Geriausio komentaro konkursas. Prizinis fondas - 1000 LingQ taškų (atitinka $10)

@Gintaras. Prizas nei didelis, nei mažas… čia tiesiog žaidimas:-)

Ne visi žmonės yra rašytojai, Gintarai. Netiesa, kad tavo vedamojo straipsnio problemos neaktualios, gal ne visi tiesiog gali čia ką nors pasakyti.

Ir tu negali padėti žmonėms, jie jie nenori, kad jiems padėtų.

Bet kiek daug yra tokių, kuriems tų padėjai. Pažiūrėk, kokie nuostabūs pasisakymai atsirado forume.

O dėl patirties, tai teisybė… Daug kartų geriau dabartinis kelias… Nors į anglų kalbą aš irgi labai daug sudėjau.

Bet gal dar turėsiu ir ketvirtą patirtį - ispanų kalbą. Ją aš užsiplanavau išmokti per du metus. Ir mokausi visiškai atsileidusi, ramiai, be įtampos ir neskirdama daug laiko. Čia kažkas forume parašė, kad 1000 valandų reikia tik vidutinio lygio mokiniams (matyt, turėjo galvoje - visiškiems kvailiams, bet parašė mandagiai:-). Taigi, dar kartą pasitikrinsiu savo gabumų (kvailumo) lygį:-) Nes motyvacijos nėra, jokio reikalo nėra, yra tiesiog malonumas mokytis.:slight_smile:

@miride
nelinkiu tau sėkmės, nes tau jos nereikia. Sėkmė čia niekuo dėta. Žinai, ką darai ir padarysi, kai ateis laikas.

Tuo tarpu aš tęsiu kovą su vėjo malūnais. Didelis AČIŪ visiems, kas palaikino mano straipsnį ir padėjo paskleisti žinią plačiau. Šitas straipsnis per savaitę surinko daugiau Like’ų, negu bet bet kuris kitas per visą mano blogų istoriją. Dar kartą ačiū visiems.

Truputį patvarkiau pradžią. Kai kur sušvelninau, kai kur paspaudžiau. Mano pirmas tikslas yra nuraminti skaitytoją ir suteikti jam vilties, kad jis bus tarp tų 10 procentų laimingųjų. Dėl to pagyriau jį už kantrybę (tiesa, pamelavau, kad jau nedaug liko skaityti - noriu, kad jis skaitytų toliau, kadangi yra toks pasaulinis skaičius - 85% naršytojų neskolina puslapio ir pasitenkina tik tuo, kiek matosi).

Išmečiau besikartojantį žodį didelėm raidėm “niekalas” - užteks ir vieno. Akcentus tikriausiai reikia dėti ne ant blogų dalykų, bet ant gerų. Tačiau vieną stiprų žodį pridėjau - tai “niekada.” Nechaj žino, kuom kvepia visokie kursai ir gramatikos studijos :slight_smile:

Sukeičiau vietom žodžius “iliuzijos” ir “viltys” - stipresnį atidėjau vėlesniam laikui - “gaikes” užveržinėti reikia palaipsniui. Paskui sukeičiau vietom autoritetus ir Krashen’ą nustūmiau į galą. Atsižvelgiau į Miridės pastabą ir “drįstu teigti” pakeičiau į “manau, kad daug nesuklysdamas galiu teigti”

Ir man regis, jeigu dar atsimenu lietuvių gramatiką, kad pirmame sakinyje “Visų pirma turite žinoti, kad tai – ne Jūsų kaltė ir geras mokymasis čia niekuo dėtas,” prieš “ir” reikia kablelio, nes čia du tariniai turi skirtingus veiksnius - “kaltė yra” ir “mokymasis yra”, nors “yra” čia ir praleisti.

Paskui dar įdėjau “light box”, kad mano naujausias pasiekimas geriau matytųsi ir pridėjau “Share on Facebook” mygtuką pabaigoj.

Taigi, vėl galima komentuoti. Jei nėra ką pasakyti, galima girti Miridę už jos komentarą :wink:

@Gintaras.

Vaikystėje aš skaičiau tokią istoriją. Kažkuris antikos skulptorius (Fidijas, Praksitelis?) kūrė skulptūrą. Sakykime, Afroditės. Iš tikro, jis kūrė dvi skulptūras. Vieną pats, o kitą taisė pagal visų atėjusių pasižiūrėti į jo darbą nurodymus. Galima nesunkiai atspėti, koks buvo galutinis rezultatas. Kuris darbas buvo šedevras, o kuris karikatūra.

Aš suprantu tavo norą pasitarti.

Bet tu taip pat turi suprasti vieną dalyką. Yra genijus ir yra visi kiti. Tas, kas turi, ką pasakyti - rašo. Kiti skaito. Toks štai pasidalijimas.

Apie ką aš čia… Na, man tavo pirmas variantas patiko labiau. Man patiko ir įkarštis, ir tam tikra straipsnio agresija. Bet svarbiausia jame buvo nuoširdumas. Skaitai ir aiškia supranti - rašo žmogus, kuris absoliučiai tiki tuo, ką rašo.

Neimčiau teigti, kad dabar to nebėra, bet aptakios frazės sumažina įtaigumą Aš tai jau pastebėjau ne pirmą kartą tavo rašiniuose. Tu pataisai pirminį variantą ir jis jau kažką praranda.

Nes vertybė čia yra būtent tu - tavo mąstymas, tavo stilius ir tavo tiesa.

Visus linksnius ir kablelius tau sutvarkys redaktorė, tai jos darbas, ties tuo nereikia užsisiciklinti.

Tu turi tą dievo dovaną - gebėjimą išreikšti savo mintis raštu. Turi gerą įtaigų originalų stilių. Turi norą rašyti. Turi ką pasakyti. Tai ir rašyk. Kaip išeina tau. Ir tai bus pats geriausias dalykas.

Gali, žinoma, išklausyti visų atėjusių į tavo dirbtuvę, nuomonę, Net gali tiesinti savo skulptūrai nosį pagal visų pageidavimus…

Bet ten, savo dirbtuvės gilumoje, kurk savo kūrinį pats, taip, kaip tik tu jį matai… Ir jis bus šedevras.

P.S.

Ir čia tik tarp kitko - taisei ir nutaisei. Kažkur pradžioje, kai aiškini, ką reikės padaryti, atsirado linksnių neatitikimas.

"Jums teks atlikti dvi užduotis:

Sukaups 10000 angliškų žodžių atsargą.
Sukaups 1000 valandų suprantamos anglų kalbos klausymo bagažą."

Ir tik dabar pažiūrėjau tavo rašto darbo ataskaitą. Realios ten tik dvi klaidos - veiksmažodžio forma ir laiko forma. O artikeliai, na, ką gi, tai smulkmena, o a ir an, galima laikyti rašybos klaidele. Beveik esu sukrėsta tokio tobulumo:-)

Dėkoju Gintarui ir Miridei už palaikymą.Ypač Gintarui už tą konkursėlį, kuris netikėtai privers mane prabilti (negi leisiu geram daiktui 1000 taškų prapulti?) Jaučiu,kad galėčiau jau nesudėtingai kalbėti,tik nesusigaudau kaip tai turėtų vykti?Gal Gintaras man paaiškintų (kad ir skaipu) kaip tai daroma :slight_smile:
Seniai noriu parašyti, kas mane užkabino,kad pradėjau mokytis LingQ. Ieškojau būdų,kaip galima išmokti kalbą,bet nelabai tikėjau,kad man tai pasiseks.Kai radau nuorodą į Gintaro blog’ą ,pasidomėjau . Paaiškinimai kaip naudotis sistema labai patiko.Labai vykusiai parinktas pirmas tekstas “Steve’s Introduction to LingQ”.Aš paklausiau Gintaro patarimo išsiversti šį tekstą ir atradau sau,kad jis yra labai vertingas,nes tiesiog įkvėpė man tikėjimą,kad aš galiu tai padaryti.Aš galiu išmokti kalbą ir būdama tokio amžiaus it tokios atminties,kokios esu.Kantrybės man pakanka,užsispyrimo taip pat.Jau beveik metus po truputį,kiek turiu laiko ir noro judu į priekį ir matau,kad ne veltui.Kalbos supratimas ir girdėjimas pagerėjo taip,kad jau" galėčiau suprasti ką kalba žmonės gatvėje",kaip sako A.J. Startavau jau paskutinį komplektą iš “Learn Real English”.Esu dėkinga Gintarui ir už tai,kad atradau šį puikų mokytoją.Namie,su savo auklėtiniais mes tiesiog linksminamės mėgžiodami jo intonacijas,kai atkartojame tas mini istorijas.

@teremaca1
Taigi čia jau kaip ir sėkmės istorija beveik. Tik kalbėjimo ir tetrūksta :slight_smile: Galim rytoj pasikalbėti. Mano skype yra nurodytas mano profilyje.

@miride
Ir vėl tau ačiū už pastabas. Priminei man vieną istoriją, kurią sužinojau iš Steve.

The Parable of the Old Man, The Boy, and The Donkey

There was an old man, a boy and a donkey. They were going to town and the boy was riding the donkey, with the old man walking alongside.

As they rambled along, they passed some old women sitting in the shade. One of the women called out, ''Shame on you, a great lump of a boy, riding while your old father is walking."

The man and boy decided that maybe the critics were right so they changed positions.

Later they ambled by a group of mothers watching their young children play by the river. One cried out in protest, “How could you make your little boy walk in the hot sun while you ride!”

The two travellers decided that maybe they both should walk.

Next they met some young men out for a stroll.

“How stupid you are to walk when you have a perfectly good donkey to ride!” one yelled derisively.

So both father and son clambered onto the donkey, deciding they both should ride.

They were soon settled and underway again. They next encountered some children who were on their way home from school.

One girl shouted, “How mean to put such a load on a poor little animal.”

The old man and the boy saw no alternative. Maybe the critics were right. They now struggled to carry the donkey.

As they crossed a bridge, they lost their grip on the confused animal and he fell to his death in the river.

Aš tikiuosi, kad mano gyvulys neįkris upėn, tačiau mano blogas yra kaip ir mano namai ir noriu, kad lankytojas čia jaustųsi patogiai. Nenoriu, kad jis būtų užgauliojamas. Noriu, kad jis žinotų savo šansus, bet taip pat noriu suteikti ne utopinę, bet racionalią viltį. Ir kad tie 90+%, kuriems nieko neišeis, bent jau žinotų, kad tai įvyko ne dėl kažkokių sugabumų ar “blogo” mokymosi, bet dėl to, kad jie neatklausė privalomo minimumo. O tiems likusiems 10-čiai procentų noriu parodyti kur eiti, kadangi pripažinkime tokį faktą - patogesnio dalyko už LingQ gamtoje paprasčiausiai neegzistuoja. Bent jau kol kas.

Sveiki, Gintarai

Tikriausiai neprieštarausite, jei savo nuomonę dėl straipsnio parašysiu čia.
Straipsnis reikalingas, svarbus, informatyvus.
Jei straipsnio tikslas pritraukti naujus žmones, tada reikėtų straipsnyje atsakyti į klausimus:
kokia galima jūsų blogo auditorija ?
į kokio amžiaus vartotojus orientuojatės ?
ir svarbiausia, kokią NAUDĄ vartotojas gaus besimokydamas LingQ o ne kitoje programoje? ( kitų programų nereikia kritikuoti, o parodyti LingQ privalumus )
Kiekvienoje amžiaus grupėje yra skirtingi motyvai, dėl ko nori išmokti anglų kalbą. 15 - 18 m. amžiuje vieni motyvai, ( pvz. pagerinti žinias ir geriau išlaikyti egzaminą, t.t.) 25 - 30 kiti, ( gal išvykti mokytis ar dirbti į užsienį …) ir t.t
Pažiūrėti į straipsnį blogo skaitytojų akimis, įvertinti ar straipsnio pagrindinė žinia suvokiama ir svarbi žmogui prie jūsų blogo prisijungusiam pirmą kartą.
Išvardinti ne mažiau 7 NAUDAS , kurias galėtų gauti besimokydami LingQ, atsižvelgiant į amžiaus grupes.
Ir tai išdėstyti straipsnio pradžioje, ( sudominti skaitytoją, kad jis pagalvotų " o tai juk mano norai) ) ir toliau skaitytų, ir toliau pagrįsti naudas esama info ir statistika, kurią pateikiate.
Sakinys << “Įvairiais duomenimis nuo 90 iki 95 procentų anglų kalbos kursų lankytojų taip ir neišmoksta kalbėti anglų kalba, todėl manau, kad daug nesuklysdamas galiu teigti, kad mažiausiai 9 iš 10 šio blogo skaitytojų nepradės kalbėti angliškai niekada.” >> , pirma mintis, kuri šauna į galvą perskaičius šį sakinį, kad tik vienas iš 10 LingQ pagalba galės išmokti angliškai. Tik perskaičius atidžiau galima suprasti, kad " kursų lankytojai" ( suprask mokamų kursų), neišmoksta kalbos. Siūlau pakoreguoti šį sakinį suprantamiau :slight_smile:
Tai tik mano nuomonė ir pastebėjimai. Jūs darote puikų darbą. Sėkmės.

@Gintaras. Nuostabu. O kaip tie tūkstančiai tavo skaitytojų, kurie perskaitė visiškai nesulaižytą tekstą ir nieko, atėjo į LingQ’ą, mokosi sėkmingai ir dėkoja tau kiekviename laiške? Ir niekas nieko neišsigando. Ir visi iš karto patikėjo. Įskaitant mane taip pat.

Tau daug vertingų nurodymų prirašė naujas narys Raimundas. Jie tikrai vertingi ir reikia į juos atkreipti dėmesį. Bet jis kalba labiau apie straipsnio arba knygos struktūrą ir akcentus.

O aš kalbu apie stilių. Nenorėčiau, kad tu jį prarastum, nes jis - tavo jėga.

Raimundai ir Miride, dar kartą ačiū.
Reikės rašyti naują vedamąjį straipsnį antram blogui, tai ten ir susidėliosiu iš naujo. Prie šito jau bijau daugiau lįsti, kadangi kaip supratau, darau tik blogiau. Vakar pamačiau, kad didžioji problema (pagal “bounce rate”) vis dėlto yra ne vedamąjame, o tokiuose straipsniuose kaip “Anglų kalbos gramatika,” “Anglų kalbos laikai” ir kaip nebūtų keista “Kaip išmokti laisvai kalbėti anglų kalba.” Nežinau ar reikia dėl to jaudintis, kadangi akivaizdu, jog ten žmonės neranda ko ieško ir panašu, kad tikisi išmokti laisvai kalbėti bestudijuodami taisykles.

“What we see depends mainly on what we look for” (Sir John Lubbock)
“People only see what they are prepared to see” (Ralph Waldo Emerson)

Per nepilnas 10 sekundžių, kurias dauguma lankytojų (67,6%) praleidžia mano bloge, naivu būtų tikėtis pakeisti įsitikinimus, kuriuos mokykla formavo mažiausiai 10 metų. Tačiau man tai vis tiek yra įdomus žaidimas. Man patinka kariauti su skaičiais ir pastebėjau, kad seniau, kai rašiau dar baisesnius straipsnius, tas procentas buvo mažesnis, tai dabar ir suku galvą, kaip bent jau sugrįžti buvusio skaičiaus.

Manau, kad gražiais “lia-lia” čia nieko nepasieksi. Gražiai giedoti visi moka. Man atrodo, kad reikia kažko drastiško. Man labai patiko AJ antraštė “Grammar Kills Your English Speaking”, taigi aš pavogiau šitą idėją. Noriu sukrėsti skaitytoją ir dėl to man taip norisi pasakyti: “Žmogau, ką tu darai?!” Matyti tuos beveik 70% išeinančių žmonių yra tas pats, kaip žiūrėti į žmones, lipančius ne į tą traukinį ir nieko jiems apie tai nesakyti. Betgi juk tai gyvi žmonės! Tokie pat kaip ir mes, su tokiom pat problemom ir siekiais, tik jie nežino ką daro.

Aš manau, kad tie baisieji 90+% galėtų labai sumažėti, jeigu žmonės suprastų tik vieną vienintelį dalyką “interesting and meaningful content.” Tačiau…

“…žmonės nesidomėjo paprastais dalykais ir pradėjo rašyti traktatus, interpretacijas, filosofinius apmąstymus. Kai kurie pradėjo dėtis žiną kelią geriau už kitus” (Paulo Coelho, “Alchemikas”)

Dėl skaičių. Manau, kad nereikia daryti vienareikšmiškai išvadų iš statistikos. Aš pats asmeniškai rekomendavau ne vienam šią sistemą ir žinau keletą žmonių kurie naudojasi šia sistema ir mokosi kažkiek kitaip. Tai yra jie parsisiunčia garso failus ir pan. bet neveda tinklapyje savo profilio statistikos, realiai mokosi, bet jų nesimato. Pats nesenai panašiai dariau, tik dabar galvoju, kad vis dėl to reikia gi daugiau bendraut ir palaikyt vieniems kitus(dar kartą ačiū Gintarui). Taip kad sausi skaičiai ne visą laiką parodo realų vaizdą (išskyrus aišku matematiką). Tai tokia mano subjektyvi nuomonė.

@Gintaras.

Aš nežinau, ar po pataisymų tavo straipsnis atrodo blogiau. Gal geriau… Tik jau būni ne visai tu.

Tu darai be proto didžiulį darbą. Tu darai teisingą darbą. Tai visai ne tavo kaltė ar kažkoks mistinis straipsnių trūkumas, kad žmonės “neranda ko ieško ir panašu, kad tikisi išmokti laisvai kalbėti bestudijuodami taisykles.”

Čia apie mane. Aš ruošiausi pradėti rimtai mokytis anglų kalbą ir pradėti mokytis nuo gramatikos. Aš nenorėjau eiti į kursus, todėl ieškojau kokios geros gramatikos programos. Pernai lapkričio 20 dieną aš įdėjau į paiešką žymą “Anglų kalbos gramatika” ir pati pirmoji nuoroda buvo į tavo blogą. Tą dieną tavo bloge aš praleidau tikrai ne 10 sekundžių, o kelias valandas. Skaičiau ir skaičiau iš naujo. Ir viskas man čia buvo atradimas.

Kitą dieną jau buvau LingQ’e ir turėjau nusipirkusi Effortless pamokėles. Buvau sužavėta. Ir kažkaip net pakylėta. Žinojau, kad gavau ypatingą medžiagą, kad tai bus tai, ko reikia… Nors ieškojau gi visai ko kito.

Ir jau metai, kai esu čia ir niekur nepabėgau. Bet juk ne viena aš. Tokių žmonių yra daugybė. Kuriems tavo blogas būna tiesiog nušvitimas.

Kiti gi užklysta į internetą, eina per puslapius, žvilgteli, išeina. Tai natūralu. Bet ir per 10 sekundžių pasąmonėje kažkas lieka. Ir gal kada nors jie sugrįš - tikslingai.

Vakar pas mane buvo draugė. Ji yra LingQ’e. Pasimokė tik tris dienas. Neužsikabino.

Ji vaikščiojo pas privatų mokytojq. Bet su juo mokėsi tik per užsiėmimus, niekada nieko daugiau namie. Irgi neužsikabino. Ji mano, kad jos gyvenimas pilnas problemų, kurios ją atitraukia nuo mokymosi.

Kažkaip ji susikalba angliškai, Na, ir galų gale jai to užtenka.

Ir kiek tokių yra… Tu gali rašyti, kaip nori - apgludintai ar grubiai, šitai nieko nekeičia. Žmonės gyvena savo gyvenimą, kuriame laiko mokymuisi tiesog nėra. Ar nėra noro. Ar yra per daug problemų. Todėl jie nepradeda mokytis. Bet ne todėl, kad tu parašei kažkaip neteisingai.

O dėl baisių pavadinimų… Na, ką gi, kažkas tame yra… Aš naudoju dabar treniruotėms programą, kur treniruotes veda tokia geležinio kūno mergiotė. Jos treniruotės vadinasi maždaug taip - I Am Crazy But You Like It… Pasižiūrį į tą gražų kūną, perskaitai beprotišką pavadinimą ir atsidarai treniruotę. Būna smalsu ir traukia. Du komponentai - pavyzdys ir užkabinantis pavadinimas. Ir jau lendi į vidų žiūrėti, kas ten yra. Todėl AJ žino, ką daro, kai naudoja tokius žodžius savo podcastų pavadinimams.

Ir, Gintarai… Viskas bus gerai. Tu parašysi viską gerai. Tu padarysi viską teisingai. Nustok jaudintis. Nustok nerimauti. Eikvok energiją teigiamam ir puikų rezultatą atnešančiam dalykui - rašymui. O ne svarstymams, kodėl yra vienaip ar kitaip…

Na, taip tiesiog yra…Žmonės turi per daug problemų:-)

@miride
Aš nesijaudinu. Tiesiog užsiimu skaičiais, kurie yra taisytini :slight_smile:
Dabartės, atsižvelgdamas į Raimundas9 rekomendacijas ir pasiūlymus, kuriuos gavau uzdarbis.lt forume, perdariau savo kitą blogą. Tiksliau, padariau jam naują “landing page”. Efektas - per 2 dienas 102 registracijos LingQ! Tai viršija vidurkį dvigubai! Tačiau išvadas daryti dar anksti, kadangi nuo sekmadienio prasideda sujudimas, kuris pasiekia piką pirmadienį arba antradienį, o aprimsta penktadienį ir šeštadienį. taigi, viščiukus suskaičiuosim po savaitės.

Kita vertus, registracijos dar nieko nereiškia. Pastebėjau, kad žmonės ateina, nesupranta, ką čia veikti ir pabėga. Didžiausia problema - jie čia neranda gramatikos, taigi nežino, ką čia daugiau veikti. Auklėjamasis darbas ko gero turėtų vykti šia kryptimi, bet čia mes susiduriame su 10 metų formuotais įsitikinimais, kuriuos pralaužti tikrai nėra paprasta. Žinau pagal save ir matau pagal kitų žmonių skaičius :slight_smile:

Taigi, jeigu kas turi pastabų dėl naujo “landing page,” gali parašyti čia, kadangi ten komentarai yra tik puslapiuose ir blogo žinutėse. Pagrindinio puslapio tekstai dar neapšlifuoti ir, tiesą sakant, neapgalvoti. Padariau “ant smūgio,” o laikui bėgant, reikės “dovesti do uma.” Idėjas pasiskolinau iš LingQ pagrindinio puslapio. Ai, vos nepamiršau įdėti nuorodos :slight_smile:

http://www.anglukalbospamokosinternete.lt/

Tiesa, dar radau kažką, kas vadinasi “testimonials.” Jie labai gražūs ir sudėti apačioje. Iš viso radau 4. Iš kur juos paėmiau, galima rasti pagal nuorodas, kurias ten įdėjau. Tikiuosi, kad jų autoriai leis man juos ten palikti - juk patys savo noru tai paleido į pasaulį :slight_smile:

@Gintaras. Peržiūrėjau. Man patinka.

Galvoju apie pirmąjį tavo blogą. Ar ten prieš metus buvo auklėjamasis darbas? Atsimeni Tilį Ulenšpygelį ir jo sakramentinę frazę - Klaso pelenai beldžiasi man į širdį? Man tada psibeldė. Ir dar kaip pasibeldė.

Bandžiau žiūrėti į dabartinį blogą naujoko akimis. Galvojau apie tai, ar kitiems irgi Klaso pelenai beldžiasi? Manau, turėtų. Tą tau rodo ir registracijų skaičius.

Bet skaitydama kelis kartus parašytą “kodėl mokytis internete”, staiga supratau vieną dalyką. Internete. Technologijos. Raktiniai žodžiai. Tu pripratęs čia būti, todėl atrodo paprasta. Bet juk toli gražu ne visiems. Prisiminiau tokį dalyką. Dirbu dabar labai dideliame EUN projekte, grįstame technologijomis.Atėjo į projektą maždaug 100 žmonių. Du po kelių dienų išėjo - “mes negalvojome, kad tiek daug laiko reikės praleisti prie kompiuterio”.

Gal dar ir čia yra priežastis, kodėl žmonės nori mokytis su gyvu žmogumi. Tu pats parašei - labai teisingai - ateina čia, nežino, ką daryti ir meta. Nebūtinai dėl to, kad neranda gramatikos.

Jei dėtum nuorodas į savo gražius filmukus? Aš iš jų mokiausi, buvo labai gerai.

@miride
Ten yra 5 nuorodos į mano pirmuosius “auklėjamuosius” video, tik gal nelabai matosi, nes jos - pilkos (ikonėlės)… Dėl internetinio raštingumo, tai jis su laiku pagerės. Pagrindinė mintis, kurią noriu perduoti, tai kad reikia orientuotis į 1000 valandų. Kol kas ji užkišta giliau, bet gal ir gerai, nes dauguma, pamatę tą skaičių, turbūt pasukiotų pirštą prie smilkinio ir bėgtų neatsigręždami, kadangi kursuose juos žada pakelti į “advanced” lygį per 160 valandų, dar kitur - per 2 dienas. Žmonėms labiau patinka loterijos negu darbas - tai galime pamatyti per tv :smiley:

Kas link Ulenšpygelio, tai man labai patinka šita ištrauka.

Ulenšpygelis sėdėjo pakelėje, kai iš tolo atrūko keturiais žirgais kinkyta karieta ir sustojo prie jo.
Vežėjas sušuko: “Per kiek laiko galima nuvažiuoti iki miesto?”
Ulenšpygelis atsakė: “Per dešimt minučių, jei važiuosite lėtai.”
Vežėjas jam drėbė: “Idiotas!”
Jis suplakė arklius ir nudūmė tolyn. Ulenšpygelis pakilo ir lėtai nuėjo miesto link. Po pusvalandžio jis pamatė vežėją, kurio karieta apvirtusi gulėjo griovyje.
“Kas atsitiko?”
“Lūžo ašis.”
“Matote, - pasakė Ulenšpygelis , - aš jums sakiau: dešimt minučių, jei važiuosite lėtai!”

Tiesa, prisiminiau savo pirmą įspūdį, kai gavau Steve rekomendacijas, kaip mokytis LingQ. Man labiausiai užkliuvo, kad pradžioje reikia kelis kartus perklausyti tekstą, jo neišsivertus (dabar jau viską - 100% klausau neišsivertęs ir dažniausiai neišsiverčiu niekada - tiesiog jau nespėju). Mano smegeninė tai atmetė. Pamaniau, nesąmones šneka vaikinas… Man buvo nusispjauti į tai, kad jis laisvai kalba 11 kalbų ir galbūt geriau už mane žino, kaip reikia mokytis. Bet tai - faktas - aš iš tikrųjų taip pamaniau. Koks buvau idiotas!

Taigi, suprantu tuos, kurie taip pat atmeta jo idėjas. Tai žmogiška. Didžiausiu pasaulyje laikomas darbo su įsitikinimais meistras Robert Dilts yra pastebėjęs - žmonių įsitikinimų pakeisti NEĮMANOMA…

Bet galima pasėti abejonę… Ką aš ir bandau daryti :slight_smile:

@Gintaras. Gera ištrauka.:slight_smile:

Dar dėl filmukų. Ne, pilkumas niekuo dėtas, aš juos pamačiau iš karto, perbraukiau pelyte per visus, pamačiau pavadinimus, ir neatsidarinėjau. Na, man pasirodė lyg viskas žinoma.

Taigi, esmė pavadinimuose. Mano manymu, pavadinimus reikia konkretizuoti. Ne pačio filmo pavadinimą, bet toje vietoje, kur puslapyje matome filmo pavadinimą užvedus pelyte ant filmo. Tai gal turėtų būti tiksliai. Pavyzdžiui “Anglų kalba internete” maždaug trys filmai vadinasi taip pat, o juk jie visi apie kitką. “Kaip pradėti mokytis LingQ’e”, “Kaip linkinti žodžius” ir etc. - gal taip turėtų būti. Ir pavadinimas “Anglų kalbos mokytoja” neaišku apie ką. Ir dar pagalvok - visai kalbos nemokantis pilietis atsidaro filmą, o ten sudėtingas sakinys ir visi pyškina puikiausia anglų kalba. Ką jis turėtų pagalvoti? Kad iš karto taip ir reikės? Ar tas žmogus nepagalvos, kad jam per sudėtinga? O lietuviški tavo mokomieji filmukai labai geri, viskas ramiai ir aiškiai.

Pasėti abejonę - gerai… Kad žmogus, uždaręs puslapį, dar galvotų apie tai…

Aš užsikabinau tavo bloge - nereikia gramatikos, nereikia žodžių… O pas AJ - bus labai lengva:-) Visų tinginių svajonės:-)

Visi mes pradžioje būname idiotai. Į tai įeina ir nepagrįstas optimizmas ir įsišakniję įpročiai. Bet gerai, kad nors vėliau, bet ne per vėlai susivokiame.

LingQ’e elgtis nemokėjau, dirbau aklai, tiesiog landžiojau visur. Žiūrėjau tavo filmus. Tik daug vėliau radau Steve podcastą, kur iš tikro viskas labai detaliai aprašyta. Yra juk Help’as, bet mes jo neskaitome.:slight_smile:

@miride
Ačiū. Dėl pavadinimų reikės pagalvoti. Kažkada padariau tokį savo referalų tyrimą ir radau, kad 70% atėjusių į LingQ žmonių yra arba nulinukai arba Beginner 1 (maždaug po lygiai). Dar padariau tokią miniapklausą Facebook:

http://www.facebook.com/questions/195048667238208/

rezultatai maždaug panašūs - 79/21, taigi blogas turi būti orietuotas būtent į šį segmentą. Kaip sakoma, “iz dvuch zajcev vybirajut togo, što požirnee” :slight_smile: Be to mes žinome, kad kiekvienas diplomantas buvo fuksu, bet ne kiekvienas fuksas taps diplomantu. Taigi pažengusiųjų natūraliai yra žymiai mažiau.

O Ulenšpygelio istorija patvirtina šeštąją AJ taisyklę - “geriausia yra lėtas ir gilus mokymasis.” Tą patį darė ir Jerry Dai. Pasak Steve, norėdamas išlavinti tarimą, jis nekartojo žodžių kaip papūga paskui mokytoją, bet klausė tuos pačius tekstus po 1000 kartų:

Tai irgi daug kam bus nesuvokiama. Norint išlavinti tarimą reikia KLAUSYTI?! :s

Laba diena, Gintarai,

Ačiū jums už tai, kad taip gražiai ir intensyviai dalinatės savo patirtimi ir nukreipiate ten, kur lengviausia ir geriausia eiti, siekiant išmokti gyvos anglų kalbos. Tiesiog nuostabus derinys: Ling + AJ Hoge. Ačiū jums labai.

Nežinau, ar jums tikrai verta taisyti straipsnį, atsižvelgiant į mūsų komentarus. Bijau, kad tada tai nebebus unikali jūsų dalis, o tik bandymas įtikti didesnei auditorijai. Mane jūsų straipsniai sudomino ir netaisyti :slight_smile: Bet jeigu prašote, tebūnie:

Patiko:

  • nuorodos į video: abu video nuostabūs, iškelčiau juos į priekį su trumpu prierašu prieš juos: “Gramatikos mokymasis trukdo kalbėti laisvai (šią dalį paryškinčiau). Tai senas, vertimams sukurtas metodas. Neįmanoma atsiminti tūkstančio taisyklių, juo labiau jų tinkamai ir greitai panaudoti. Paklausikyte, kaip siūlo mokytis, vieni iš geriausių mokytojų”.
    Tada įdėčiau 3 video: dr. Stephen D. Krashen / AJ Hoge / Steven Kaufman. Plius jūsų prezentaciją, kurią siunčiate apie vertimų metodą. Man ji labai patiko :slight_smile:

  • toliau straipsnį tęsčiau ta dalimi, kur parašyta, ko reikia, kad pradėtum kalbėti (klausymas + žodžiai).
    Šią dalį pradėčiau paryškintais žodžiais: “Viskas, ko jums reikia tai:” ir t.t., tai, kas eina jūsų tekste.

  • sprendimo dalį, ką daryti kad būtų kitaip, pavadinčiau ir paryškinčiau: “Išbandykite, tai kas geriausia. Tai, ką radau ir kas patinka man pačiam.” ir tada šiek tiek siūlyčiau susisteminti jūsų informaciją. Tai galėtų atrodyti maždaug taip:
    Nuostabus derinys: Ling + AJ Hoge + poliglotų patarimai:
    Ling - nuoroda į Lingq.com, labai trumpas aprašymas, kam ji skirta ir linkas į vieną iš jūsų pamokų, kur mokote, kaip dirbti Ling’e;
    AJ Hoge - mokykitės linksmai, nuoroda į 7 taisykles, nemokamos pamokos video Barselonoje, nemokamą Power English Introduction pamokų komplektą. Su prierašu: “tiesiog pabandykite”.
    Poliglotų patarimai - Steve Kaufman video, nuoroda į jo ir Zamiatkino knygas bei internetinį jungtinį poliglotų darbą.
    Straipsnio pabaigoje palinkėčiau visiems sėkmės :slight_smile:

Nepatiko:

  • straipsnio ilgumas (sutrumpinčiau ir palikčiau tik esmę);
  • šiek tiek pakoreguočiau struktūrą (pasiūlymai pateikti aukščiau);
  • nežinau, ar tikrai reikalingas lyginimasis su x anglų kalbos mokytoja :slight_smile:

Tai tiek. Jei kartais laimėčiau jūsų konkursą, norėčiau, kad prizą padovanotumėte pirmam 11.21 d. prisiregistravusiam lietuviui Ling’e. Tegu mėnesį savęs neriboja ir pajunta mokymosi džiaugsmą :slight_smile:

Sėkmės darant gražų darbą Lietuvai bei jos žmonėms. Kuo daugiau lietuvių laisvai kalbės anglų bei kitomis kalbomis, tuo mūsų šaliai bus geriau.

Iki, Diana

p.s. dar viena idėja straipsnio pavadinimui - “Akimirkai pamirškite gramatiką ir pabandykite anglų kalbą mokytis kitaip”.

Wow! Darosi įdomiau. Miridė gavo pirmąją konkurentę :slight_smile:

Tik komentarą geriau nukopijuoti ir įdėti tiesiog po straipsniu, komentarų skiltyje, kadangi tada žmonės turi galimybę “laikinti” ir matosi, kuris komentaras labiau mėgstamas. Tokiu būdu jau padarėme vieną konkursėlį ir nustatyti laimėtoją buvo labai paprasta - pagal “thumbs up” :slight_smile:

Be to ir idėja buvo tokia - paskleisti šią žinią per Facebook.

Dėl mokytojų, tai žmonės turi žinoti, ko iš jų galima tikėtis, o mokytojai turi suvokti, kad atėjo laikas mokytis patiems, kadangi greitai gali taip atsitikti, kad mokiniai žinos daugiau už juos pačius ir jie liks be darbo. Laikai keičiasi ir, pagal Darviną, tie, kurie nesugebės prisitaikyti, išnyks - natūrali atranka. Geriems mokytojams nėra ko jaudintis (bet tobulintis vis tiek pageidautina), kadangi tikri specialistai darbo visada turi. AJ taip pat yra mokytojas ir nesiskundžia, kad sunku pragyventi iš mokytojo algos, o darbo turi daugiau, negu pajėgia susitvarkyti :slight_smile:

Atnaujintas: http://www.anglukalbospamokosinternete.lt/
puiku :slight_smile: man patinka :slight_smile:

Tas Gintaro puslapis tai neblogas ir turinis geras.