Kaip pradėti kalbėti nauja kalba GREITAI? (video)

Vienos apklausos duomenimis tik 3% didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų nemoka rusų kalbos. Taigi svarbiausią akcentą turėtų suprasti beveik visi:

20-metis vaikinas kalba 11 kalbų. Ten pabaigoj jis pasako rusiškai: “Aš mokausi rusų kalbos jau 1,5 metų ir, kadangi dabar gyvenu Rusijoje, sakyčiau kad jau greitai galėsiu kalbėti laisvai.”

Čia turbūt tikrai yra tas - iš gabiųjų. Ir po 1,5 metų jis dar nekalba laisvai!
Štai ir atsakymas visiems skubantiems :slight_smile:

Luca beje, kaip kažkur minėjo Steve, pradeda kalbėti nauja kalba daugmaž laisvai po 2 metų. Jis ir pats viename savo pasisakyme (http://www.lingq.com/learn/en/forum/52/15598/) mini, kad norint išmokti kalbėti 10 kalbų reikia 20 metų :slight_smile:

Taigi čia yra realus orientyras - diebant efektyviai ir produktyviai galima orientuotis į 2 metų laikotarpį. NE 2 mėnesių :slight_smile:

Nu pavare cia ciuvelis konkreciai. Aciu uz tokius video, motyvuoja labai :))

Stebuklo čia tikriausiai jokio nėra. Greičiausiai vaikinas viską iškalęs atmintinai. Bet kiek aš suprantu, bent jau vokiečių ir rusų jo tarimas labai geras, ypač turint omeny, kad rusų kalbos jis mokosi vos pusantrų metų. Bet vėl gi. KAIP jis pramoko kalbų? Ogi jo tėvas tamposi jį po visas pasvietes, vaikas negali susišnekėti su kitais vaikais, taigi kas jam belieka? Va čia tai tikra motyvacija :slight_smile:

I kazkatai primena, bet nepamenu i ka Learning English pronunciation - YouTube =)

:slight_smile: Skaudi realybė, deja. Kažkur mačiau, kaip pusę valandos mokina tarti žodį “Lithuania.” Daug išmoksta turbūt :slight_smile:
A.J. pasakoja, kaip Japonijoj pusę anglų kalbos pamokos mokytoja japoniškai kažką pasakoja apie du angliškus žodžius, kurie šiaip jau tėra paprasčiausi vardai…

http://tinyurl.com/ct2kag8

"Popietė su Algimantu Čekuoliu" - kalbos gimimas ir mirtis (1) - YouTube "Popietė su Algimantu Čekuoliu" - kalbos gimimas ir mirtis (2) - YouTube Idomiai cekuolis sneka.

Dar viena citata iš Steve interviu:

“I’ve been learning it on my own for two years an hour a day when I have time and I hardly ever speak.”

Gal Steve ir ne rodiklis kalbų mokymosi srityje, tačiau šiuo atveju matome, kad nėra taip jau ir paprasta išmokti kalbėti “per 2 mėnesius”. Nors šiaip būtų įdomu išgirsti keliom kalbom iš viso kalba tei, kurie “išmoko per 2 mėnesius” :slight_smile: (jeigu tokių yra žinoma :slight_smile: Airių poliglotas kalba apie 3 mėnesius, bet vis tiek kažkaip jam nelabai išeina.

O gal tie poliglotai tiesiog nesupranta, kaip “reikia mokytis kalbų”…

@Gintaras

Perskaičiau tavo patį pirmą komentarą apie 20 metų vaikiną. Pagal mane, tas vaikinas rusiškai JAU laisvai kalba. Jeigu tu manai, kad galima dar laisviau kalbėti, tai tada aš nesuprantu, koks yra laisvas kalbėjimas. :slight_smile: Aš per 7 metus tiek neišmokau, o čia per 1,5 metų toks rezultatas. Čia labai gerai. Jei aš taip kalbėčiau, tai galėčiau sakyti, kad rusų kalbą jau moku. :slight_smile:

@Forexx
Mes nematome, kaip tas vaikinas kalba rusiškai, o tik girdime, kai tuo tarpu vokiškai - matome. Taigi tikėtina, kad rusiškai jis ne kalba, o skaito. Tik pabaigoje matome kelias eilutes. Jeigu pasiklausysi atidžiau, tai išgirsi, kad tai ne aš, o pats vaikinas sako:

“У меня последний язык - русский. Я изучаю его уже полтора года. Но так как я сейчас живу в России, я бы сказал, что я смогу скоро его свободно говорить.”

:wink:

P.s. “Скоро - понятие растяжимое”. Be to čia yra ir apsidraudimas - “я бы сказал”. Tačiau, bet kuriuo atveju, vaikinas - šaunuolis. Aš, būdamas jo metų, mokėjau tik lietuviškai ir rusiškai. Tiesa, tai buvo kap tik laikotarpis po armijos ir su lietuvių kurį laiką truputį strigdavau, bet paskui viskas atsistatė :slight_smile:

Nu va, matome šį vaikinuką kalbantį gyvai. Nu velniškai gražiai kalba vaikis, su tokia sakyčiau pavydėtina laisve :slight_smile:
Paskelbta vakar.

Kas dar nepažįsta šio vaikinuko, tai jo prisistatymas ir trumpa istorija yra pirmoje žinutėje.