Stay hungry, stay foolish

Trys gyvenimo pamokos iš jau išėjusio žmogaus. Perklausiau du kartu.

Mes eiti su J. Jobs sudievinimo.
Tai labai lengva sėkmingą žmogų skelbti tokius dalykus.
Daug žmonių bandė ir nepavyko, tačiau jie nėra paprastai gauti pakviestas padaryti kalbos.

Prašome pateisinti automatinio vertimo.Aš turėjau ne pastebėjau, kad tai buvo Lietuvos forumas.

@roan
No problem. In order to say such things this guy have had to experience them in the first place :slight_smile:
He had failed from the very beginning - from the first day of his life because he wasn’t a girl :). He didn’t have what to eat and he didn’t have a lot of things we have, but he never gave up, he never stopped and he always was an action taker. That’s because he became who he became.

Radau gražią Dalai Lama citatą.

“Labiausiai mane stebina pats žmogus. Jis paaukoja savo sveikatą, kad susikrautų turtą, o paskui praranda turtą, kad atgautų sveikatą. Jis taip susirūpinęs ateitimi, kad negali mėgautis šia diena. To pasekoje, jis negyvena nei dabartyje, nei ateityje. Gyvena, lyg niekada nemirtų… Ir miršta, lyg niekada nebūtų gyvenęs.”

Dar noriu pasakyti pora žodžių apie Steve Jobs.

“Likimo ironija: paskutinę savaitę prieš S. Jobs mirtį „Apple” pagaliau aplenkė paskutinį savo konkurentą - naftos gigantą „Exxon Mobil" - ir tapo didžiausia kompanija pasaulyje," - rašoma http://tinyurl.com/63z4wbl.

Vien tik proto kūrinys aplenkė tuos, kurie miega ant naftos klodų ir aukso kasyklų. Ar ne simboliška, kad didžiausią pasaulio kompaniją įkūrė ne kažkoks žmogus, gavęs milžinišką palikimą, bet žmogus, pradėjęs iš nieko tėvų garaže?

“Tuo metu jis gyveno labai neturtingai. Kartais, kad prasimaitintų, jis rinko butelius, skynė pas fermerius obuolius, miegojo pas draugus ant grindų, o valgė vietinėje Hare Krishna šventykloje, kur budistai veltui maitino vargšus,” - rašoma straipsnyje.

O čia žmonės rauda, kad kažkokios anglų kalbos niekaip negali išmokti… Grįžtu prie savo seno retorinio klausimo. Ar ne per gerai mums čia? Ar ne perdaug lengva?

Dar viena čempiono kalba:

as sia kalba jau buvau atradus dar kai Steve Jobs’as buvo gyvas… butent ir man sie zodziai istrigo ,stay hungry,stay foolish" Kai truksta ikvepimo perklausau dar karta ir dar karta jo kalbos ir atsiranda jegu eiti i prieki, Didi asmenybe.

Les Brown taip pat kalba apie alkį.

Kas nemoka kalbų, yra visam gyvenimui atkirsti nuo tokių dalykų. Lygiai kaip ir sovietinio lagerio gyventojai buvo atskirti nuo viso civilizuoto pasaulio. Nūnai liko tik vienas barjeras - kalbos barjeras. Už jo atsiveria visiškai kitokios ganyklos :slight_smile:

@Gintaras. Buvau klausiusi šitą Steve Jobs’o kalbą anksčiu. Perskaičiau dabar straipsnius. Perskaičiau Dalai Lamos posakį. Jis labai išmintingas, žinoma.

Bet nesuprantu. Ar tu šitą posakį įrašei šiap, dėl jo grožio? Ar sieji jį kažkaip su Steve Jobs’u?

Buvau labai užsiėmusi paskutinėmis dienomis, bet forumą sekiau. Neturėjau laiko tik rašyti. Bet galvojau apie tai.

Steve Jobs’as dirbo be proto daug. Aišku. Jis uždirbo be proto daug pinigų. Bet esmė juk ne tai? Jis buvo apsėstas savo darbo. To pasekmė - nuostabiausi Apple produktai ir didelis šuolis į priekį technologijose. O pinigai - tai šalutinis rezultatas…

Ar galima pasiekti ką nors, jei nesi apsėstas? Galvoju dabar apie tai.

@miride
Jau neatsimenu. Matyt perskaičiau, patiko ir neradęs, kur priklijuoti, įdėjau čia. Tiesiog paskutiniu metu apie tai nemažai skaičiau - Brendon Burchard, Paulo Coelho ir galiausiai kažkur perskaičiau tą citatą. Paskui ar tik ne tą patį pasakė Les Brown, kur video aukščiau. Sako, kad tai yra vienas iš klausimų, kuriuos žmonės sau užduoda, kai ateina paskutinioji: “o ar tu gyvenai?” T.y. ar tu gyvenai, ne kažkieno normų ar nuomonių primestą, bet SAVO gyvenimą?

Kalbant apie kalbų mokymąsi, galėtume perfrazuoti “o ar tu mokeisi iš savo (a.k.a. įdomios) medžiagos, ar tik sekei tuo, ką tau primetinėjo kiti?” Manau, kad tie, kas lanko kursus, gyvena taip, lyg niekada nemirtų t.y. jie negerbia to laiko, kurį jiems Dievas davė pabūti šioje žemėje :wink:

@Gintaras.

“Hers was an extraordinary life for a woman at that time.” Taip rašo apie Lu Salomę, Freudo mokinę. Ji buvo pirmoji pasaulyje moteris psichoanalitikė, įkūrė pirmąją pasaulyje psichoterapijos kliniką, kuriai vadovavo moteris… Skaičiau knygą apie ją vokiškai. Knygoje rašo, kad paskutiniai jos žodžiai buvo - “visą gyvenimą aš tik dirbau ir dirbau… Kam?”

O Lu Salomės gyvenimas buvo absoliučiai žaižaruojantis…

Ar galima laikyti nenuginčijama tiesa tai, ką žmonės pasako atsisveikindami? Ar tie žodžiai tikrai yra jų viso gyvenimo kvintecencija? Mes juos suprantame būtent taip ir darome išvadas…

Bet gal jie būna tik jau labai pavargę, jiems skauda ir jie supranta, kad daugiau jau nieko nebus…

Dalai Lama labai išmintingas žmogus… Bet jis budistas. Ar mes galime suvokti tą filosofiją? Ar mes galime sau leisti ištisas savaites mąstyti apie tai, koks yra garsas suplojus viena ranka?

Todėl mes gyvename taip, kaip gyvename. Man labiausiai patinka iš šito pasakymo teiginys - gyventi čia ir dabar…Tiesiog dabar daryti tai, kas šiuo metu tavo gyvenimui suteikia prasmę.

Ir todėl aš kalbu apie apsėdimą. Steve Jobs’as mirė labai jaunas. Bet kiek daug jis spėjo.

Iš tikro Dalai Lamos mintis yra daug daugiau… Bet supaprastintai tu teisus - nešvaistykime laiko. Laikas yra begalinis, bet, deja, ne mums.

Dar prisiminiau Tony Robbins frazę apie darbą dėl pinigų. Jis kalbėjo apie kažkokį be galo turtingą žmogų ir paklausė: “Ar žinote, kiek jis mirdamas paliko pinigų?” Ir čia pat atsakė: “All of them” :slight_smile:

Amerikonų skaičiai rodo, kad apie 70% žmonių nemyli savo darbo. 20% darbingo amžiaus Lietuvos piliečių pabėgo tikrai ne nuo mylimo darbo. 90% kalbų kursų studentų (taip pat ir savarankiškai besimokančiųjų) krenta tikrai ne nuo kaifo, kurį patiria besimokydami. Steve yra išmintingas kaip Dalai Lama. Jis parodo sprendimą dviem žodžiais - interesting and meaningful content.

That’s it! Maktub!