Vidutinė kalba (kaip išmokti kalbėti greičiau)

Čia gaunasi šiokia tokia dviprasmybė. Vadinti šią kalbą “vidutine” būtų nedovanotinas nusikaltimas, nes tai yra viena iš geriausių kalbų, kokias tik esu girdėjęs gyvenime. Tačiau aš grįžtu prie idėjos apie mokymąsi iš VIDUTINIO SUDĖTINGUMO LYGIO medžiagos.

Tam, kad greičiau išmokti kalbėti, reikia atmesti tai, kas nebūtina, nereikalinga ir tik stabdo progresą. Tai yra sudėtingą, advanced lygio kalbą. Išmokti 50 žodžių yra lengviau, negu 500, iš kurių 450 yra paprasčiausiai nereikalingi, vaizdžiai kalbant.

Man labai patinka Importo skyriuje esantis kalbos sudėtingumo lygio matuoklis. Įkėlus tekstą ir nenurodžius jo sudėtingumo, sistema pati jį apskaičiuoja. Jau esu rašęs anksčiau, kad kai dariau savo dukrai pamokas iš serialo Hannah Montana, o ir vėliau sau iš Friends, pastebėjau kad normali kalba, kuria kalba normalūs žmonės, sistemoje LingQ yra vertinama kaip Intermediate 1 arba Intermediate 2 sudėtingumo lygio.

Tai reiškia, kad norint greičiau išmokti kalbėti, tokio sudėtingumo lygio kalba yra optimalus mokymosi šaltinis. Dabar noriu pailiustruoti šią idėją konkrečiu pavyzdžiu. Intermediate 1 lygio kalba šneka ne tik sitkomų herojai, bet ir pasaulinio garso poetai karališkosios šeimos akivaizdoje.

Ką tik importavau šią kalbą į LingQ ir sistema jos techninio sudėtingumo lygį įvertino kaip Intermediate 1:

Check this out:

http://tinyurl.com/bre86jl

Čia yra kalbos transkripcija (truputį žemiau surašyta raudonom raidėm), kurią galima nukopijuoti ir įsikelti į LingQ. Pati kalba geriau skamba čia (nėra paralelinio vertimo, kuris trukdo klausyti)"

Jeigu tokio lygio dalykus galima išreikšti paprasta kalba, tai juo labiau jos pakaks ir mums - paprastiems mirtingiesiems.

P.s. Kažkada kažkur rusiško interneto platybėse buvau radęs žinutę, kad mylėti L. Cohen’ą yra gero skonio ženklas. Ką tik radau, kad jį mėgsta ir Anglijos princas :slight_smile: