Įvairūs klausimai

Ar bandėte ieškoti nemokamų pokalbių internete? Ta prasme, kur žmonės kalbasi vieni su kitais, nes nori išmokti kalbą.

Ne,nebandžiau.Bet esu mačiusi,kad šiame tinklalapyje žmonės palieka savo skype,kad pasikalbėtų

Nepastebėjau šito kažkaip. Internete buvau radęs kelis saitus, kur galima rasti kas nori kalbėti, bet nebandžiau jungtis.

Iš serialų sunkiau suprasti iš karto, gal dėl juoko, gal dėl ne vienodos kalbos. Švarūs podcastai suprantami greičiau. Tik, kad serialus klausyti-žiūrėti yra įdomiau. :slight_smile:

1 Like

Pastebėjau, kad jau užtenka perklausyti kiekvieną Draugų dalį 10-15 kartų max. Seniau reikėdavo 20+ kartų. Po to galiu papasakoti apie tą epizodą, tik gal be sudėtingų žodžių, nors stengiuosi įterpti frazes iš epizodo.

Pradėjau skaityti “The Ultimate Hitchhiker’s Guide to the Galaxy”. Šita knyga atrodo lengvesnė už Haldeman Joe - The Forever War ir The Stainless Steel Rat - Harry Harrison. Visada patiko scifi.

Klausimų neturiu, šiaip džiaugiuosi. :slight_smile:

O aš tau atsakysiu, nes matau, kad labai vargsti. Tu pažiūrėk vieną kartą išsirinkto serialo seriją, tada atsisiuntęs angliškus subtitrus susikelk kaip asmeninę pamoką į lingq, išsinagrinėk nežinomus žodžius, ir tada tą pačią seriją žiūrėk dar kartą. Taip užteks pažiūrėti tik du kartus ir galėsi papasakot net su sudėtingais žodžiais. Kiek kompetencijų tie serialai lavina - ir klausymas, ir skaitymas,( ir net kalbėjimas, jei tavo katė ar pliušinis meškiukas sutinka klausyti)!

Nelabai supratau ką norėjai pasakyti.

Toks mokymosi būdas man tikrai padeda mokintis anglų, dėl to neabejoju, aš mokausi šnekamosios kalbos.

Apie kokią kompetenciją kalbi? Man nereikia kompetencijos, aš noriu suprasti ir kalbėti angliškai.

Aš klausau tiek kartų kol suprantu viską. Kaip pradėjau taip mokintis anglų, tai man reikėjo savaitės vienai serijai ir aš gabalais ją klausiau po 50 kartų. Dabar man užtenka 2 dienų. Aš susipjaustau seriją į 7 gabalus ir kiekvieną gabalą klausau 10-15 kartų. Galima pažiūrėti, mano pamokos yra viešos.

O dėl kalbėjimo ir klausymo, tai aš moku pinigus ir žmogus klauso. Galiu kalbėti ką noriu.

Jeigu pradėsiu kalbėtis su pliušiniais meškiukais, tada reiks ieškoti galvos daktaro :slight_smile:

Ar skaitote knygas, ta kalba kurią mokotės?

Skaitau!!!

aha, paskaitau kartais , bet paskutiniu laiku pripuolamai, taip tai įprasta norma Kindle nuo 5 iki 20 procentų knygos per vakarą, puslapiais nežinau kie tai būtų, dabar buvau įpusėjęs The street lawyer John Grisham, bet dukra skaityklę pasiskolino, tai nustojau kol kas

Paskaitau ir aš tik ne tiek daug, dabar įpusėjau The Godfather

Aš dabar skaitau Conan. Trumpi apsakymai, yra gana sunkių vietų, tai atsidaręs dviejuose languose pirma angliškai, paskui rusiškai ir tada dar kartą angliškai.

Ar kas nors rašote čia? Ta prasme, aš noriu gerinti savo rašymo įgūdžius, bet ką rašyti? :slight_smile:
Dar tiesa, šiandien varau į “Language exchange (Let’s Talk Kaunas)” gal buvot kas nors panašiam renginyje?

Kaip suprantu, “Let’s Talk Kaunas” tau sekėsi visai neblogai :slight_smile: ir po jo net savo pirmą rašinį parašei. Aš kol kas nerašau, bet galima rašyti, diskutuoti LingQ forumo temose, kurios tau įdomios ir taip lavinti rašymo įgūdžius.

žinok, sekėsi neblogai. :slight_smile:
Daug žmonių, visi bendrauja laisvai. Tikrų angliakalbių nesutikau, bet buvo iš visos Europos ir Azijos. Kalbėjau daug, buvo keletas, kurie norėjo rusų kalbos, tai galvosi mainai. Šiaip labai smagu. Toks dalykas vyksta kiekvienam mieste ir manau, kad laisvai rasi su kuo pakalbėti.
Viena, kaip kalbi ir tave supranta ir tu supranti ir gali kalbėti, sakykim be didelių problemų. Bet vėliau nori rašyti, nori daug skaityti knygų, straipsnių. Čia visai kitas lygis.
Na, aš dar tik pusę metų, kaip rimtai (iš tikro) mokausi, progresas labai jaučiasi, tai žiūrėsim dar po pusės metų. :slight_smile: