Kaip mokytis kelių kalbų vienu metu

Čia ne kartą jau buvo toks klausimas. Kas supranta angliškai, galit čia pažiūrėti Luca Lampariello pamąstymus apie tai:

Kam sunku suprasti, tai Luca kalba kažkur apie 10 kalbų ir iki pat 2008 m. jis nesimokė daugiau kaip vienos kalbos vienu metu. Ir tai yra geriausias sprendimas.

Gerai supratau. Jis kalba 10 kalbu?

Vat man sunku prie rusu sest pradet mokytis, galvojau va is Anglijos grisiu, tai nustumsiu biski ta anglu i sali ir sesiu prie rusu. Bet ziuriu, kad kazkaip neiseina. Nes vis dar nedinges susidomejimas anglu kalba, kurioje noriu pasiekti visiska laisvuma iki kurio dar tolokai, o rusu kalboj turiu tik pagrindu pagrindus ir reikia mokytis viska nuo pradziu, o kai nelabai supranti dar kalbos nelabai turi galimybiu ir mokytis is medziagos, kuri tau idomi, nes kas man idomu tai pvz. rusiski filmai ir knygos, kaip Dostojevskis ir t.t. ir pan. bet dar cia iki tokios medziagos reikia tobulintis ir tobulintis, klausant tik paprastu ir ne itin idomiu podcast’u… O kazkaip kaip jis ir sake norisi koncentruotis vienu metu i viena kalba ir nesimakaluot.

Vat man sunku prie rusu sest pradet mokytis, galvojau va is Anglijos grisiu, tai nustumsiu biski ta anglu i sali ir sesiu prie rusu. Bet ziuriu, kad kazkaip neiseina. Nes vis dar nedinges susidomejimas anglu kalba, kurioje noriu pasiekti visiska laisvuma iki kurio dar tolokai, o rusu kalboj turiu tik pagrindu pagrindus ir reikia mokytis viska nuo pradziu, o kai nelabai supranti dar kalbos nelabai turi galimybiu ir mokytis is medziagos, kuri tau idomi, nes kas man idomu tai pvz. rusiski filmai ir knygos, kaip Dostojevskis ir t.t. ir pan. bet dar cia iki tokios medziagos reikia tobulintis ir tobulintis, klausant tik paprastu ir ne itin idomiu podcast’u… O kazkaip kaip jis ir sake norisi koncentruotis vienu metu i viena kalba ir nesimakaluot.

@lingqqqenglish
Sunku pasakyti, kaip ten yra iš tikrųjų… Ar Steve kalba korėjietiškai arba čekiškai? Ko gero daugiau negu aš vokiškai :slight_smile: Kažkur jis minėjo, kad Luca lyg tai kalba 10 kalbų, o kaip kalba aštuoniom kartu su Steve, galima pamatyti ir paklausyti čia:

Hey Karemi, long time no see :slight_smile:
Steve pradėjo skaityti Šveiką originalo kalba po mėnesio nuo tos dienos, kai pradėjo mokytis čekų. Tas nėra labai gal lengva, bet dabar dar turbūt nė metai nepraėjo, kai jis pradėjo čekų ir jis sako, kad daugmaž jau supranta beveik viską. Aišku, nežinomų žodžių yra dar daug, man irgi yra daug nežinomų angliškų žodžių, bet kažkaip nesiskundžiu, kad būtų sunku suprasti. Su laiku galima daug ką atspėti.

Čia man labai patinka vienas Steve pokalbis su Alex apie tai, kaip jis pradėjo mokytis naujos kalbos (čekų):