Dėl kalbos mokymosi

Beje, kai buvo jaunas, Steve naudojosi kortelėmis ir naudojosi daug, tik kažkodėl jo įsiminimas buvo labai žemas - apie 20-30%. Gal dėl to, kad naudojosi jomis ne pačiu geriausiu būdu. Palyginimui, mano įsiminimas su Supermemo šiai dienai yra 96,04% iš EN į LT (po 4 metų, žodžiai sakiniuose) ir 92,94% iš LT į EN (po 8 mėnesių, visa frazė). Tačiau, nežiūrint į tai, Steve kalba 14 kalbų (įskaitant čekų ir korėjiečių), o aš ne :slight_smile:

Ką norėjau čia užakcentuoti, tai kad jeigu žmogus kažką darė, tačiau nustojo tai daryti ir, nežiūrint į tai, vis tiek rodo gerus rezultatus, tai verčia pamąstyti apie tai, ar yra prasmė kartoti kažką, kas neperdaug pasiteisino, tuo metu kai yra efektyvesnių būdų.

Na aš ir vis dar mokaus su flash kardais, matyt įprotis tačiau nebekalu žodžiu, gal ir nuo tų kortelių atprasiu :). Pastebėjau žiurint pvz serialus labai svarbu klausant stebėti veikėjų veiksmus, jų tonacija ir esančia aplinką, tada pačios smegenys suvokia maždaug esmę apie ką kalbama ir tada užfiksuoja ką galėtų reikšt butent tas žodis toje konkrečioje situacijoje ir dažniausiai neklysta. Tai šaunu, nors žiūrojas jau turi būti nepradinukas(nors vaikai taip ir mokosi- nuo 0). Toks mano pastebėjimas, kad žodžių mokytis nėra būtina :slight_smile: Gal aš ir klystu :slight_smile:

Kad nekurti naujos temos paklausiu čia. Gal kas žinote kokių rusiškų ekonomikos ir politikos naujienų tinklapių, kuriuos būtu pateikiami visokie naujienų video su transcriptu arba šiaip kokie podcasts. Svarbiausiai, kad kalba eitu apie ekonomiką ir politiką bei būtu transcriptas.

@kapish yra toks Echomoskvi, rodos taip ir rasos, www.echomoskvi.ru
pati suzinojau apie ji is Steve, nes jis labai dziaugesi, kad ten yra ir irasas ir transcriptas

neteisingai parasiau. tikrasis adresas http://www.echo.msk.ru/

@greenkiwi
Tam, kad atsisakyti žodžių mokymosi, reikia didelės drąsos. Aš jos neturėjau ir atsisakiau kortelių tik tada, kai jau turėjau sukaupęs apie 8000 žodžių atsargą. O tuos sunkesnius, kurių taip ir neišmokau per 4 metus, iki šiol peržiūriu su Supermemo. Tiksliau aš juos “išmokstu”, bet po pusmečio ir vėl pamirštu :slight_smile:

Tuo tarpu Miridė, kiek žinau, taip ir nepradėjo žaisti su kortelėmis, o iš karto nuėjo šiuo keliu ir rezultate pasiekė savo tikslų per 1 metus :slight_smile:

Oooi, nezinau nezinau, kaip be korteliu mokintis. Ypac dabar su rusu kalba, kai visai tip naujai ir pagliau rimtai pradejau jos mokytis. Sakai, Gintarai, kad uztenka tik skaityti perziurinejant lingqus tekste ir klausyti?

Pastebėjau, kad lengviausia kažkokį žodį ar frazę prisiminti tada, kai jį išgirsti konkrečioje situacijoje. Tada net kartoti nereikia. Man yra buvę atvejų, kai pirmą išgirdus frazę, ji savaime įsmigo ilgam laikui. :slight_smile:

@Karemi
Paklausk Miridės. o paskui sugrįžk čionai ir papasakok visiems :wink:

Arba gali ir patį Steve pakalbinti. Jeigu jo nėra tarp tutorių, forume yra skyrelis “Ask Steve”.

Jie yra “švarūs”, o aš - susitepęs, nes dėjau žodžius į korteles gal kokius 2 ar 3 metus :slight_smile:

Dėkui :slight_smile:

Ok, taip ir padariau :slight_smile:

Greitesnis būdas - eini į Steve profilį - Login - LingQ

pasirenki ten dešinėj, kur statistika, pavyzdžiui čekų kalbą, laikotarpį “All time” ir matai:

LingQs - 41965
LingQs Learned - 3185

arba rusų - tai jo naujausios kalbos:

LingQs - 36379
LingQs Learned - 3136

Kaip ir atsakymas į tavo klausimą? :slight_smile:

Atsakymas tik kad, kad matomai per flashcardus jis nesimoko :slight_smile:

man tai atrodo kaip labiau patinka taip ir reikia mokytis…nematau didelio skirtumo su kortelėmis ar be jų…įtariu reiktų kiekvienam individualiai surasti optimalų variantą…tarp žodžių atsargos auginimo ir proceso malonumo…aš tai niekad nenaudojau kortelių…bet pavydžiu tiems kas naudoja…man tingisi su jomis žaist…
papildau…ką tik prisiminiau kažkada Čekuolis pasakojo kaip jis mokėsi kalbas…kur jis bebūtų pas jį visą laiką rankose ar kišenėje būdavo kartoninės kortelės su užrašytais pvz 10 vnt žodžių…jam labai tiko toks būdas

Nusprendžiau ir aš atsisakyti kortelių, kaip pats Steve sakė, kalbos mokymasis turi būti įdomus, o kalti žodžius tikrai nėra įdomu. Šiaip ar taip, kad nepamirštum išmoktų žodžių tu turi juos vartoti. Žodžius tai pat puikiai galima išmokti tik klausant ir skaitant, puikus to įrodimas yra kūdikis, kuriam niekas nerašė ant kortelių žodžių ir neliepė jų mokytis. Jis paprasčiausiai visą laiką klausė.

Taip pat su tais kas domisi ekonomika ir politika noriu pasidalinti puikiu šaltiniu klausimui bei skaitymui.

  1. Iš čia http://thepiratebay.se/torrent/7810912/GetFLV_9.1.2.0_CRACKED___IPASuperior parsisiunčiame “getflv” programą ir ją įdiegiame, kaip ją nucrackinti yra parašyta mano duotoje nuorodoje.
  2. cnbc.com svetainėje video kategorijoje susirandame patinkanti video ir jį parsisiunčiame pasinaudodami getfvl programa. Kaip ja naudotis pamatysite siame video: - YouTube
  3. Parsisiunčiame any video converter programą http://thepiratebay.se/search/any%20video%20converter/0/99/0 ir jos pagalba konvertuojame parsisiųsta video į mp3 failą.
  4. Dešinėje pusėje šalia rodomo video cnbc puslapyje yra video transcriptas. (Gali pasitaikyti video, kurie neturės transcripto, bet dauguma jį turi.)
  5. Dabar, kai jau viską turime galime į lingq importuoti naują pamoką.

Kai kuriems labai patinka mokytis mintinai ir jie netgi siekia asmeninio rekordo išmokti kuo daugiau žodžių per dieną, savaitę, mėnesį. Vienareikšmiškai nereikėtų sakyti, kad toks mokymosi būdas niekam neįdomus, o toks įdomus. Viskas priklauso nuo žmogaus. Galima kalbėti apie tai, koks būdas įdomiausias, o galbūt ir efektyviausias kiekvienam iš mūsų. Kitas dalykas, kad kol vieni diskutuoja kaip geriau mokytis, kiti jau mokosi, o kažkas galbūt jau pasiekė norimo rezultato. Vaikai neturi pasirinkimo kaip mokytis, jie mokosi vieninteliu būdu, gal todėl greitai ir išmoksta…

@Forexx
Geras pastebėjimas :slight_smile: Suaugusiems sunku pasiekti tokį motyvacijos lygį, kaip kūdikio, kadangi jie turi daug opcijų. Kraštutiniu atveju jie moka bent vieną kalbą ir moka visaip gestikuliuoti rankomis. Vaikai gi neturi jokio pasirinkimo ypač kai būna suvystyti. Ar apsišikę, ar alkani jie savo problemas ir norus išreiškia vienu būdu - verkdami. Tuo tarpu jų mamos, ir čia galima drąsiai teigti, kad visas 100% mamų yra pakankamai sveiko proto, kad nepradėtų jų mokyti gramatikos, o mokytų žodžių ir jos tai daro rodydamos daiktus, aiškindamos kaip vadinasi įvairūs veiksmai ar daiktų savybės. Jos rodo daiktus, kuriuos gali paimti, į nutolusius parodo pirštu, veiksmams paaiškinti naudoja gestus ir pan. It’s not rocket science.

Mes čia darome tą patį - aiškinamės, “ką tai reiškia.”

Siaip as nemanau, kad tai ka darau su kortelemis, butu galima pavadinti mokymusi ar kalimu, nes as po daugybes kartu klausymo ir skaitymo pereinu per korteles, kad pasitikrint, kiek daugmaz zodziu atsimenu, ar kazka isvis atsimenu ir ar kazka ismokau, ir tu, kuriu reiksmes nezinau, pasigilinu i sakini labiau, kuriame tas zodis yra. O kalt tai as atsikaliau mokykloj, tikrai to dabar nebedarau.

@Karemi
Taigi niekas tau nieko ir nesako. Jei tik patinka, tai vaikščiok per tas savo korteles ir džiaukis :slight_smile:

Kita vertus, kiek žodžių atsimeni, gali pamatyti ir skaitydama. Užlinkintus žodžius matai ir žinai ar supranti, ar ne. O žodynėlyje dar yra toks triukas. Gali išsifiltruoti žodžius pagal pamoką, tuos, kuriuos žinai, supaukščiuoti ir tada vienu ypu visus perkelti į “žinomų” kategoriją. Sutaupysi laiko, nes nereikės eiti per visas korteles du kartus ir laukti, kol statusas pasikeis iš 1 į 4. O ir pagal aktyvumo taškus tada galėsi išsiveržti į Lietuvos lyderius. Dabar net 3 moksliukai tave lenkia :wink:

Steve panašiai daro, tik jis išsifiltruoja žodžius pagal svarbą ir peržiūri tik pačius svarbiausius. Peržiūrinėja beje labai sparčiai. Jo nuomone pakanka trumpai pamatyti reikšmę ir jau galima varyti toliau. Bet čia skonio reikalas. Aš savo frazes perklausau kiekvieną kartą po 2 kartus - manau, kad tai sveika klausai.

O aš nepabijosiu prisipažinti, kad, nors mokykloje buvo rusų, anglų ir prancūzų, bet taip ir neišmokau nė vienos kalbos. Prisimenu vienas pirmųjų rusų kalbos pamokas. Sužinojau pirmus žodžius - мак, тут,… - jie buvo tokie paprasti, lengvai suprantami, kad man nuo tos pamokos pradėjo patikti rusų kalba ir aš laukiau sekančios pamokos. O per sekančias pamokas mes pradėjom mokytis asmenavimą. Tada rusų kalba man pasirodė paini ir sudėtinga, o ir mokytoja buvo reikli ir griežta, nedrįsau nieko klausinėti, nes buvo nepatogu prieš kitus, gabesnius. Ir nuo tada rusų kalba man liko kaip labai sudėtinga kalba, kuriai esu negabus. :slight_smile: Prancūzų kalba galėjo sektis geriau, bet man nepatiko jos akcentas ir tuo metu, kai reikėjo jos mokytis, aš apskritai nesupratau, kam reikia mokytis kitų kalbų, nebuvo tikslo mokytis, niekas nemotyvavo. Atrodė, kad viskas kišama per anksti, man tų dalykų dar nereikia. Prancūzų kalba buvo pirmoji mano užsienio kalba, o jos atsimenu tik kelis žodžius… Rusų kalba buvo antroji, o anglų trečioji. Anglų mokiausi tik pora metų. Dabar bandau mokytis iš naujo. Bet tas mokymasis toks, kad aš tik klausysiu, klausysiu, klausysiu ir viskas. Nieko nesimokysiu, tik klausysiu. Stengiuosi daug klausyti suprantamo turinio. Pradėjau nuo rusų kalbos.