Sveiki

Sveiki tautiečiai, klasiokai, kursiokai, grupiokai ir visi, kurie čia dabar esame vienoje valtyje.
Ką gi, turime forumą lietuvių kalba, galime čia rašyti kas ką nori.

Kol kas dar nežinau, kaip geriausiai išnaudoti šią galimybę. Mano kuklia nuomone geriausia yra rašyti tom kalbom, kurių mokomės - daugiau naudos. Tačiau daug naujai prisijungusių žmonių ne tik kad negali rašyti kitom kalbom - dauguma dar negali net skaityti kitom kalbom, todėl šį forumą pirmiausia galime padaryti naudingą jiems - kad jie čia rastų informaciją apie tai, kokios naudos galima išpešti iš šios sistemos.

Gi mums - “seniams” - gali būti naudinga pasidalinti patirtimi - kas ką veikia, kaip kam sekasi, kas mokosi žodžių, kas nesimoko, kas ką įdomaus čia surado ir pan. Aš pats po to kai savo “ilgametį” “Free” statusą pakeičiau į “Basic”, visai nustojau naudotis flashcard’ais. Tiesą sakant tingiu, be to yra pavyzdžių, kad galima kuo puikiausiai apsieiti ir be jų, taigi žiūrėsim kaip seksis įsiminti žodžius nauju būdu.

Tai dar kartą sveiki ir pasidalinkit kas kokių turi minčių :slight_smile:

Sveiki!

Pora nedidelių klausimų:

1. Kada bus visiškai išverstas šis puslapis į lietuvių kalbą ir kada bus galima čia mokintis lietuvių kalbos?
  2. Kaip pildomas lietuviškas žodynas, kur užvedus pelę ant nežinomo žodžio pasirodo paaiškinimas ir kada bus beveik visi žodžiai išversti (nes dabar beveik prie visų žodžių rašo “no previous hints found”)?

P.S Malonu matyti tokią iniciatyvą iš lietuvio pusės. Sėkmės verčiant bei tobulinant sistemą!

P.S.S Ar galima kaip nors prisidėti prie lietuviško lingQ?

Pagarbiai,
Remigijus

@Sportlich

1. Dėl kada, tai nežinau. Kol kas verčiame dviese ir esame išvertę 5 procentus. Viso yra 25020 žodžių. Vertimas gana komplikuotas, kadangi nėra “Preview” ir neaišku kur turi būti vyriškos giminės žodis, kur moteriškos, kur vienaskaita, kur daugiskaita, pavyzžiui žodis “All”. Taigi tikėtina, kad bus daug klaidų. Galbūt čia reikia padaryti atskirą šaką forume, kur būtų galima rašyti kas kokių klaidų pastebėjo, kad vėliau būtų galima ištaisyti.
  2. Tas žodynas pasipildo automatiškai, vos tik kas nors sukuria naują LingQ’ą. Po to reikšmės yra surikiuojamos pagal tai kokių daugiausia buvo pasirinkta - jos būna viršuje.
    Visi žodžiai tikriausiai niekada nebus išversti, o šiaip tai viskas priklauso nuo mokinių aktyvumo - jie yra šio žodyno pildytojai.

Dėl vertimo į lietuvių kalbą.
Jeigu nėra lietuviškų variantų mėlyname fone, reikia spausti “New Hint”. Iššokusiame lange viršutiniame dešiniajame kampe yra “Dictionary Settings” (kada nors bus “Žodyno nustatymai”). Reikia spausti ant tos nuorodos ir pasirinkti “Translate to” (versti į) “Lithuanian” (lietuvių), po to žemiau reikia pasirinkti Dictionary - “Google translate” (kol kas tik jis vienas duoda vertimą į lietuvių kalbą) ir žodžiai bus verčiami į lietuvių (frazių vertimas gali būti netikslus). Tą vertimą galima su pele nutempti į jam skirtą vietą LingQ’o kūrimo langelyje, prieš tai patraukus Google Translate langą į šalį, kad netrukdytų dirbti.

Prisidėti prie LingQ lietuvinimo galima. Reikia man atsiųsti savo el.pašto adresą, aš jį perduosiu Markui ir jis atidarys prieigą prie vertimo programos. Mano el.paštas - mano profilyje.

Noriu paklausti tu kurie mokosi arba mokesi su A.J Hoge produkcija, na man ji tikrai labai patinka ir turiu tris pamoku rinkinius “Effortlessenglish” , “Learn Real English Conversations” ir “Power English”, tad noreciau mokytis pvz didesniais tempais bet kaip pats A.J sake kad geriau neverta iskart dirbti su keliais pomoku rinkiniais, nezinau bet bent jau man asmeniskai kiek igrista ta pati per ta pati klausyti kaip manote ar nieko jei as tarkim per viena diena paklausyciau viena pamoka pvz is Learn Real English Conversations, o kita is Effortlessenglish, ar geriau susikoncentruoti ant vieno pamoku rinkinio ir ji klausyti maziausiai savaite laiko, noriu patarimu is tu kurie jau ilgiau padirbeja su sitomis pamokomis nes pats dar tik menuo laiko sedziu.

Aciu uz atsakymus :slight_smile:

Aš mokausi su visais trim.
Pradžioje mokiausi tik su Original Lessons, bet trečiame lygyje po 4 pamokų komplekto pamaniau, kad man čia kol kas dar per sunku ir grįžau atgal į Real ir Power pradžią. Ten pakankamai lengva ir man tai patinka. Ką galiu pasakyti iš savo patirties, tai yra prasmė kažką keisti tada, jei nusibosta arba per sunku. Šiaip tai, kad pradėti laisvai kalbėti angliškai, pilnai pakanka ir bet kurio vieno iš šių rinkinių.

Bet apie tai geriau klausinėti Effortless English forume - ten yra virš 20000 žmonių, kurie tik tą ir veikia, kad dirba su tom pamokom, taigi ten nuomonių bus daugiau ir įvairesnių.

Apie tai yra gera Steve Kaufmann rekomendacija:

When you do not fully understand a particular content item, but feel that listening just one more time, you may get more of it, then you are still motivated, and there is still a challenge, and you should listen again.

When you are tired of the content, or do not like the voice any longer, you should move on. You need to combine novelty with repetition. The further along you come in the language, the less motivating it is to listen repeatedly to the same content.

sveiki visi,as viena is tu nieko dar nemokanciu ,bet labai noriu ismokti anglu kalba,tikiuosi kad po truputi ismoksiu.

As taip pat anglu mokiausiu tik mokykloje,o ja baigiau pries 30 metu.Koks turi buti mano pirmas zingsnis.Is anksto dekoju uz patarimus.

Man atrodo, kad visais atvejais norint kalbėti kalba, reikia žinoti daug žodžių. Todėl yra prasmė padidinti savo žodžių atsargą ir aišku lavinti kalbos supratimo įgūdžius. Nes jeigu Jūs nesuprantate, ką Jums sako, tai ką gi jiems atsakysite? O jeigu Jums truks žodžių, tai vėlgi - ką Jūs jiems pasakysite?

Aš mokykloje mokiausi vokiečių, mokiausi tik labai gerai ir, išbandęs čia keletą variantų, pamačiau, kad man tinkamiausias lygis “prisiminti” vokiečių kalbą yra pradėti nuo pradžių. Taigi tęsiu savo mokslus nuo pasisveikinimų t.y. nuo pirmos naujokų pamokos :slight_smile:

norejau paklausti ar Effortless English pamokas pirkti galima tik su kreditine kortele?

Dar galima atsiskaityti per PayPal ir Google Checkout. Šituo dar nebandžiau naudotis, o PayPal sąskaitą galima papildyti kreditine kortele, specialia kortele atsiskaitymams internetu VISA Virtuon arba reikia ką nors parduoti internete, pavyzdžiui per eBay (kokį nors nereikalingą DVD) ir gauti pinigus į savo PayPal sąskaitą :slight_smile:

na zodziu gana nepatogu ir jei moketi ta 1 doleri ir tiek visko reikai

Sveiki visi! Pradedu mokytis anglų kalbos :slight_smile: Pirmiausia, noriu labai padėkoti Gintarui už jo padaryta didžiulį darbą YouTube ir www.anglukalbospamokosinternete.lt
Jaigu, netyčia, nebūčiau radus šios informacijos internete, tai būčiau pradėjus mokytis iš vadovėlių. Dabar suprantu, kad pastarasis būdas neveiksmingas. Kadangi tik pradedu, tai noriu paklausti, kiek ilgai reikia klausyti vieną tekstą, kad jį gerai įsisavintčiau. Radau Gintaro rekomendacijas 20 - 30 kartų, bet neradau per kiek laiko tuos 30 kartų reikia išklausyt. Kelias dienas? Savaitę? Ar geriau lygegrečiai klausyti kiek įmanoma daugiau skirtingįų tekstų? O gal geriau pirma išklausyti vieną tekstą 30 kartų ir tik po to imtis sekančio? Atsiprašau, jai mano klausimai kvailoki.

to divatielis>Sveiki,
Asmeniskai as tik Effortless English pamokas klausau po viena pamoka i savaite.
Kitaip sakant kol viska suprantu
Tada imuosi sekancios pamokos.
Lingq tik perskaitau tekstus pora kartu ir pasizymiu nezinomus zodzius.
Visi zmones skirtingi tai ir ju poreikiai skirtingi.
Jeigu tik pradedat mokytis po keliu savaiciu pajusit kas ir kaip Jums geriau tinka.
Svarbiausia kad nenuobodu butu mokytis.

Na, dėkui už atsakymą. Beje nors man tik pati pradžia, bet jau jaučiu, kad pradedu įsivažiuoti. Labai smagu šitaip mokytis užsienio kalbos. Lingq man yra tikras atradimas :slight_smile:

Na tai su tuo ir sveikinu
Atradimo dziaugsmas visada labai smagu.
Man asmeniskai yra smagiau Effortless English pamokos nes kai prikuriu lingq korteliu su frazemis ir
perkeliu jas i Supermemo programele paskiau labai tingiu jas pasikartot.

Hm, o Effortless English pamokas perki tikriausiai ? Ar nemokamai galima jomis naudotis?

man kolkas čia fainai. mokausi vokiečių ir anglų. tik gaila, kad tas linkų limitas yra, nes kartais įsivažiuoji versdama tekstus ir “gaminda” tuos linkus ir štai, praneša lentelė, kad limitas 100 linkų, taigi užtenka čia tau:D žinoma, galėčiau pereiti į basic, bet ai, kolkas dar taip pasikamuosiu, neapsisprendžiu ar verta.

to divatielis>
Is tiesu kaip ir daugelis uzsiregistravau ir gavau 7 nepokamus laiskus su Effortless English direktoriaus AJ Hoge filmukais kaip aplamai mokytis anglu kalbos
ir pirmas nemokamas pamokas.
Kai atsivere akys ir supratau kad tokiais principais galima mokytis bet kurios kalbos ir sios pamokos yra unikalios -pradejau knistis nete.
Aisku labai geda prisipazinti sau ir pries pati AJ Hoge ,bet kaip tikras lietuvis kuris prates gaut viska nemokamai rusiskuose saituose aptikau visa paketa
Effortless English pamoku nemokamai kurias jau gliaudau antras menuo ir jos man nenusibosta ir noriu vis daugiau.

Gal tai ir yra nejauku pripažinti, bet tokie jau mes esame ir pirmiausia ieškome kelių gauti nemokamai. O ką daryt, pinigai mums nekrenta iš dangaus ir ypač dabar. Gal galiu paprasyt nuorodos į tą rusišką saitą, kur yra tos pamokėlės. Čia mano e-mail. ievuciukas@gmail.com Būčiau labai labai dėkinga:)