Interviu su Paulo Coelho

Čia yra Brendon Burchard interviu su Paulo Coelho:

http://www.expertsacademy.com/paulo/details

Brendon Burchard yra mano internetinio marketingo idėjinis ir techninis mokytojas. Paulo parašė naują knygą ir šis interviu yra proga pristatyti šią knygą Brendono auditorijai. Kaip jau minėjau čia - http://www.lingq.com/learn/en/forum/52/12134/ - net Kristui reikėjo 12 apaštalų, kurie padėtų skleisti naujieną. Net tokio kalibro figūrai, kaip Paulo Coelho, turinčiam netoli 7 milijonų fanų Facebook’e ir 2,5 milijono sekėjų Twitter’yje reikalingas marketingas. Jis reikalingas ir mūsų idėjai.

Iš interviu galima sužinoti daug įdomių dalykų ir išgirsti, kaip rašytojas kalba angliškai. Man kaip muzikos ir kino mylėtojui dabar reikės žiūrėti rašytojo mėgstamą filmą “Once upon a time in the West” - Once Upon a Time in the West (1968) - IMDb

Senas filmas, už kurį IMDB balsavo 94000 vartotojų ir kuris turi superaukštą reitingą - 8,8. Plius rašytojo netiesioginė rekomendacija :slight_smile: Muziką iš filmo, kurią rašytojas taip pat labai mėgsta, jau paklausiau :slight_smile:

Nu va, jau turiu naują Paulo Coelho knygą. Gavau dykai. Ir ne kažkokį eBook’ą, o tikrą popierinę knygą! Maža to, Brendonas man dar pridėjo ir savo knygą “Life’s Golden Ticket”!

Lietuvos žmonės tokių dalykų net neįsivaizduoja. Jie vis bijo, kad juos apgaus, apskaičiuos, nuims visus pinigus nuo banko sąskaitos ir pan. O tuo tarpu Amerikoje galima gauti pora knygų, kurios amazon.com kainuoja atitinkamai $13,98 ir $11,16 plius shipping’as, totaliai už dyką. Labai įdomu stebėti, kaip daromas aukščiausio lygio marketingas ir dalyvauti tokiose akcijose.

Pirmas dalykas, ką pamačiau atsivertęs kažkur vidury, tai, kad “life is the train, not the station.” Ką gi, dabar teks mokytis skaityti arba reikės ieškoti audioknygos :slight_smile:

Gintarai, kaip čia taip gerai gavosi? Man Coelcho nereikia , bet Brendono knygos norėčiau…:slight_smile:

@Hopeidea,
Tiesiog seku naujienas, kurias man atneša paštininkas į mano Inbox :slight_smile:
Atrodo, kad pasiūlymas dar galioja - http://www.expertsacademy.com/paulo/

Palyginimui Lietuvos marketingo “guru”:

http://tv.pardavejuklubas.lt/

Štai dėl ko man byra ašaros, kai žiūriu į Lietuvą. Žmonės, nemokantys kalbų, tokiais “perlais” bus maitinami dar ilgai. Kažkada nuverstasis Lietuvos prezidentas rinkiminės kampanijos metu bandė naudoti tokį pat buką analoginį markiravimą. Įdomiausia, kad tai jam nesutrukdė laimėti rinkimų. Nejaugi tie žmonės yra akli? Niekaip man nedašyla…

Beje, vieną tokią žodžių trydos kampaniją mes jau žiūrėjome pavasarį :wink: Matosi kad anas “guru” yra šito “guru” mokinys - rankom varažina lygiai taip pat :smiley:

Ačiū, Gintarai, už nuorodą.
O dėl antros nuorodos, tai dviem žodžiais, man tai - siaubiakas prieš miegą:D

Mus čia šiaip jau labiau domina anglų kalba (ar kitos kalbos), todėl užmečiau akį, kokių patarimų Lietuvos kalbų mokymosi “ekspertai” turi šioje srityje. Kaip visada - “вокруг да около” ir kaip paprastai tokiais atvejais man prisimena senas anekdotas.

Zykina klausia pas Sofia Rotaru (pardon už liaudišką kalbą):

  • У тебя жопа есть?
    Rotaru atsako:
  • Есть.
  • А сиски?
  • Тоже есть…
  • Так почему ты их с собой не носишь?

Man atrodo, kad jeigu žmogus turi ką pasakyti, tai ir pasako. Jei ne, tada belieka “вокруг да около”.

Taigi pirmoji serija lietuviškų patarimų - Anglų kalbos pamokos (patarimai kaip mokytis) - YouTube
Ir antroji - Poliglotai vertimų biuras, kalbų mokymas

Antrosios nelabai pavadinčiau lietuviškais, kadangi čia projekto autorius žodis žodin perrašinėja seną vengrų poliglotės Kata Lomb knygą “Kaip aš mokausi kalbų” ir tas prieštvanines jos rekomendacijas bando pateikti kaip savo idėjas. Tiksliau ne perrašinėja, o skanuoja ir net nepasivargina pats perskaityti. kitaip turbūt nebūtų tokių sakinių kaip “Į vieną sąsiūvinio lapo pusę surašome nežinomo teksto žodžius, į kitą pusę - vengriškus (ar kitokius) jų atitikmenis.”

Taigi kol kas matau tik vieną kelią sužinoti ką nors iš tikrųjų naudinga - tai išmokti bent jau anglų arba rusų kalbas - tom kalbom vertingos informacijos - tuntai.

@krivis
Ačiū už pastabas. Aš suprantu kas čia vyksta ir, kol nepamatysiu bent vieno progresyvaus kalbų mokytojo, mano kalbėsena nepasikeis. Zamiatkinas pasiskelbė visokių žmonių kvailintojų priešu Nr.1. Manau, kad aš irgi galiu laikyti save tokiu. Nerodysiu pirštais, bet lietuviškose kursų reklamose gali perskaityti tokius žodžius, kaip “išmokysim” ir pan. ir netgi pamatyti garantijas. Tuo tarpu mes puikiai žinome, kad nieko ir niekada jie neišmokys. Tai viena. Paskaitęs garantijas, pamatysi, kad sąlygos surašytos taip, kad jomis niekas ir niekada nepasinaudos. Tai antra.

Palyginimui vakaruose garantijos skamba taip: “100% refund of all fees paid, no questions asked and no hard feelings.” Jauti skirtumą? Jeigu manai, kad tai, ką aš čia rašau, neatitinka tikrovės, prašom pateikti kažką, kas tai paneigtų. Делов куча… kaip sakoma :wink:

Dėl tos mokytojos tai, kaip jau sakiau, nenoriu gadinti gyvenimo nekaltam žmogui. Tai yra eilinė sistemos auka ir vienintelis jos nusikaltimas yra tas, kad panašu, jog ji niekada nesidomėjo tuo, kaip gi iš tikrųjų išmokstama kalbos. Bet tokių yra turbūt 99,99% kalbų mokytojų. Bent jau supermamų forume per 250 puslapių diskusijų, neradau nė vienos racionalios minties iš jų pusės, kaip galima būtų padėti mokiniams. Juokingiausia, kad kelios bandė prieštarauti Steve idėjoms. Čia kaip kiaušinis bando vištą pamokyti. Nematau prasmės užvažiuoti ant kažkokio tai vieno mokytojo asmeniškai, kai aplinkui praktiškai visi tą pačią dūdą pučia.

Jau ne kartą rašiau, kad ir pats pakankamai ilgai taip galvojau - bent 20 metų po mokyklos baigimo ir man pačiam prireikė net dviejų metų vien tam, kad paimti į rankas Birkenbihl knygą, kuri gulėjo pas mane matomoj vietoj ir kurios nenorėjau skaityti vien dėl to, kad netikėjau, jos mokytis kalbų gali būti lengviau. Manau, kad žinau, kam turiu būti už tai dėkingas.

Tačiau. Jeigu nori faktų, galiu tau padaryti išimtį. Tiksliau galiu pasiūlyti sandėrį. Aš duodu nuorodą į originalą ir korekcijų screenshotą. Mainais paprašysiu garbės žodžio, kad mokytojos asmenybė nebus atskleista ir dar paprašysiu parašyti žinutę toje temoje, kad tu žinai, apie ką eina kalba, kad matei tai savo akimis ir kad straipsnelis yra teisingas iki paskutinio kablelio t.y. mano pateikti skaičiai yra 100% teisingi. Iš savo pusės duosiu dar ir ištaisytą savo rašinį, kur matysis visi skaičiai ir kur būtų galima pamatyti, kad nieko nebaigęs studentas po 2 metų savarankiškų studijų tikrai padarė “profesiolalą” (atsiprašau, bet negaliu neuždėti kabučių ant tokio profesionalo - manau kad jam - “грош цена”).

Ar tinka?

Tai kalbų mokytojai, o ne kas kitas yra atsakingi už tai, kad žmonės turi tokius rezultatus, kokius turi. Meška norėjo tik musę užmušti, bet priplojo žmogų. Tai ką dabar, ją reikia laikyti nekalta, nes ji norėjo gero? Gerais norais kelias į pragarą grįstas. Tai, ką jie daro, yra blogas darbas.

@krivis
Nieko baisaus. Kaip jau sakiau, esu dėkingas kad palaikai diskusiją, jei taip galima vadinti mano paskutinio meto monologus ir taip pat už tai, kad išreiški kiek kitokią nuomonę, o tai viskas būtų į vienus vartus - neįdomu. Man būtų naudinga turėti to nuotykio liudininką, tačiau aš tikrai nenoriu, kad kas nors dėl to nukentėtų. Kaip pastebėjo Steve, tai yra pačių žmonių reikalas, kam jie atiduoda savo pinigus, jeigu jie neturi kur jų padėti geriau, tačiau, jeigu kiltų skandalas ir vargšė mokytoja liktų be darbo ir jos vaikai numirtų badu, tada mus užgraužtų sąžinė. Geriau jau tegu su savo pinigais atsisveikina tie, kas tai daro savo noru.

Šitas mano burbėjimas prieš santvarką skirtas ne LingQ nariams. Aš tikiu, kad tie, kas čia mokosi pastoviai, anksčiau ar vėliau visi pasieks gerų rezultatų. Tačiau viliuosi, kad čia užsuka ir pašalinių žmonių - nuorodą į šį forumą esu įdėjęs į vieną iš savo blogų. Tai jiems aš noriu išplauti smegenis, kad neturėtų nepagrįstų iliuzijų. Tai jiems yra skirtos visokios “anglų kalbos matematikos” ir kitos “politinės” temos.

Jums aš įdėjau filmuką apie vaikus. Pažiūrėkit - labai gražus filmukas. Ir jau pakankamai senas - 30 metų greitai bus. Ir kadangi visame pasaulyje po to neįvyko jokių reikšmingesnių pokyčių šioje srityje (turiu omeny globaliu mastu), tai akivaizdu, kad tokie šviesuoliai kaip Krašenas tradicinės mokymo sistemos sargams nereikalingi.

@krivis. Tu be reikalo užsipuoli Gintarą. Mes visi daug kalbame apie tai, kas mums skauda.

Gintaras yra Don Kichotas. Jis visada kausis su kalbų mokyklomis. Tai jo misija. Jam tai svarbu. Ir Gintaro indėlis į šito metodo sklaidą yra dešimt kartų didesnis, negu mūsų visų kartu sudėjus.

Čia nuolat ateina nauji žmonės. Dažniausiai jie pradeda skaityti nuo paskutinių įrašų. Todėl visi pasikartojimai yra logiški ir nieko netinkamo aš čia nematau.

Geresnis bandymas palaikyti forumą būtų ne mėginimas suniekinti tą, kuris tą forumą ir sukūrė, o pačiam įkelti svarbią ir aktualią temą, kuri sukeltų aštrias diskusijas. Jeigu tu tokią temą turi, mes visi nekantriai jos laukiame.

Viename iš savo podcastų A.J. yra pasakęs, kad tie, kas perka jo pamokas gauna didesnę vertę už mažesnę kainą, negu tie, kas vaikšto į jo gyvas pamokas. Taip ir yra, bet jis tada neatsisakė gyvų pamokų ir neišvaikė savo studentų, kadangi daugumai žmonių mokytojai yra reikalingi. Tik čia yra labai svarbus niuansas, kaip sako Steve:

“You must be determined to find your own way to a new language, and be careful of teachers imposing their versions of the language on you.”

Man labai patinka tas “their versions”, kadangi tai yra būtent tai, ką aš stebiu mano dukters mokykloje. Dėl to saviškę įtikinau mokytis dviejų anglų kalbų - normalios ir tos, kur patinka mokytojai (seniau ji mažindavo pažymį už “blogą” tarimą).

Taigi, jeigu mokytojai žinotų tikrą kelią ir parodytų jį mokiniams, tai tada galėčiau ramiai eiti į pensiją. Pavyzdžiui Krašenas viename video pripažįsta, kad jis myli gramatiką ir kad jo disertacija buvo iš gramatikos ir taip toliau, bet jis nekala jos į galvas savo mokiniams, kadangi supranta, kad net ir labai geras jos išmanymas yra praktiškai bevertis (aišku jei tik nenori apsiginti disertacijos).

Čia tas video, tik neatsimenu ar pirmoj, ar antroj daly eina kalba apie tai:

@Gintaras. Pirmoje. Ir kai pagalvoji, kad įrašas darytas jau 1982 metais!

Ačiū už filmukus.

@krivis. O, tai aš čia kažko nesupratau. Na, ką gi, pažiūrėkime.

Aš prisimenu, kai tu pabuvai LingQ‘e kelias dienas kitu vardu, paskui iššokai, grįžai pasikeitęs vardą, ir kaip nuoširdžiai Gintaras apsidžiaugė, kai tu grįžai. Jis parašė apie tave – rašytojai čia, forume, labai reikalingi.

Štai tu jam ir padėkojai. Parašei…

Didžiausi kritikai ir patarimų dalintojai yra tie, kurie patys nieko nedaro.

“Galima be drabstymosi š… judėt į priekį, nes jei anksčiau patiko Gintaro išsireiškimai, tai kuo toliau, tuo labiau pradeda pabosti. Nes visiškai nieko naujo.”

Nieko naujo? Jei neskaitysime milžiniško Gintaro įkeltos medžiagos kiekio. Išnagrinėtų tekstų, išverstų ir paaiškintų žodžių, istorinių nukrypimų, dainų tekstų, kelionių ir koncertų aprašymų. Filmų, nuorodų, knygų. Apmąstymų…

Aš neklausiu tavęs, ar tu pats įdėjai kokią nors medžiagą, išskyrus tekstą apie gražuoles ruses, kurios, na, štai, ir išmoko lietuvių kalbą, nors dar kalbėti ir nedrįsta. Tiek to. Tačiau noriu paklausti, ar bent pasinaudojai nors viena Gintaro sukurta pamoka? Ar suskaičiavai, kiek laiko jis sunaudojo, kurdamas tas pamokas? Ar kada nors padėkojai jam už tai? Ar visas didžiulis jo darbas taip ir nuėjo į niekur?

“Mažiau grubumo ir žiūrėjimo į kitą daržą. Geriau savąjį apsodinti taip, kad kiti savaime ims žavėtis.”

Absoliučiai teisinga mintis. Taigi, bičiuli, kuo Jūs apsodinote savąjį daržą? Ar bent padėjote nors vienam naujokui adaptuotis LingQ’e? Ar atsakėte nors į vieną naivų naujoko klausimą? Ar nors pasveikinote ir padrąsinote bent vieną naują žmogų, kuris čia nieko dar nežino ir jam labai nedrąsu? Ar čia tik Gintaro reikalas? Jis ir tavo naivius klausimus taip pat atsakė. Ar padėkojai jam už tai?

“Nuomonė subjektyvi, pastabas seniau norėjau pareiškti, tik vis atidėdavau kitam kartui.”

Suprantame. Labai užsiėmęs. Geram žodžiui pasakyti laiko ir nėra. Bet parašyti gadostį – prašau, laiko ir atsirado.

“Prieš Gintarą neturiu nieko blogo.”

Ačiū tau, Dieve. Labai pamaloninai mus, “linksinčius galvomis”.

“Geriau, kaip jau minėjau, užkrėsti žmones A.J. podcastais ar panašiai.”

Dar viena nuostabi idėja. Štai tuo ir užsiimtum. Podcastais ar panašiai. Kuo nors pozityviu ir įkvepiančiu kitus.
Padarytum geriau, negu tai daro Gintaras. Ir iš karto visi pamatytų, kas yra kas.

“Aišku, gerai man čia bumbėt, kai pats nelabai įsitraukiu į diskusijas, gal čia bandymas palaikyti forumą, kad visai nenumirtų. Tada atsiprašau.”

Na, kažkaip man nesitiki, kad be tavęs forumas numirtų. Juk nenumirė per tą laiką, kol tavęs čia nebuvo. Ir jau tikrai nenumirs, jei jame nebus tokių negatyvių ir bjaurių pasisakymų.

“Niekinti nieko nesiruošiu, nes tam, kad turėčiau tokią teisę, turėčiau būt geresnis už Gintarą. Taip nėra”

Kas teisybė, tas teisybė. Tik niekas neturi tokios teisės - niekinti kitą. Net jei jis ir įsivaizduoja, kad yra “geresnis”.

“Na tokiu atveju reiks skip’int tokias temas. :)”

Laisvam laisvė.

Aš neabsoliutinsiu ir nesakysiu, kad arogancija yra lietuviškas bruožas, Greičiau jau individo. Bet taip norėtųsi, kad jauni ir protingi žmonės ateitų į forumą su idėjomis, o ne su nekonstruktyvia kritika.

Ir dar labiau norėtųsi, kad jie pastebėtų iš tikro svarbius ir pozityvius dalykus, o ne kažkokias nereikšmingas smulkmenas.

Ir galų gale, kad jie išmoktų būti geranoriški.

@miride
Nu nėrėk jau taip ant žmogaus :slight_smile:

Pamaniau, kad aš irgi gal ir per daug varau ant mokytojų, nes iš tikrųjų tai gi jie nekalti. Kaip sakė toks John Reese, “jeigu aš būčiau kvailas, tai kaip aš tai sužinočiau”. Jeigu mokytojai nežino, kad nežino, kaip mokyti kalbų, tai kaip jie galėtų sužinoti, kad nežino. Turėjau įdomią diskusiją supermamų forume su viena vokiečių kalbos mokytoja. Ji pasakė, kad niekada nemokėjo ir dabar nemoka vokiečių kalbos ir kad pedagoginiame niekas nemoko nei kaip iš tikrųjų būtų galima išmokyti vaikus kalbų, nei kaip reikia dirbti su auditorija. Jie patys paskui turi susiprotėti kažkaip.

Tai kurių velnių iš viso reikalingas tas pedagoginis? Kad duotų bendrą aukštąjį išsilavinimą? Ir viskas? Būsimus specialistus moko bendrų dalykų, bet kaip gi specialybė? Gal dabar jau yra kitaip?.. Nežinau, neturiu šviežių naujienų iš ten, bet vėlgi supermamose perskaičiau įdomų dalyką. Cituoju:

  • O mane domina ar yra kokie papildomi reikalavimai dėstyt auštosiose? ar tokie pat kaip mokykloje?
  • As dirbu kolegijoj, tai galiu pasakyti kad jei jiems staigiai prisireikia destytojo, tai nekelia jokiu papildomu reikalavimu;aisku patirtis ir bakalauras kas be ko turi but.

Žodžiu, raikalingas popierius. Daugiau nieko. Baigę mokslus tie vaikai gauna popierių, vadovėlį į rankas ir voilà! Bet gi jiems niekas taip ir nepasakė, kad kalbų reikia mokinti kitaip nei matematikos. Taigi, iš kur gi jie galėtų žinoti, kad reikia domėtis ne gramatikos vadovėliais, bet sėkmingais kalbų mokiniais?

Tačiau turbūt reikėtų atskirti mokytojus, kurie mokina už dyką, ir kuriems algą moka mokesčių mokėtojai, nuo kalbų mokyklų, kurios lupa skūrą nuo nieko neįtariančių žmonių ir kuriems apart popieriaus nieko neduoda. Pirmieji, nieko neįtardami, daro meškos paslaugą, tuo tarpu kursų organizatoriai šitame kontekste jau atrodo kaip paprasčiausi žulikai. Greičiausiai ir jie net neįtaria, kad mokyti kalbų reikia kitaip (nors mes jau žinome, kad kalbų kaip tik ir nereikia MOKYTI), bet jie parduoda pašvinkusią žuvį, o pinigus ima kaip už gerą ir tai jau, mano nuomone, yra blogai.

O dėl kiritikos, tai manau, kad bet kokia kritika yra gerai. Net jei ji ir atrodytų neduoda jokios apčiuopiamos naudos, tai bent jau grūdina. Aš gaunu labai daug laiškų. Dažniausiai žmonės dėkoja, kartais pasipasakoja apie savo bėdas, kartais teisinasi, kodėl “blogai” mokosi :slight_smile: Bet ateina vienas kitas ir nelabai gražus. Būtent iš tų - negražiųjų - sužinau, ką, galimas daiktas, kad reikia taisyti, kadangi labai gali būti, kad taip galvojančių yra ir daugiau, tik ne visi išdrįsta parašyti.

Žodžiu, kritika yra laukiama is sveikintina. Kas nebijo Miridės, gali rašyti į forumą, kas bijo, gali parašyti man asmeniškai :slight_smile:

Oi, Gintarai… Visą dieną pykau ant to vargelio Krivio. Dabar jau nustojau. Perskaičiau tavo pasisakymą ir juokiuosi:-) Tu esi labai išmintingas.

@miride
Ačiū. Gal kiek perdedi… [paraudonavęs smailikas]

@krivis
Aš pritariu Steve pastebėjimui, kad mokykloje neįmanoma produktyviai dirbti jau vien dėl to, kad žmonių interesai ir pomėgiai yra pernelyg skirtingi ir vienu dalyku sudominti visus yra paprasčiausiai neįmanoma, ypač kai tas dalykas yra gramatikos vadovėlis. Tos pamokos yra nonsensas ir nieko daugiau. Aš galėčiau dieną naktį rašyti apie airiškų dainų tekstus, bet kam tai rūpi? Kiekvienas turi susirasti savo. Aš tik daviau kelis pavyzdžius, kaip pradedant paprastais dalykais galima rasti labai daug susijusių su jais įdomybių. Kažkam tai galbūt sportas, kažkam kinas, kažkam gyvūnai, kažkam mezgimas. Bet ne mezgimas visiems.

Įdomiausia, kad taip yra ne vien su kalbom. Aš pažįstu šokių mokytojus iš 4 įvairių Vilniaus šokių mokyklų ir galiu pasakyti, kad ten yra vienas ir tas pats. Jie NEGALI išmokyti žmonių ir visų pirma dėl to, kad moko ne to, ko reikia. Kai pasakiau apie tai vienai šokių mokytojai, ji atsakė, kad žmonėms nepatinka mokytis pagrindų ir kad jie nori išmokti kuo daugiau figūrų (tuo metu, kai net nepataiko į ritmą ir nemoka nei vesti, nei sekti).

Gaunasi taip, kad jie ne padeda žmonėms, o klauso jų - žmonių, kurie neturi jokio supratimo apie tai, KAIP ir KO reikia mokytis. Čia tik vienas žodis tinka. Prostitucija. Aš duosiu Jums už pinigus ko jūs norit, o kad jūs nieko neišmoksit - man dėl to nei šilta, nei šalta.

Su kalbom, tai prieš 30 metų Krašenas pastebėjo (tada dar nebuvo interneto), kad mokyklų misija turėtų būti duoti ribotą kiekį to, kas vadinama “comprehensible input”, kad mokiniui nereikėtų klausyti nesuprantamo triukšmo (taip jam atrodytų normali kalba) ir pakelti mokinį nuo nulio iki intermediate lygio. Ir viskas. Kai tik mokinys pradeda kažkiek gaudytis jį reikia paleisti. O ką mes matome savo tėvynėje po 30 metų?

Ogi štai ką! Kalbos aprašymus vos ne trigonometrinėm formulėm ir tai yra vos 12-ta pamoka!

Vienas prie vieno, kaip A.J. papasakojo šiame podcast’e - vienas angliškas žodis ir pusė valandos aiškinimų apie jį lietuviškai.

LingQ’as sukūrė naują funkciją - dabar čia jau galima jungtis grupėmis, sakykime, mokytojas galėtų registruotis su klase, nors aš dar nelabai suvokiu, kaip čia būtų galima dirbti visai grupei kartu.

@krivis. Na, tu bent pasiekei savo tikslą - forumas aiškiai pagyvėjo.

Man labiausiai patiko šios dienos šviesuolių laiškai lietuviškose sėkmės istorijose.

@miride
Aš irgi neįsivaizduoju. Yra grupinės diskusijos, kur vadovas kalbasi su 4 dalyviais per Skype. Gal čia tas pats?

Dar kartą perskaičiau.

Managers, teachers, and administrators, you can follow your group members’ activities on LingQ from a special interface.

Turbūt tai reiškia, kad mokytojas registruojasi su vaikais kaip grupė, yra specialiai paruošta medžiaga grupėms, mokiniai dirba atskirai, kiekvienas savo profilyje, o mokytojas seka progresą tam tikslui skirtoje aplinkoje. Tokiu atveju tai nėra labai sudėtinga. Ir užsienio kalbų mokytojai gal galėtų pamažu bandyti dirbti šitaip.

Ir labai būtų įdomu sužinoti, kaip tai yra iš tikrųjų:-)