ŽODZIŲ MOKYMOSI PRADŽIAMOKSLIS

Žodis gali, turėti ne vieną reikšmę, bet keletą, o kai kurie ir daugelį reikšmių. Vieni žodžiai išmokstami palyginti nesunkiai, kiti — daug sunkiau, o kai kurie — ypač sunkiai. Žodžių mokymasis daug priklauso nuo konteksto.
Jeigu žodis yra lengvame kontekste, jį lengviau ir 'įsiminti. Sunkiai išmokstami ir tie žodžiai, kurių reikšmių apimtis anglų ir lietuvių kalbose! neatitinka.
Naudojantis žodynu, dažnai daroma ta klaida, kad imama tik pirmo žodžio reikšmė, nežiūrint, ar ji tinka kontekstui, ar ne.
Kita klaida, kai pirma išrašomi visi nežinomi žodžiai, paskui, nežiūrint į tekstą (!), ieškomos jų reikšmės. Kartais jos išrašomos net kelios, bet praleidžiama reikiama.
Žodis, kuris iš pradžių galėjo pasirodyti žinomas, iš tikrųjų yra nežinomas arba turi kitą reikšmę. Todėl išrašyti nežinomus žodžius reikia tik skaitant ir verčiant sakinį po šakinio.
Išvada: neskubėkite versti sakinio į lietuvių kalbą. Pirma gerai įsigilinkite, ar teisingai jį suprantate. Reikia vengti skuboto, nepa grįsto spėliojimo. Iškilus abejonei, pasitikrinkime žodyne. Tik teisingai suvokę sakinio mintį, pasakysite jį taisyklinga literatūrine lietuvių kalba.

Kas liečia žodžių mokymąsi, tai norėčiau pridėti, kad nereikia gaišti daug laiko su sunkiais žodžiais. Per tą laiką, kol išmoktumėte vieną sunkų, galite išmokti 10 lengvų ir jau vien tai labai padidina kalbos mokymosi tempą. Su laiku ir tie buvę “sunkūs” pasirodys pakankamai lengvi ir bus įsisavinti be didesnių pastangų.

Neprisimeni - ir nereikia. Prisiminsi kai ateis laikas. Šitą įdėją perėmiau iš Steve.

1 Like

Čia tiems, kas gali klausyti angliškai, yra italų poligloto Luca Lampariello idėjos apie geresnį žodžių įsiminimą:

Kas nesupranta, galima pasiklausyti kaip muzikos - kaip italas pavaro angliškai :slight_smile:

Tas pats yra dar itališkai:

is prancūziškai:

Apie 60-75% sutinku su Gintaru…
Net gi tie zodziai, kurie turi aibes reikshmiu ir viso daznai vartojamos-sutinkamos, laikui begant (nuolat juos “matant” kokiame nors kontekste), “palengveja”…
Gal nereiktu kaip velnias kryziaus bijoti sunkesniu zodziu, bet “uzstrigti-uzsicyklinti” ant ju irgi nereiketu…! :slight_smile:

Kai kurių žodžių net nelinkinu, nes kitoje vietoje jie klaidina, arba linkinu su daugiau reikšmių.