Sistemos lietuvinimo klaidos

Noriu paprašyti visų, kas pastebės kokių nors sistemos lietuvinimo klaidų, pranešti apie jas čia. Ištaisysim.
Ačiū.

falls in love with Lithuanian
This looks like a beautiful language o.o

I’d like to learn it one day!

Knowing you, you will!

Well, we need to launch Lithuanian at LingQ :slight_smile:
But actually there are only 3 million people in Lithuania, so demand for Lithuanian isn’t very big.

@SanneT: Thanks for trusting in me so much!

@Gintaras: Who knows? Maybe you can start preparing many podcasts as Jarda has been doing for Czech and then Steve will make you (and us) happy! :slight_smile:

@mikebond
I know a couple of girls who are making some material for learning Lithuanian on YouTube, but you know what? Those materials are hopeless. They’re based on learning individual words and grammar. Totally artificial content and I don’t know what to say. I can’t say to them that those lessons can’t really help people. They are just like phrasebooks.

Kad nesigautų nesąmonė, norėčiau paklausti kaip reikėtų versti tokius žodžius kaip “flashcard” ir “podcast” bei “LingQ”?

Flashcard galėtų būti “kortelė”, podcastą Lietuvoj kai kas vadina “tinklalaide”. Mano kuklia nuomone, šitas pavadinimas, kaip ir dauguma kitų dirbtinių iš piršto laužtų naujadarų yra idiotiškas. “LingQ” yra kaip ir prekės ženklas, tai ko gero jo nevalia judinti :slight_smile:
Ir žodis “linkinti” ar “užlinkinti” man skamba visai gražiai.

Tikrai nemanau, kad lietuvių kalbą, kultūrą ir identitetą išgelbės per prievartą brukama lietuvybė. Kažkaip visam pasauly cheeseburger’is ir yra cheeseburger’is - viesiems aišku ir visiems gerai. Tai ne, Lietuvoj protingiems dėdėms prireikė jį pervadinti į “sūrainį”. Dar nesu girdėjęs, kad normalūs žmonės (išskyrus tuos, kuriems liepta) jį taip vadintų.

Mes nekalbame Donelaičio kalba, anglai nekalba Šekspyro kalba ir mūsų anūkai nekalbės mūsų kalba. Ir ne kalbos komisija nuspręs, kokia kalba jie turi kalbėti ir kokia kalbės. Nematau čia jokios problemos. Pasaulis keičiasi.

Bet čia mūsų niekas nepasieks. LingQ yra laisvo pasaulio produktas ir gali rašyti taip, kaip tau patinka. Jeigu sugalvosi gražų lietuvišką žodį, tai ir pasiūlyk. Jei žmonėms patiks - jie priims. Nesugalvosi - ir nereikia. Pridėk angliškam žodžiui lietuvišką galūnę ir bus tau tarptautinis ir visiems suprantamas žodis :wink:

1 Like

Ir dar vienas klausimukas:

Kada (po kiek laiko) atsiranda išversti žodžiai LingQ sistemoje?

Kai, ką nors išverti, reikia parašyti Markui. Jis patvirtina vertimą ir žodžiai atsiranda.
Tie tekstiniai blokai, kurie turi statusą “Fuzzy” atsiranda po to, kai tas stausas pašalinamas.

Noriu pasiūlyti keletą dalykų vertėjams (kuriems teks šie žodžiai).

Section vadinti “Skyrelis”

Meniu juostos pavadinimai:
Write → Rašyk
Speak → Kalbėk
Vocabulary → Žodynėlis (kad nesipainiotų su Dictionary → Žodynas)

Ir dar naudoti kreipinį “Jūs” iš didžiosios.

Jei bus kitų idėjų, parašykit čia. Gerai būtų susitarti, kad po to visi tuos pačius dalykus vadintume vienodai (taip skaitytojams bus lengviau orientuotis).

"Kai, ką nors išverti, reikia parašyti Markui. "

O kaip jam parašyti, nes niekur nerandu, nei nuorodos, nei el. pašto?

O jo profilyje nėra?

Aš vakar jam parašiau, sakė artimiausiom dienom įdės vertimą. Šiaip jis pakankamai užsiėmęs - be LingQ dar tvarko medienos eksporto verslą.

Nepažįstu aš jo. Todėl net LingQ nerandu.

P.S Kaip versti “badge”, nes ženklas nelabai kaip skamba?

Aš tai siūlyčiau labai nesiparinti, bet išversti ant greičio tai, kas verčiasi, kad kuo greičiau duotume kažkokį rezultatą, kad žmonės jau galėtų orientuotis. O jau po to galėsim žaisti, taisyti, tobulinti ir versti visokius helpus ir FAQ.

Man tas žodis irgi niekaip neišsiverčia. Galbūt laikui bėgant kas nors pasiūlys kokį varianta čia, tada ir įdėsim.

Markui gali parašyti tiesiai ant jo sienos. O surasti gali pagal vardą - mark.

super geras Gintarai svetainiukas,as palaipsniui ismokstu daug,idomiau zodziu :slight_smile:

Aš vis pasižiūriu Steve YouTube kanalą. Seniau mažiau žiūrėjau, nes buvo sunku suprasti, bet dabar… Ten galima atrasti atsakymus turbūt į visus klausimus.