gale jie reziumuoja pokalbį, pasako tau visus gražius žodžius ir išreiškia viltį, kad tai ne paskutinis jūsų pokalbis.:slight_smile:

Viena tiutorė kalbėjimo metu rašė žodžius, į kuriuos turėčiau atkreipti dėmesį. Kitas ne, bet atsiuntė pokalbio ataskaitą.

Ir žinoma, yra labai gerai įsirašinėti pokalbį. Yra įvairių programų. Mano amerikietė tiutorė patarė naudoti Powergramo, bet aš naudoju MP3 Skype Recorder.

Aš taip pat aiškinausi kai kurias problemas, jie maloniai paaiškino.

Aš ilgai neprašiau pokalbių su tiutoriais, man atrodė, kad esu vis dar nepasirengusi. Bet dabar jau kalbu su jais ir jaučiuosi gerai. Manau, kad ateina laikas, kai tu tam būni pasiruošęs. Dabar jau planuoju turėti pusvalandžio ar valandos trukmės pokalbius kartą per savaitę, nes dabar jau žinau, kokios konkrečios pagalbos norėčiau.

O super! Skamba daug idomiau nei isivaizdavau :))

Šiaip tai kas moka pinigus, tas užsako muziką. Tutoriai šiuo atveju yra užmokesčio gavėjai, taigi jų darbas yra linksminti publiką :slight_smile:
Kita vertus, kaip pastebėjo miride, yra toks dalykas kaip pasirengimas. Kaip žinoti, kada esi pasirengęs? Prof. Alexander Arguelles (moka daug kalbų) sako, kad turėti mokytoją yra prasmė tik tada, kai jau gali uždavinėti klausimus paskirties kalba. Tai reiškia, kad reikia žinoti, ko gi tu nori pas juos paklausti. Aš pats tai dažniausiai aiškinuosi nesuprantamus dalykus, kurių negaliu išsiaiškinti pats.

Paprastesnis variantas yra sukti pokalbį apie tą medžiagą iš kurios mokaisi. Jeigu medžiaga yra iš bendros bibliotekos, tai tutorius prieš pokalbį gali su ja susipažinti ir užduoti susijusių klausimų (pradžioj pasakoti apie save gali būti sunkoka).

O kaip del rasto darbu, kas jais uzsiima? Ka rasot ir kokia forma mazdaug? :slight_smile:

@Karemi
Aš tai specialiai nieko nerašau. Kartais atiduodu ištaisyti savo laiškus, kuriuos parašau angliškai.

Dar galima atiduoti taisymui žinutes, kurias parašai į anglišką forumą.

O su kokiais tutoriais snekat, gal turit daugiau patirties, kurie geresni ar pan :slight_smile: nors gal kvaila taip "rusiuoti"i geresnius ar blogesnius…

@Karemi. Tiutorių pasirinkimas didelis, gali rinktis pagal aprašymą, pagal išvaizdą, pagal reitingus ir panašiai. Tie, kurie turi daugiau patirties, tai, aišku, kad tave labiau spaudžia, tie, kurie su mažesne patirtimi, yra atsargesni ir švelnesni… Bet čia, kaip ir realiame gyvenime, bendrauti lengviau, jei žmogus tau simpatiškas, todėl yra racijos rinktis tiutorių ne būtinai pagal jo patirtį, o pagal kažkokius subjektyvius kriterijus:-)

@Karemi
Amerikoj jie ten labai susimaišę, tai jeigu nori kad pokalbis įvyktų tiksliai tada, kada nori ir nebūtų 10 kartų atidėtas, žiūrėk, kad tutorius turėtų kuo mažiau lotyniško kraujo :wink:

Sveiki Gintarai,

Nebegaliu nieko padaryti su tekstu (nei uzlinkinti nauju zodziu, nei melynai pazymetus kazkap pagoreguoti) kur gali slypeti problema.

Aciu

@vabalas
gal išnaudojai linkų kūrimo limitą…

Sveiki Gintarai

Neisnaudojau limito nes pagal jusu patarima as ji tiesiog istrinu. Yra problema su pacia programa is technines puses:

  1. Atsirado pamoku kuriu as tiesiog nesimokau (Pvz kinu kalba ir daug kitu nebuvusiu dalyku:). 2. Zodyne esantys like trys zodziai nesileidzia istrinami. 3. Skaitant nauja teksta su melynai pabreztais zodziais nerodo ju vertimo ir neleidzia uzlinkinti

O ar bandei spausti F5 (Refresh) arba kitą naršyklę?