Geriausio komentaro konkursas. Prizinis fondas - 1000 LingQ taškų (atitinka $10)

Man uždarbyje pasakė, kad žmonės ateina, ieškodami pamokų, o randa blogą. Dėl to matomiausioje vietoje įdėjau dvi dideles “knopkes” - kad turėtų ką spausti, o kas nori pasiskaitinėti, eina į blogą, kas irgi turėtų būti aišku, kadangi meniu yra gana trumpas ir gerai matomas.

Sveiki, Gintarai.
Nelabai man pavyko surasti, kur Facebook’e įdėti komentarą, tai palieku jį tiesiog šiame forume :slight_smile: Kol kas aš ir Facebook’as “nesame patys geriausi draugai”.
Sėkmės darbuose,
Diana

@diadiana
Komentarai yra ten pat, kur ir straipsnis - apačioje:

Beje, gal ir Raimundas9 norės sudalyvauti?

Be to, man atrodo, kad reikia pakoreguoti konkurso nuostatas pagal tą, jau pasibaigusio konkursėlio pavyzdį. Kadangi čia dalyvių, kol kas yra tik 2, tai, jeigu kiekviena pabalsuos už save, tai bus problematiška nustatyti laimėtoją. Todėl siūlau atšaukti “vertinimo komisijos” idėją ir suteikti galimybę balsuoti tautai. Aš paskutinę dieną dar galiu paskelbti žinią per Facebook ir paprašyti, kad skaitytojai paspaustų “thumbs up” už labiausiai patikusį komentarą.

Dabar gi, jeigu žmogų siųsti skaityti vienų komentarų prie straipsnio, kitų į uzdarbis.lt, o trečių į šitą forumą, tai galiausiai skaitytojas gali iš viso niekur nenueiti. Žmonės labai brangina savo laiką ir šiam momentui skaičiai tokie, kad 69% skaitytojų mano bloge praleidžia mažiau nei 10 sekundžių, dar 7% mažiau nei minutę, tai norėti kad jie kažką perskaitytų, o dar ir vaikščiotų į kitas vietas ieškoti komentarų nelabai realu. Už Miridės komentarą per 3 savaites pabalsavo 4 žmonės. Na, kitiems gal nepatiko, tačiau su tokiu aktyvumu toli nevažiuosim.

Dėl to reikia maksimaliai supaprastinti ir palengvinti procedūrą, ir man atrodo, kad paprasčiausias būdas yra ateiti prie straipsnio, peržiūrėti komentarus ir paspausti arba nepaspausti “thumbs up”.

Dabar gi aš negaliu net nuorodos įdėti į konkrečius komentarus šiame forume - tik į temą, tai tokiu būdu mes bandytume priversti skaitytoją perskaityti visą temą ir viltis, kad jis čia atras komentarus už kuriuos galima balsuoti. Tai paprasčiausiai nerealu, turint omeny aukščiau parodytus skaičius ir tautiečių aktyvumą.

Antrame konkursėlyje, kuris suvo supertrumpas, superpaprastas ir superpatogus, tik vieną dalyvė gavo balsų. Už kitas tik aš vienas ir balsavau…

@Gintaras

Ačiū už išsamią pagalbą. Ką tik įdėjau komentarą į Facebook :slight_smile:

Ačiū, Diadiana. Ką gi, galima sakyti, kad konkursas pagaliau prasidėjo. Dabar prašykit draugų, kad pabalsuotų, kadangi nepanašu, kad čia kas nors puls tai daryti savanoriškai :wink:

Iki šios dienos skaičiai tokie.

Žinią apie šį konkursą paskelbiau čia - forume, uzdarbis.lt forume, išsiunčiau 3297 laiškus prenumeratoriams ir paskelbiau Facebook, kur ji daugiau kaip 6000 žmonių naujienų juostoje buvo parodyta 11786 kartus. Rezultatas - po trijų savaičių turime 2 dalyvius. Valio draugai, kaip pasakytų Leonidas Iljičius. Greitai pastatysime komunizmą :smiley:

Sveiki, noriu pasakyti kodėl aš nebalsuoju snukiaknygėj (Facebook). Kadangi dirbu įmonėje, kuri suinteresuota, kad darbuotojai sėdintys prie kompiuterių neužsiimtų kažkokia saviveikla, todėl visi pramoginiai ir panašūs tinklalapiai (facebook, yutube ir kt.) yra tiesiog užblokuoti (Ačiū dievui galiu matyti Lingq). O prasėdėjus prie kompo 6-8 val. darbe, namuose į jį žiūrėti nesinori, tuo labiau, kad jis būna okupuotas vaikų ir kad prieiti prie jo, reikia su vaikais kariauti. Todėl nevisada galiu prabalsuoti, tuo labiau ir perskaityti komentarų, peržiūrėti vaizdo failų (nors labai noriu).
Lingq sistemoje esu visai neseniai, dėka Gintaro blogo. Todėl lenkiu žemai galvą už jo atliekamą titanišką darbą, skleidžiant informaciją apie galimybę greitai ir nesunkiai išmokti užsienio kalbų.

Sveikas, Rikai,
Smagu, kad atsiradai. Aš pagalvojau apie kitą dalyką. Jeigu visam pasauly naujų kalbų išmoksta 5 ar 10 proc. mokinių, tai jie išmokdavo ir be mano blogo ir panašu, kad ir ateity taip pat išmoks kažkokiu būdu. Jeigu 90-95% susimauna, tai jie ir ateity susimaus, kadangi jiems nusispjauti tiek į mano, tiek ne į mano blogus. Žiūrint į procentus susidaro įspūdis, kad nemaža dalis net ir tų, kurie skaito, taip pat susimaus. Tada klausimas, kam tas mano blogas iš viso reikalingas, nes panašu, kad sėkmių santykio jis pakeisti negali.

@Gintaras. Frustracija?:slight_smile:

Tavo blogas reikalingas tiems, kurie ateina, pasilieka ir išmoksta. Ir jų yra labai daug.
Tu parodai kelią ir vietą, kur mokytis galima greitai ir nesunkiai. Visi, kurie yra LingQ’e,
atėjo praktiškai tik per tavo blogą.

Taigi, pailsėk, o paskui vėl daryk savo gerus darbus:-)

Anglistės nemoka išversti žodžio overlearning:-)

@miridė
nežinau, galvojau, kad galbūt galima pakeisti tą santykį, bet kaip gi jį pakeisi, kai tam didžiajam segmentui bepriklausąs lankytojas man skiria <10s. Manau, kad jiems tos kalbos paprasčiausiai ne itin reikia, o jeigu jiems nereikia, tai niekam nereikia.

Dėl “overlearning” tai naudosiu “persimokymas.” Tarp 7 didžiųjų nuodėmių yra “persivalgymas ar persigėrimas”, taigi darinys labai lietuviškas ir informatyvus :slight_smile:

Beje, man labai patiko viena Raimundo mintis: “Arklį galima įvesti į upę, bet jo gerti nepriversi.” :slight_smile:

@Gintaras.

“Manau, kad jiems tos kalbos paprasčiausiai ne itin reikia, o jeigu jiems nereikia, tai niekam nereikia.” - Pati didžiausia kvailystė. Net komentuoti nesinori.

Tačiau Raimundo frazės citavimas suteikia viltį, kad tu jau pradedi atsigauti ir žiūrėti į visu tuos dalykus blaiviai.

Aš labai žaviuosi antros kartos saityno technologijomis. Aš vedu daugybę seminarų apie jų naudojimą ugdymei. Žmonės po seminarų sako gražius žodžius. Tačiau po seminaro nors vieną Web 2.0 įrankį geriausiu atveju pradeda naudoti vienas ar du žmonės. Tai mane džiugina, nors procentas maždaug toks pats, kaip ir anglų kalboje. Aš džiaugiuosi vien dėl to, kad jie ateina į seminarus. Vadinasi, jie nori sužinoti. O paskui - juk reikia įdirbio, reikia laiko, reikia sugalvoti, kaip pritaikyti visa tai. Todėl dauguma žmonių nieko ir toliau nekeičia. Na, ką gi… tai labai žmogiška…Bet aš nenuleidžiu rankų:-) Man visvien tai įdomu ir man patinka pasidalinti:-) Ir aš vėl rašau naują seminaro programą…

Man tiesiog atrodo, kad turi daryti tai, ką gali ir ką moki. Ir ką darai geriausiai. Ko šiuo metu niekas už tave geriau nepadarys. Ir jei nors vieną žmogų nukreipei teisingu keliu ir jam padėjai, tai jau yra gerai. Ar tikrai nori, kad visi pagalviui eitų ten, kur tu rodai? Nietzche pasakė - “bandoje nėra nieko gero, net jei ji seka paskui tave”:slight_smile:

Antradienį aš susitiksiu su edukologais mokslininkais, kurie spausdina straipsnius anglų kalba, gal jie turės kokių nors idėjų apie “persimokymą”:-).

Tiesiog laikykis. Ir tęsk…Nes juk viską darai ir dar dėl vienos labai svarbios priežasties - dėl savęs:-)

Sveiki, nespėjau visur įsigilinti, bet galiu paaiškinti kuo man čia patiko…manau, kad čia vienoje vietoje yra kas man labiausiai tinka…tikriausiai turi tikti ir kitiems.
vidurinėje mokiausi vokiečių…anglų jokių pagrindų…prieš kelis metus būnant 5-toje dešimtyje užėjo noras pramokt anglų kalbą bent jau suprasti…gan skausminga pradžia be jokio mokytojo…gana daug sugaišau laiko su visokiomis programomis ir tt…pakol savarankiškai atradau A.J. Hoge…Zamiatkino patarimus…LingQ programą…iš visų mano praeitų variantų visą šitą puokštę vertinu geriausiai…neseniai visai netyčia nete radau Gintaro įdirbį reklamuojant mano pamėgtus mokymosi variantus…praktiškai visą šitą informaciją jau turėjau, bet labai šaunu iš Gintaro pusės, kad yra išversta patarimai kaip kuo naudotis, nes kai kam gal ir sunku iš karto susigaudyt…
šiaip tai mano pasiekimai laiko atžvilgiu nėra stulbinantys…gal trūksta atkaklumo…vis gaunasi pertraukos…bet neypatingai sudėtingus sakinius jau suprantu iš klausos…
galiu prisimint patį maloniausią įspūdį iš klausymo proceso…kažkada pradžioje niekaip negalėjau suprast kažkokio išsireiškimo A.J. tekste…po savaitės klausymo tik cinkt iš niekur nieko kažkoks kaip nušvitimas galvoje…ir pasidarė viskas taip aišku ir suprantama…
kas dabar naudinga, tai iš Gintaro aprašymo sužinojau, kaip linkus atstatyt…pačiam nedašuto…bandžiau tik kitu vardu priregint

@GintasRu
Nušvitimai būna, bet, bent jau man dažiau pavyksta išsiaiškinti specialiai, tiesa ne visada tai pavyksta savarankiškai. Bet kartais dalykai kurie būna kaip ir aiškūs, paaiškėja dar labiau. Pavyzdžiui “paklausa” reiškia, kad žmonės kažko labai klausinėja. Taigi, tas daiktas turi paklausą. Kaip ir viskas paprasta ir aišku, bet man tai nušvito tik vakar. Su anglų kartais irgi panašiai atsitinka. Pastebėjau, kad, kai pagauni tą gilesnę prasmę, tada lengviau atsiminti tuos žodžius.

Ką gi, mūsų konkursėlis baigiasi. Rytoj skelbsime nugalėtoją. Balsuoti jau neraginu, nes niekas nereaguoja į tuos mano raginimus :slight_smile:

tai ir aš dabar išsiaiškinu arba pasiklausiu…bet ten buvo pati pradžia su labai mažu žodžių bagažu…patiko pats principas…kad ir tokiu būdu galima sužinot reikšmę…dėl žodžių tai kaip ir nesunkiai jie lieka…nebent galvoje nesutampa žodžio skambėjimas su jo reikšme…tada jau vargas dėl atsiminimo

Konkursas baigtas. Turėjome dvi dalyves. Viena surinko 6 “thumbs up”, kita 2, taigi, nugalėtoja skelbiama Miridė! Ačiū visiems, kas parodė susidomėjimą ir kankinosi, skaitydami mano bandymus padaryti kažką geriau. Visos pastabos priimtos domėn. Kai ką jau panaudojau, kai ką dar planuoju panaudoti ateity. Manau, kad bet kuriuo atveju tai buvo naudinga patirtis. Taigi, dar kartą ačiū visiems ir mokomės toliau :slight_smile:

@Gintaras. Oi, ačiū.:slight_smile: Tik dabar, atsidariusi LingQ’ą pastebėjau, kad ir prizas jau atvyko.:slight_smile:

Jau sakiau, kad rašiau komentarą iš idėjos, taigi, dabar šitas prizas pasidarė jau mano galvos skausmas. Ne todėl, kad atsainiai į jį žiūriu, puikiai žinau, koks tai brangus ir vertingas daiktas. 1000 taškų - tai labai daug. Bet toks paradoksas - dėl to, kad labai vertinu šitą prizą, man gaila jį naudoti sau pačiai.:slight_smile:

Gal turite kas kokią gerą idėją?

Bet iš esmės, ačiū tau Gintarai, už šitą konkursą. Buvo linksma ir įdomu. Ir jei tau kiek nors mūsų samprotavimai padėjo, tai aš labai džiaugiuosi:-) Kas norėjo pasisakyti, tas galėjo, o kas nepasisakė, tegu kaltina save. Labai tikiuosi, kad tu galutinai nenusivilsi dėl mūsų pasyvumo. Mes esame tik žmonės:-)

Ir dar, Gintarai, edukologai irgi nežino, kaip išversti “overlearning”.:slight_smile:

@miride
Ką tik atskleidei pasaulio išmintį. Laimi ne tie, kurie dirba dėl uždarbio, o tie, kurie dirba iš idėjos, nes jie dirba gerai. Tie, kas dirba dėl uždarbio, dirba dėl pinigų ir jų darbo kokybė yra gera tik tiek, už kiek jie dar gali gauti tuos savo pinigus. Bet ne apie tai tema :slight_smile:

Kas link panaudojimo, tai čia viskas paprasta. Jeigu nenori kalbėtis, sunaudok taškus rašto darbų taisymui - taškai galioja 3 mėn, taigi jokios skubos čia nėra.

Man konkurso eigoj pradėjo aiškėti dar viena realybė. Pažiūrėkime į faktus. Kas kas skundžiasi, kad $10 per mėnesį už mokslą LingQ yra brangu. Kai pasiūlai “uždirbti” tą sumą, norinčių neatsiranda. Netgi superlengvame komentarų konkurse “man reikia anglų kalbos, kadangi…” atsirado vos vienas kitas dalyvis. Atidžiau pažvelgę pamatysime, kad ne sumoje čia esmė. Laimėjus prizą, užgriūva atsakomybė - taigi dabar man pačiam reikės kalbėtis su amerikonu ir - pilnos kelnės.

Tuo tarpu žmonės tuntais plaukia į kursus, kur nereikia kalbėtis su amerikonais, nežiūrint į tai, kad tai kainuoja 10 kartų brangiau. Kodėl? Todėl, kad ten yra geriau. Sėdi sau išsižiojęs, stebi geometrines gramatikos figūras ant lentos, kurias paišo lietuvė mokytoja, klausai pusę valandos pasakų apie anglų kalbą, kurias ji seka lietuviškai ir haliucinuoji, kad mokaisi anglų kalbos. Labai gerai - kai neišmoksi, galėsi sakyti, kad mokytoja blogai paaiškino. O čia - atsakomybė. Va dabar mes žinom iš kur atsiranda tie 90%+ lūzerių. Pirmiausia žmonės pralaimi savo galvoje, bijodami prisiimti atsakomybę už savo rezultatus. O po to jau niekas nepadės. Visokie repetitoriai, kursai - tai tas pats, kas numirėliui klizma.

Su tuo “overlearning” turėjau vargo. Jis pusei mėnesio išmušė mane iš balno. Vertimas pas mane pragulėjo 3 savaites, kol ryžausi pradėti daryti tą video prezentaciją ar kaip ten tai pavadinti. Kažkas pasąmonėje labai priešinosi šiam darbui. Pirmiausia tai turbūt podcast’o trukmė - tai beveik 22 minutės. Vėliau paaiškėjo ir dar viena problema, kurią turbūt nujaučiau intuityviai. Vertimas buvo niekam tikęs. Du trečdalius podcast’o trukmės bandžiau jį taisyti, bet paskui pamačiau, kad bus greičiau, jeigu nežiūrėsiu į vertimą, o tiesiog išversiu likusią dalį pats. Taip vargais negalais užbaigiau. Čia kaip toje amerikonų idiomoje sakoma - If you want a thing done well, do it yourself.

Dar noriu padaryti “Change Your Goal”, bet kol kas reikia nuo to pailsėti, tai užsiėmiau kitais reikalais. Be to, laikas sugrįžti prie linkinimo.

@Gintaras.

Kol kas neatsiranda nė vieno, kuris norėtų iš manęs tuos taškus atimti, o aš jau kažkaip ir pripratau prie minties būti tokia turtinga, todėl galbūt panaudosiu juos pokalbiui su tutoriumi. Nesu dar niekada kalbėjusi ir tiesiog turėčiau patirtį. Reikia tik pagalvoti, apie ką norėčiau pakalbėti. Todėl dar kartą tau labai ačiū:-)

Tu ir vėl darai didelį darbą…

Bet gal tikrai geriau versti pačiam. Nes tu žinai reikalo esmę. Aš ką tik irgi susidūriau su situacija, kai reikėjo išversti sąvoką - Learning Story. Atrodo, visai paprasta, tačiau duotame kontekste vertimas “Mokymosi istorija” netinka visai, nes neatspindi esmės.

Geriausios tau sėkmės tavo darbuose. Mes lauksime tavo naujų video prezentacijų ar “kaip tu ten jas vadini”:slight_smile:

@miride
Mane nuramina kaip tik tie darbai, kuriuos darau. “Perfection” mane išvadavo nuo idėjų tobulinti savo raštus be galo (aš jį klausiau gal tūkstantį kartų ir man labai gaila vaikų, iš kurių mokykloje reikalaujama kaip tik atvirkščiai, nors yra ir išimčių - maniškė turi (tfu, tfu, tfu) sakyčiau idealią rusų kalbos mokytoją - tai tikrai didelis palengvinimas). Svarbu aiškiai perteikti idėją, o ne kablelius gerai sudėlioti, ar parašyti tokia “idealia” kalba, kur tas herojus iš “Bencki šou” kalbėjo. Kitas dalykas, mane buvo pradėjusios persekioti mintys apie nepakankamą mano žodžių atsargą. Darydamas “Fundamentals” nusiraminau. Reikia mėtyti baudas :slight_smile:

O tau mano vertimai nereikalingi. Gali klausyti originalus. Aš kažkada klausiau AJ podcast’us kiauras dienas - vietoj radijos, nors supratau gal tik trečdalį ar pusę… Man tiesiog buvo gražu ir džiaugiausi, kad suprantu likusią pusę kalbos. Po visiško kalbos nesupratimo tai atrodo kaip didžiulis laimėjimas. Iš tikrųjų taip ir yra. Tai tikrai didelis laimėjimas.

Tarp kitko, tik versdamas Fundamentals pastebėjau, kokia “baisi” AJ kalba :slight_smile: Aaaa… Mmmm, y’know… pradeda sakinį ir jo nebaigia, šokinėja nuo vienos minties prie kitos ir pan, tačiau klausant tai neužkliūna, kadangi tokia ir yra natūrali kalba. Tokia ji ir bus, nepaisant to, ko perfekcionistai reikalauja iš nekaltų mokinių.

Napoleon Hill taip aprašo milijardo dolerių vertės Čarlzo Švabo kalbą bankininkams:

“It is probable, however, that it was a ‘homely’ speech, somewhat ungrammatical (for the niceties of language never bothered Schwab), full of epigram and threaded with wit. But aside from that it had a galvanic force and effect upon the five billions of estimated capital that was represented by the diners.”

@Gintaras, Na, kodėl? Man irgi reikalingi vertimai ir man reikalingi tavo darbai. Bet svarbiausia čia ne aš, svarbu kiti - žmogus paklausys ir staiga ateis nušvitimas… ir turėsime dar vieną sėkmingą ir laimingą žmogų:-)

Dar apie vertimus… Važiavau į seminarą ir kelyje skaičiau Marininą - lietuviškai. Vienoje vietoje užsikvatojau. Rusiškai vyras, kuris turi įprotį begioti nuo žmonos į šoną ir tai daro dažnai, vadinamas tokiu gražiu žodžiu, atspindinčiu esmę - chodok. Lietuviškame vertime jis buvo pavadintas ėjiku.:slight_smile: Ir pabandykite įsivaizduoti - Anastasija Kamenkaja apklausinėja liudininką ir klausia apie įtariamąjį - ar jis yra ėjikas?:slight_smile: Ir ką jūs į tai atsakytumėte?

Dėl AJ - na, man jo “baisi” kalba netrukdo. Man ji patinka, nes yra gyva, dinamiška ir emocinga. Aš dažnai juokdavausi klausydama jo pamokų. Ir dabar šypausi, kai prisimenu istoriją apie bučiuoklių konkursą ir kaip AJ mėgdžiojo cypiančias mergiotes, kai jas per konkursą aplaižydavo arba snapais baksnodavo kandidatai. Čia, matyt, iš VIP. Istorija atrodo idiotiška, o iš tikro tai labai linksma istorija, apie tai, kaip reikia siekti tikslo. Bet jei šita istorija būtų papasakota rimta akademine kalba?:slight_smile: