Naujas (naujas?Pskaitymo būdas

Esu totaliai blaivas. Čia mano aklojo taipinimo būdo pasekmė :slight_smile: Niekaip negalėjau pataikyti į skliaustelį, galiausiai išsisaugojo vat toks pavadinimas.

Gerai. Štai ką norėjau pasakyti. Nežinau, ar šita idėja nauja ar ne, bet man ji šovė ką tik. Mūsų tradicinį skaitymo/linkinimo būdą Miridė pavadino “kuo tiktai nori tik ne skaitymu”. Taigi, kaip tai priartinti prie tikrojo skaitymo.

Pirmiausia greituoju būdu užlinkiname visus naujus žodžius, o po to pasileidžiame garsą ir skaitome. Jeigu neatsimename naujų žodžių reikšmės, pasižiūrime ir nestabdydami garso (jei spėjame, žinoma) skaitome toliau.

That’s it!

O kaip kitaip? Galima tai dar labiau paversti skaitymu, nesiklausant iraso, o tiesiog skaitant. Tada tai tikrai bus skaitymas.

Dar pastebėjau, kad man labai gerai veikia žinomo teksto skaitymas. Dabar skaitau knygą, kurią prieš tai perklausiau 3 kartus. Skaitant ne tik kad nekyla abejonių dėl tarimo, bet net ir intonacijas gana gerai atsimenu, kadangi knyga įgarsinta labai efektingai ir sakyčiau “įsimintinai”, o balsas nuolat taip ir skamba galvoj :slight_smile:

jei gerai supratau…čia išeitų klausymas su subtitrais
šiandien taip bandžiau daryt…su įprastu tekstu viskas ok…bet netiko sistema poligloto video bežiūrint…tada nesimato nežinomų žodžių reikšmių užvedant pelę

O kas yra poligloto video?

poligloto video va čia pamoka įkelta yra…galima kaip audio …galima su vaizdu…ten jis braižo moksliukų proto veiklos grafikėlius

nepamenu, ar ankstesnėje versijoje buvo pavyzdžiai sakinių su nežinomais žodžiais…dabar tai jie po ranka …labai šaunu…nes norint greičiau įsimint nežinomą žodį labai praverčia nors tris sakinius sugalvot ar paskaitinėt su skirtingais to žodžio kontekstais

Neatsidaro gyvatė. Gal pavadinimą parašyk. Šita nuoroda veda į tavo darbastalį, dėl to turbūt tik pats gali atsidaryti.

gal per čia atsidarys
http://www.lingq.com/learn/en/store/57810/

Nu jo, jei jau ziuri video, tai linkint ar perziuret linku tai nelabai iseina. Turbut uztenka viena ar pora kart pasiziuret video, o paskui jau uztenka tik klausyt.

noreciau paklausti gal kas yra is kauno kad galetu man paaskinti kaip naudotis lingu .Kompjuteriu skaitidavau tik zinias , bijau ka nors paspausti netaip

Čia yra video instrukcijos apie tai, kur kas yra:

O čia apie bendrą mokymosi idėją:

Video aš išversiu, bet tai užims laiko. Tekstus galima išsiversti ir savarankiškai, o šiaip tai geriausia skaityti pagalbą kiekviename skyriuje, kur kyla neaiškumų, arba DUK (FAQ). Jeigu lieka neatsakytų klausimų, galima rašyti čia. Kai bus konkretūs klausimai, bus lengviau padėti :slight_smile:

Ką nors “ne taip” galima kartais ir paspausti. Nieko baisaus, ko nebūtų galima pataisyti, nenutiks. Tik yra vienintelis veiksmas, kurio negalima atšaukti ar kaip nors kitaip išgelbėti - tai savo paskyros visiškas ištrynimas. Bet net ir tai nėra pasaulio pabaiga. Vienas mūsų veteranas po 2 metų mokymosi buvo tai padaręs. Nieko. Išgyveno. Žmonėms namai sudega, laivai nuskęsta, bet jie vis tiek gyvena, jei tik turi pakankamai noro :slight_smile:

Labai didelis dekui

Ooo, Gintaras grizo :slight_smile: kaip kalnai? :slight_smile:

Aukšti :wink: